Jakou jabloň do zahrádky



host - 131.85 (?)
25.11.2008 22:28

Pokud bych mohl poradit, tak z vlastní zkušenosti pro dva stromy bych zvolil Šampion Red a Bohemii. Vladislav

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 130.20 (?), 18.11.2008 7:26

Selena je hezké, velmi úrodné jablko s trochu netypickým vzrůstem - nasazuje hodně kolmo odbočující větve a růst nahoru se musí provokovat řezem na vnitřní pupen. Chuťově velmi sladké až fádní, brzo se přejí. Myslím, že v této kategorii zralosti je mnoho chutnějších jablek, na druhou stranu zase velká úrodnost - a ty chuťové pohárky máme každý jiné, tak ať Vám chutná. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 18.11.2008 18:27

Já na šampiona nedám dopustit. Jelikož nemám sklep tak plody spotřebuji na mošt a zbytek nasuším v sušičce. Zatím neznám jiné jablko, které by se svou chutí a barvou (krásně bíla dužina i po vysušení) hodila prakticky na vše. Pro mě lepší jablko neni...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.95 (?), 18.11.2008 20:30

Já tu Selenu koupil, protože už nic jinýho neměli :)

ale neviděl bych to tak tragicky, nejsem tak náročnej..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.11.2008 23:38

Určitě ne. Šampion nezatracuji, chuťově se jistě Seleně přinejmenším vyrovná, ale růst, vyrovnanost plodů,. zbarvení a hlavně rezistence jsou devizy, které v mých očích favorizují Selenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 21.11.2008 9:51

Toto je právě to, co se mi na této diskusi líbí. Šampion - letos na moštování k neutahání, z jednoho stromu spousty jablek, mošt nejdříve pikantnější, pak slaďáček. Selena potěší pohledem na krásnou úrodu kvalitního ovoce, byť chuť  - ale to je můj problém. Zkouším Rozelu, rezistent, krásné sladké, chuťově moc dobré jablko, uvidíme jak dál, nově sázím Luna, Sirius, Lotos, Opál, Ametyst a Viktorii, o které nevím skoro nic. A bude zase na co se těšit a co diskutovat. Dělím jablka na "plniče" a "lahůdky". Plnič dá kvantitu, nejsou-li lahůdky, je alespoň kvantita. Obdivuji pěstitele, kteří bez ohledu na přízeň roku dokáží i z malé plochy rodinnou spotřebu uspokojit (tím míním 150 až 200 kg jablek). Po létech, kdy jsem hospodařil na velké ploše, mi to zejména s ohledem na mladé, dosud nedorostlé stromečky, jaksi nejde. Z.E.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vydra - (11) - 157.1 (?), 21.11.2008 9:54

Ahoj takovou aby rodila:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.85 (?), 25.11.2008 22:28

Pokud bych mohl poradit, tak z vlastní zkušenosti pro dva stromy bych zvolil Šampion Red a Bohemii. Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.11.2008 23:11

Nejraději mlsám Galu a Jonalord :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika