Drnovice 2013



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?)
11.12.2013 21:43

Zdravíčko ovocnáři.Nechci hodnotit regionální degustace.Nemaji pro mě žádnou vypovídající hodnotu o kvalitě odrůd.Vždy jsou vybrány ty správné vzorky odrůd a jako kompars se přiřadí čtyři světové odrůdy a vždy dopadnou špatně.To Slovenští ovocnáři mají jiný názor.Každý soudný ovocnář se domyslí oco jde.Trochu mě překvapuje umístění odrůdy Rozela.V mé poloze (TR 470 m) předvedla špičkové plody jak dle koezistence, velikosti,šťavnatosti a zvláště podle chuti.Čtyři roky jsem ji řadil mezi horší Rubín.Ovšem letos je to klasa.Napadá mě myšlenka, zda tato odrůda neukáže svoji kvalitu až v plné síle zapěstovaného stromku.V mém případě štíhlého vřetene.Nevím jak u vás, ale v mé lokalitě letos jablka vykazují nezvykle vysoký obsah cukru (sladkosti).U některých odrůd mě připadá, že potlačuje tato sladkost odrůdové chuťové vlastnosti.Ovšem Rozele to rozhodně prospělo - Mičurin II

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 12.12.2013 14:58

Lysice jsou zkušebnou ÚKZÚZ, v Drnovicích se dělá degustece proto, že je tam odpovídající sál. V Lysicích mají nejspíše vše, co se zkouší. Do té doby než se to po zkouškách likviduje. Budou tam tedy i věci, které se pěstují v 220 m n.m. Je tam i plocha se sortimentem odrůd pro srovnávání toho co je vyšlechtěno a novinek. Pro něco se sáhne tam, něco třeba přivezou ze Střížovic, něco z Holovous či odjinud... Dva obrázky odsud: 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 11.12.2013 21:43

Zdravíčko ovocnáři.Nechci hodnotit regionální degustace.Nemaji pro mě žádnou vypovídající hodnotu o kvalitě odrůd.Vždy jsou vybrány ty správné vzorky odrůd a jako kompars se přiřadí čtyři světové odrůdy a vždy dopadnou špatně.To Slovenští ovocnáři mají jiný názor.Každý soudný ovocnář se domyslí oco jde.Trochu mě překvapuje umístění odrůdy Rozela.V mé poloze (TR 470 m) předvedla špičkové plody jak dle koezistence, velikosti,šťavnatosti a zvláště podle chuti.Čtyři roky jsem ji řadil mezi horší Rubín.Ovšem letos je to klasa.Napadá mě myšlenka, zda tato odrůda neukáže svoji kvalitu až v plné síle zapěstovaného stromku.V mém případě štíhlého vřetene.Nevím jak u vás, ale v mé lokalitě letos jablka vykazují nezvykle vysoký obsah cukru (sladkosti).U některých odrůd mě připadá, že potlačuje tato sladkost odrůdové chuťové vlastnosti.Ovšem Rozele to rozhodně prospělo - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 11.12.2013 22:59

Na jiném konci republiky zhruba ve stejné nadm. výšce mám podobnou zkušenost s Rozelou. Loni první úroda nic moc, letos výborná chuť srovnatelná s Topazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.12.2013 12:15

Ohledně Rozely se připojuji k oběma diskutujícím přede mnou. I letos vynikající odrůda, však také jsou už všechny plody ze sklepa pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 12.12.2013 12:51

Jak by napsal Petr z P. "Dobrý rok pro Rozelu" Je pravda, že tato odrůda se letos vydařila asi všude. Zejména její úžasné vybarvení, které bylo krásně rudé již dlouho před sklizní. Je možné, že letošní netypické počasí (studený červen, horký červenec) vyhovovalo právě této odrůdě. Poznáme to v příštích letech.
   Jinak 15. místo z 42 rozhodně není špatné, přihlédneme-li, že bodovala ve všech  chuťových parametrech a ztráty měla za slupku vůni a vzhled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.165 (?), 12.12.2013 21:34

Potvrzuji kvalitu Rozely, kterou zatím stále odebírám z nedalekých sadů. Jen mě zarazilo to hodnocení vůně, která je, alespoň zde, dost výrazná - "vandovitá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.1.2015 15:51

Zdravím vespolek. Nechci otvírat nové vlákno, tak to připojím sem. Jde o degustaci jablek okresní organizace ČZS Valašské Meziříčí z prosince 2014.

Zajímavé je umístění Catsů  na konci.

degustace jablek ValMez 12/2014
degustace jablek ValMez 12/2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.1.2015 18:08

Propadák Catsů mě vůbec nepřekvapuje. Kdo je ochutnal, pochopí.
Naopak zaujalo dobré umístění Svatavy a nakonec i Melodie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 2.1.2015 19:10

Nejlepší známku z hlediska chuti má Sirius. Neměl jsem ještě bohužel možnost jej ochutnat. Mohl by mně někdo přiblížit jeho chuť? Je to chuť bližší Goldstaru nebo spíše Topazu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 2.1.2015 20:49

Řekl bych, že ani jednomu. Chuť té kopy žlutých odrůd se, pokud nejsou chuťově podobné GD, hůře popisuje. Jak už jsem někde psal, degustovali jsme Sirius a vedle toho i Biogolden a nikdo na 100% nepoznal, že to jsou dvě odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika