Příspěvky uživatele - zved@vec

Kadeřavost broskvoně 2020, 24.2.2020
V čom konkrétne? Nie som odborník na postreky. Vyhýbam sa im, koľko sa len dá. Robím iba nevyhnutné postreky: broskyne proti kučeravosti, slivky proti piliarke a ak treba, štepy proti voškám. Napísal som len svoje skúsenosti. Tento rok mi postrek... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 23.2.2020
Ja postrekujem broskyne kuprikolom. Tento rok to bolo 15.2., odvtedy boli minimálne 3x dažde a postrek je stále na stromoch. Podľa mojich skúseností je dobré postriekať aspoň 2 hodiny pred dažďom (keď je priame slnko, aj menej), aby postrek stihol... celý příspěvek >
Díra v jabloni, 16.1.2020 Obsahuje fotku
Dobrý deň. Je to už staršia debata, ale mám podobnú situáciu. Máme starú hrušku Magdalenku. Otec cca. 20 rokov dozadu opílil celú korunu. Dôvod nepoznám. Hruška si vytvorila korunu novú a darí sa jej. V jednom z tých pahýľov po pôvodných konároch si... celý příspěvek >
Muškatelka letní dlouhá (Cukerinka, Medovinka), 16.1.2020 Obsahuje fotku
Dobrý deň. Na jeseň 2019 predávali túto odrodu v Uherskom Ostrohu. Poznáte ju niekto? Zodpovedá popis realite? Zatiaľ ju nemám, ale vyzerá to na veľmi skorú hruštičku. Ďakujem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 6.10.2019 Obsahuje fotku
Gróf Monte Christo (Graf Monte Christo) Mňa tento rok prekvapila odroda Graf Monte Christo. Pán gróf (hrabě) zatiaľ vôbec nemá pánske maniere, skôr by som povedal, že je to riadny pracant 😊. Sadenicu som vysadil v júni (červnu) 2018. Mala... celý příspěvek >
Broskvova ryngle, 2.10.2018 Obsahuje fotku
Dobrý deň, v roku 2016 som si zakúpil z Čaklova "Broskyňovú" ringlotu. Chcel som po dozretí Althanovej ešte neskošiu ringlotu. Zatiaľ nerodí. Vtedy v ponuke ju uvádzali aj pod synonymom Excalibur. Teraz som si pozeral ich ponuku a všimol som si, že... celý příspěvek >
Hnědnutí od pecky u ryngle, 19.9.2018
Tiež sa pripájam k názoru, že je to teplom. Pridám moju skúsenosť. Máme 2 Althanove ringlóty, lebo tá druhá mala byť iná odroda, ale zatiaľ sme ju nechali. Tá prvá je v záhrade, medzi ďalšími stromami, ktoré jej robia chládok. Druhá je pri dome,... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 18.9.2018
Dobrý večer, mám otázku trochu mimo témy vlákna. Máte osobnú skúsenosť s takto naštepeným stromom, tzn. že viacero odrôd plodí ovocie niekoľko mesiacov - nevadí mu to? Mám niektoré stromky, kde sú viaceré odrody na jednom strome, ale doteraz som sa... celý příspěvek >
Co je to za révu?, 23.7.2018 Obsahuje fotku
Dobrý deň, prosím o tipy na názov odrody. Práve dozrieva a začíname ju konzumovať (tento rok všetko dozrieva skôr). U mňa je to prvá úroda z tejto odrody, veľkosť bobulí cca 15mm, má zrnká. U kamaráta, od ktorého som si doniesol štepy, a kde je... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 9.11.2017
to som písal ja, len ma medzitým odhlásilo :(
Co je to za odrudu jablek, 9.11.2017
I.H.: Bol som predvčerom na návšteve u majiteľa Bioplantu v Ostraticiach kvôli tejto odrode. Kamarát sa s ním pozná a som veľmi rád, že mi vybavil toto stretnutie, keďže Bioplant pestuje najmä jablká. Bolo vidno, že pán sa vyzná a bolo to pre mňa... celý příspěvek >
Solivarské ušľachtilé, 24.10.2017
Mne túto odrodu odporúčal kamarátov otec - starý pán má dnes 87 rokov a vraj ešte oberá jablone z rebríka. Voľakedy ju mali doma, poznal ju ako Solnohradské (čo je vraj to isté), boli s ňou spokojní, a tak ju zháňali. Aj ja som sa dočítal. že odroda... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 10.10.2017
Už rozumiem - povedané rečou fyziky, mal by mať nižšiu hustotu.
Co je to za odrudu jablek, 9.10.2017
I.H., vďaka Spartan: dal som to slovo "letná" schválne do úvodzoviek. Keď som zisťoval, čo je to za odroda, dlho ma mýlilo to, že je uvádzaný ako neskorá odroda, ale keďže trpí opadávaním plodov, veľká časť úrody padne zo stromu v auguste a... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 8.10.2017 Obsahuje fotku
Dobrý deň, včera som oberal úrodu na jednej jabloni a chcem poprosiť o pomoc s identifikáciou tejto odrody jablone. V súčasnosti máme 3 rodiace jablone. Starí rodičia a rodičia nijako neriešili, čo za odrody máme, oni ich len rozlišovali na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika