Bohemia nepřekonaná



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?) 
24.12.2012 13:06

Asi tam nebudou tak vybarvené, na dokonalou krásu potřebují napodzim mlhu (hydrataci jak modelky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 8.10.2013 16:27

Bohemia - 2013 - rozcuchaný zákrsek

Letos se zkutečně povedla - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.10.2013 23:23

Letos se u nás Bohemie (i Rubín) vyvedly. Žiju na jihovýchdě Vysočiny, počasí bylo od zdi ke zdi, přesto Bohemii svědčilo. Strupovitosti je letos u nás minimálně i na citlivých odrůdách např. na Spartanech u rodičů. Nebyla ani plíseň na bramborách a rajčatech.Bohemie krásně zaplodila i na přeroubovaném stromě v téměř neudržované poděděné zahradě. Doma na zahradě mám ještě na jedné Bohemii plody, i když listy již částečně opadaly. Působí velmi dekorativně. Když vyjde rok, stačily by mi jen Bohemie a Rubíny, rezistenty by ani nemusely na zahradě být.  Zdraví Jiřina  

Bohemie na čtvrtkmenu na semenáči
Bohemie na čtvrtkmenu na semenáči
Bohemie
Bohemie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 24.10.2013 9:20

Zdravím paní Jiřino. Opravdu nádherná jablka. Chci se zeptat jak moc jste použila chem. ošetření. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.10.2013 15:37

Mám podobné zklušenosti jako paní Jiřina. Bohemie vydrží na stromě dlouho aniž by padaly, takže moho dobře vyzrát. To je důležité zejména v chladnějších polohách. Navíc přinesou pěkné velké plody i na kmenných tvarech. Bez chemie nějaké plody ostrupatí, ale rád jim to odpustím. Jejich chuť - alespoň v naší poloze - nebyla překonána
   Z obou stromů již byla část úrody otrhána. Zajímavostí je zvratná mutace žlutoplodé variety (červený plod)

Bohemia
Bohemia
Gold Bohemia
Gold Bohemia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 24.10.2013 20:52

Zdravím pane Vysloužile. Opravdu je to krásné podívání na ty Bohemie. Sám jste žádné chem. ošetření neprováděl? Jak jste spokojen celkově s touto odrůdou za léta pěstování. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.10.2013 23:21

Neošetřoval jsem žádnými pesticidy. Stříkal jsem 4x chloridem vápenatým v 2 týdenních intervalech. AStrupovitost na plodech je, ale není to nic hrozného
   O svém (možná nekritickém) nadšení touto odrůdou píšu opakovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.10.2013 23:47

Odpovídám na dotaz ohledně chemické ochrany Bohemií. Obecně se ze zdravotního i ekologického hlediska snažím chemii v zahradě minimalizovat. Nepatřím ovšem k militantním ekologistům. Stříkáme např. brambory proti plísni a mandelince. Letos jsem přesvědčila manžela, aby postříkal švestky proti pilatce, nestihla jsem totiž vyvěsit lepové desky, výsledkem jsou dva rozlámané stromy...

Ovocné stromy máme na čtvrtkmenech až polokmenech v zatravněném oploceném sadu za domem. Na části zahrady se dříve pěstovalo obilí a brambory, tudíž půda je dříve prohnojená, nyní zatravněná. Trávu seká manžel 3 x za rok. Stromy nemáme nahusto, zahrada profukuje. Na jaře stromy prořežu, koruny musí být vzdušné, na podzim otrhám jablka. Během roku ošetřím rakovinné rány na kmeni Kuprikolem. To je veškerá moje chemie. Nehnojím, hnojila bych trávu o kterou nestojíme, nezalévám, nestříkáme ani jedním postřikem. U nás je choroba č. 1 rakovina jabloní, možná by se hodil Kuprikol na celé stromy, není to dobře technicky proveditelné u vysokých tvarů i z časového hlediska. Jde o extenzivní pěstování, více než polovina ovoce se zmoštuje či prodá za padanky, vyberou se nejlepší plody. V létě se zabývám skleníkem a zeleninou.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 23.9.2014 20:34

Bohemia 2014 -  nepreparované (závist je sviňa)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.9.2014 21:20

Mám Gold Bohemii. Kdyby nebylo vos, bylo by to krásné podzimní jablko. Určitě ne zimní (v podmínkách HK). Co vosy a sršně nerozhryzaly, je už skoro snědené. Na stromku zůstalo pár plodů menší velikosti, a ty už nebudou tak dobré. Uvažuju, že ji buď silně prořežu, nebo zlikviduju. Za chvíli budou k jídlu Goldeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika