Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?)
31.3.2018 18:40
94.40: Dekontaminácia nožníc či pílky je možná plameňom, alebo použitím dezinfekčného roztoku. Na foto je prípravok ktorý by mal byť dostupný v predaji a aj účinný (a navyše neškodný). Posúdiť to neviem, pretože ho nepoužívam. Tých 2 či 3x kedy som považoval dezinfekciu nožníc za potrebnú som použil koncentrovaný roztok Betadine. Teraz to robím tak, že keď strihám v cudzej záhrade, používam na to osobitné nožnice. Tie ktorými strihám u mňa doma mám rezervované len pre moju záhradu (one never can say 😉). IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.3.2014 19:50
Teda cistit nuzky slivovici. To je dobre. A to delate pred konzumaci nebo po konzumaci slivovice? Nebo je to jen vymluva pro manzelku ze slivovice ubyva z demizonu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.3.2014 19:55

Nikdy jsem ničím nedesinfikoval. Starej hadr a fertigwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.3.2014 20:04

Asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 115.144 (?), 17.3.2014 20:28

Slivovičku je rozumnejšie využiť na dezinfekciu hrdla. Polievať záhradné nožnice slivovicou? No neviem, čo by na to povedal Bolek Polívka?laugh

Ak sú nožnice, žabka či vrúbľovací nôž znečistené, stačí mi vrelá voda z kohútka. Hrdza nehrozí, nápis na čepeli hovorí jasne: Japanese 440A Stainless Steel. Po uschnutí strieknem na nožnice silikónový olej v sprayi a dotiahnem skrutku, aby čeluste po sebe tesne "lízali" a súčasne sa tlakom pružiny ľahko vracali naspäť. Dezinfekciu, resp. sterilizáciu používam v prípade, ak idem do kôstkovín po tom, čo som predtým strihal neznáme slivkoviny či marhule. PPV bezpečne zničím pomocou plynového zapalovača. Plamienkom krátko ošľahnem ostrie nožníc či noža. Istota je guľomet.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 17.3.2014 21:15

Já k desinfekci používám peroxid vodíka nebo Manodes. Náčiní dezinfikuju hlavně před roubovaním a pak jednou za měsíc. Nůžky mám už 8 let a čepel vypadá pořád jako nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 18.3.2014 0:14

Zahradní pilku a nůžky nedesinfikuji ničím. Pouze je po sezoně rozeberu a vyčistím technickým benzínem s pomocí zubního kartáčku a flanelového hadříku. Po vyčištění pohyblivé mechanismy prostříknu olejem na zbraně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.40 (?), 31.3.2018 14:46

Dezinfikuje 52% slivovica náradie (napr. nožnice) dostačujúco? Alebo proti niektorým patogénom je prislabá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.3.2018 16:42

ředěný líh je obecně špatná desinfekce. Nůžky víceméně jen umyje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.66 (?), 31.3.2018 17:00

cepele noznic dezinfikujem vapennou kasou na kusku toal papiera a potom utriem dosucha toaletakom a hodim vsetko do kompostu (okrem noznic).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?), 31.3.2018 18:40
94.40: Dekontaminácia nožníc či pílky je možná plameňom, alebo použitím dezinfekčného roztoku. Na foto je prípravok ktorý by mal byť dostupný v predaji a aj účinný (a navyše neškodný). Posúdiť to neviem, pretože ho nepoužívam. Tých 2 či 3x kedy som považoval dezinfekciu nožníc za potrebnú som použil koncentrovaný roztok Betadine. Teraz to robím tak, že keď strihám v cudzej záhrade, používam na to osobitné nožnice. Tie ktorými strihám u mňa doma mám rezervované len pre moju záhradu (one never can say 😉). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika