Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dovolím si upresniť (v zmysle hesla "objektivite zdar"): Písal som nedávno príspevok o Jonagorede (nie Jonagolde). Uviedol som, že je to moja druhá najobľúbenejšia odroda (po Rubinole) a že je to jedno z najkrajších a zároveň najchutnejších jabĺk. K tejto odrode mám mimoriadny vzťah aj preto, že s jablkom Jonagored som v r.2014 vyhral celoslovenskú súťaž "O najkrajšie jablko" a bol to plod z vtedy 8-ročného štvrťkmeňa na MM106 (uvádzam to preto, lebo takéto súťaže zvyčajne vyhrá jablko z prvej-druhej úrody štíhleho vretena na M-9, kde sa urodí 5-6 jabĺk). Ja som mal vtedy na stole najmenej 50 Jonagoredov na finálny výber a nevedel som sa rozhodnúť ktorý pošlem do súťaže - možno to vyznie neskromne, ale ktorýkoľvek z nich by vyhral). To len na upresnenie, aký mám osobný vzťah k tejto esteticky a chuťovo špičkovej odrode. Na záver príspevku som napísal, že napriek všetkému si nedovolím túto odrodu odporučiť začínajúcim záhradkárom. Dôvod je jasný a pozná ho každý kto Jonagored pestuje viac rokov - je to jeho mimoriadna citlivosť na chrastavitosť (a tiež na fyziol.pehovitosť). Bez adekvátnej - a v porovnaní s inými odrodami intenzívnej - chemickej ochrany sa nedá pestovať. Ešte dodám, že tento strom mi v 12.roku svojho života dal v tejto sezóne 12 debničiek prvotriednej úrody (je to na fotkách v mojom príspevku k tejto odrode) a Jonagored v mojej záhrade má a bude mať doživotne rezervované miesto. Upozorniť ale na jeho mínusy je podľa mňa psou povinnosťou, aby niekto kto sa inšpiruje mojím príspevkom nebol potom sklamaný. Práve to je v mojom ponímaní tá objektivita, a nie postoj v zmysle "pestujte to čo ja, lebo inak uvidíte!". Toť vsjo. Jonagoredu a objektivite zdar - IH.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika