Fuji - červené mutace



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
24.10.2018 20:29

Když objektivita tak celá.Je naprosto jedno zda se jedná o Jonagold či Jonagored.Termín sklizně je stejný. Já totiž nešmíruju Vaše příspěvky abych někoho nachytal na slovíčku, což je vaše oblíbená disciplína.Já neprosazuji heslo pěstujte to co já.Jen prezentuji co vypěstuji a bořím zakořeněné nesmysly o jistých odrůdách.Nechť se lidi rozhodnou sami.To vy a vaši kamoši montují Admirál a jiné vyvolené odrůdy do příspěvků zvláště zahraničních odrůd a neobjektivně srovnáváte bez jakýchkoli průkazných důkazů.A víte kdo vždy vyhraje no přece Admirál a další.Mluvíte o svědomí, tedy jak se s ním vyrovnáváte vůči důvěřivcům které tady tři léta ohlupujete a nyní když tento zázrak lidem začal plodit nadšení ochablo.Zistili totiž v 90% případů že tento zázrak shnije na stromě vlivem hořké pihovatosti a následnou hnilobou.Opravdu se cítíte dobře?Když chcete moralizovat ohlédněte se za svojí činností zde.Nezachrání to ani 60% samochvály a úspěchů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 25.254 (?), 29.8.2018 11:29

Fuji Kiku Fubrax a jej nádherná úroda. V tvare vretena na M9 nie je ktovieako bujne rastúca odroda, pôjde ešte aj na niečo vzrastnejšie, nakoľko je to u nás jedno z najobľúbenejších jabĺčok.    mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.142 (?), 29.8.2018 14:48

Krásná ukázka moderního pěstování na štíhlém vřeteni.Špičková kvalita plodů, estetický vzhled ale hlavně, pěstitel je pánem nad vývojem celého stromku i úrody.Tam kde panu minovi končí prozatím štíhlé vřeteno s bohatou úrodou mnohým teprve končí kmen a začíná korunka.Veškerá péče prováděna ze země, tedy střih, probírka plodů, ošetřování atd. nebo později maximálně použitím hlinikového trojstupňového žebříčku na věšení záclon.Takové tvary se dají opečovávat klidně do osmdesáti.

Za mě pane mino BA za 1A - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 25.254 (?), 29.8.2018 19:43

To je ale veľmi milé, vážený pán Polehla. Ďakujem.

Ak dovolíte, Vy zas patríte medzi najväčšie ikony tohoto fóra a každá ukážka Vášho majstrovstva má pre mňa mimoriadnu cenu.      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 31.8.2018 8:53

Toto je moje Fuji na podpníku M26. Úroda zatiaľ vyzerá sľubne. Hneď vedľa mám aj Fuji Fubrax na M9, ktorý zatiaľ ešte neplodil. Som zvedavý na rozdiel.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 23.10.2018 20:40

Fuji Raku Raku - 2018 štíhlé vřeteno

Japonská odrůda vznikla křížením Red Delicious x Virginia Ralls Genet kolem roku 1930.Na trh uvedeno až kolem roku 1960.Růst je dosti silný.Je tedy vhodné volit méně vrůstné podnože.Hodí se i na vyšší tvary.Plodí velké a velmi chutné plody.U této odrůdy je už na místě zvážit kde ji vysadit.Samozřejmě teplejší oblasti a nebo chráněnou lokalitu ve střední poloze s průměrnou roční teplotou kolem 8*C.Má dlouhou sklizňovou zralost.Sklízím koncem října.Letos asi o týden dříve.I tato odrůda má spoustu barevných mutací.Opět jde spíše o vizuální věc.Chutě se zřejmě neliší nebo minimálně.Vyjímka je mutace Beni Shogun.Stojí za to ve vhodných podmínkách základní odrůdu vyzkoušet.Dlouho se tato odrůda drala na absolutní světovou špičku.Její chuť ji k tomu předurčuje ovšem až zavedením lákavých barevných mutací jí to dovolila a právem.Mnohé jsou klubovky.

Zahradě zdar  - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.10.2018 10:55

Fuji a Beni Shogun zkouším asi 5 let po jedné větvi na Goldstaru. A mám jedno doporučení: Pokud nejste v opravdu hodně příznivé poloze, nepěstujte je. Existuje spousta odrůd, které Vám přinesou mnohem víc radosti i užitku. Mimochodem i ten Goldstar víc ocení teplejší polohu, sezóna jako letos nebude pokaždé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 24.10.2018 13:58

Říkáte nepěstovat.O Fuji jsem jasně napsal za jakých podmínek ji vysadit.Tam je opatrnost na místě.Beni Shogun se sklízí o 2÷3 týdny dříve než základní Fuji.Nechápu proč jej nemáme pěstovat a být opatrní při výsadbě Red Delicious a Jonagoldu jak tu nedávno také zaznělo.Nahlédneme li na stránky Ovocnářské unie, zjistíme v přehledných grafech sklizňové období jednotlivých odrůd.Výše nedoporučované odrůdy mají stejné sklizňové období jako Karneval, Luna, Opal, Meteor, Topaz, Sirius, Goldstar a jiné.Tedy také nepěstovat?

Zahradě a oběktivitě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.10.2018 17:48

Ten, kdo chce zkoušet, experimentovat, testovat, nechť pěstuje cokoli. A takový si do toho nedá mluvit. Ale majitel zahrádky na vysočině, žádný ovocnářský nadšenec, který jen chce mít vlastní dobré ovoce a z obchodu mu zachutnaly právě tyto odrůdy, tak tomu radím to, co jsem napsal výše. Pěstovat jiné, na sdélku vegetace a teplo mnéně náročné odrůdy. Čímž nijak nezpochybňuji to, co jste napsal Vy, pane Vlastimile, protože jinými slovy říkáte totéž. A když už jsme u toho, citované odrůdy - Karneval, Luna, Opal, Meteor, Topaz, Sirius, Goldstar patří k těm, co letos u nás dozrály výborně, ale v jiných letech ani zdaleka. Tedy do horších poloh bych neradil ani tyto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.129 (?), 24.10.2018 18:10
Dovolím si upresniť (v zmysle hesla "objektivite zdar"): Písal som nedávno príspevok o Jonagorede (nie Jonagolde). Uviedol som, že je to moja druhá najobľúbenejšia odroda (po Rubinole) a že je to jedno z najkrajších a zároveň najchutnejších jabĺk. K tejto odrode mám mimoriadny vzťah aj preto, že s jablkom Jonagored som v r.2014 vyhral celoslovenskú súťaž "O najkrajšie jablko" a bol to plod z vtedy 8-ročného štvrťkmeňa na MM106 (uvádzam to preto, lebo takéto súťaže zvyčajne vyhrá jablko z prvej-druhej úrody štíhleho vretena na M-9, kde sa urodí 5-6 jabĺk). Ja som mal vtedy na stole najmenej 50 Jonagoredov na finálny výber a nevedel som sa rozhodnúť ktorý pošlem do súťaže - možno to vyznie neskromne, ale ktorýkoľvek z nich by vyhral). To len na upresnenie, aký mám osobný vzťah k tejto esteticky a chuťovo špičkovej odrode. Na záver príspevku som napísal, že napriek všetkému si nedovolím túto odrodu odporučiť začínajúcim záhradkárom. Dôvod je jasný a pozná ho každý kto Jonagored pestuje viac rokov - je to jeho mimoriadna citlivosť na chrastavitosť (a tiež na fyziol.pehovitosť). Bez adekvátnej - a v porovnaní s inými odrodami intenzívnej - chemickej ochrany sa nedá pestovať. Ešte dodám, že tento strom mi v 12.roku svojho života dal v tejto sezóne 12 debničiek prvotriednej úrody (je to na fotkách v mojom príspevku k tejto odrode) a Jonagored v mojej záhrade má a bude mať doživotne rezervované miesto. Upozorniť ale na jeho mínusy je podľa mňa psou povinnosťou, aby niekto kto sa inšpiruje mojím príspevkom nebol potom sklamaný. Práve to je v mojom ponímaní tá objektivita, a nie postoj v zmysle "pestujte to čo ja, lebo inak uvidíte!". Toť vsjo. Jonagoredu a objektivite zdar - IH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 24.10.2018 20:29

Když objektivita tak celá.Je naprosto jedno zda se jedná o Jonagold či Jonagored.Termín sklizně je stejný. Já totiž nešmíruju Vaše příspěvky abych někoho nachytal na slovíčku, což je vaše oblíbená disciplína.Já neprosazuji heslo pěstujte to co já.Jen prezentuji co vypěstuji a bořím zakořeněné nesmysly o jistých odrůdách.Nechť se lidi rozhodnou sami.To vy a vaši kamoši montují Admirál a jiné vyvolené odrůdy do příspěvků zvláště zahraničních odrůd a neobjektivně srovnáváte bez jakýchkoli průkazných důkazů.A víte kdo vždy vyhraje no přece Admirál a další.Mluvíte o svědomí, tedy jak se s ním vyrovnáváte vůči důvěřivcům které tady tři léta ohlupujete a nyní když tento zázrak lidem začal plodit nadšení ochablo.Zistili totiž v 90% případů že tento zázrak shnije na stromě vlivem hořké pihovatosti a následnou hnilobou.Opravdu se cítíte dobře?Když chcete moralizovat ohlédněte se za svojí činností zde.Nezachrání to ani 60% samochvály a úspěchů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika