Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Díra v jabloni

Díra v jabloni

host - xxx.xxx.128.37 (?)
29.9.2012 9:16
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Prosím o radu, co za zvíře mohlo během 14dnů vyhloubit v kmenu zdravé jabloně díru o průměru 8cm a hloubky 10cm. Díra se poté stáčí dolů. Pod stromem spousta pilin. Děkuji za komentáře.

Obrázky:
Díra ve stromu
Díra ve stromu
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Díra v jabloni

Josef. (2694) - xxx.xxx.237.36 (?), 29.9.2012 9:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Promiňte, ale nechcete tvrdit, že jabloň, která má více než polovinu kmenu suchou, je zdravá?

Byl to nejspíše strakapoud velký, možná žluna zelená či šedá) anebo datel černý.

Josef.

Připojit reakci

Díra v jabloni

host - xxx.xxx.213.126 (?), 29.9.2012 9:31

To si datel či strakapoud dělá garsonku, ve zdravém dřevě ale nepracují protože je to,,fuška'' Je to pěkný jak od pilky.smiley

Připojit reakci

Díra v jabloni

Rony (1072) - xxx.xxx.12.162 (?), 29.9.2012 20:54

Viděl jsem už všelijaké jabloně ale takovouto ještě ne. Ta už je dávno "po smrti". Přesto bych ptákům radost nekazil a ponechal alespoň torzo.

Připojit reakci

Díra v jabloni

zved@vec (16) - xxx.xxx.208.135 (?), 16.1.2020 15:45

Dobrý deň. Je to už staršia debata, ale mám podobnú situáciu. Máme starú hrušku Magdalenku. Otec cca. 20 rokov dozadu opílil celú korunu. Dôvod nepoznám. Hruška si vytvorila korunu novú a darí sa jej. V jednom z tých pahýľov po pôvodných konároch si na jar urobil dieru párik ďatlov. Ide cca. 10 cm vodorovne a potom vyše 10 cm dolu. Zbadal som to neskoro, ale viac už nestihli. Nie je to síce tragédia, je to v starom dreve, ale pod ním je funkčný kmeň. Zatiaľ som tam dal klin z konára, aby tam nešla vlhkosť. Dá sa urobiť ešte viac, aby sa situácia nezhoršila? Ďakujem za rady.

Obrázky:

Připojit reakci

Díra v jabloni

host - xxx.xxx.63.76 (?), 8.10.2012 11:07

máme doma taky čerstvě takový pelíšek, v třešni staré cca 50let, rodí stále jak o závod i když už chudák usychá... netušila jsem co strakapoud dokáže :)

Obrázky:
stromodům
stromodům
Připojit reakci

Díra v jabloni

Vinšálek (1862) - xxx.xxx.82.212 (?), 8.10.2012 15:39

To já jsem také netušil. Viz můj příspěvek ve vlákně líska. Vykradač oříšků to je znamenitý.

Připojit reakci

Díra v jabloni

host - xxx.xxx.45.65 (?), 16.1.2020 16:35

Uplne uzavreni dutiny je casta chyba. Je treba zamezit pristupu vody, ale zaroven je treba ponechat mensi otvor, aby mohla dutina vysychat. Jinak dutina nicemu nevadi a pokud neohrozuje stabilitu stromu, tak po zamezeni pristupu deste s ni neni treba nic delat.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Umírající rybky25.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky21.2.2020
Umírající rybky20.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů