Bohemia nepřekonaná



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 144.15 (?) 
29.10.2011 21:34
Rád by som sa dozvedel, koľko pestovateľov Topazu má na stromoch vysoké percento drobných plodov ako pán Miloš. Pestujem Topaz na stredne rastnúcom podpníku MM104, ale drobné plody som žiadny rok nezaznamenal. Je pravda, že Topaz nemá obrovské plody ako Rubín, po matke Vande zdedil plochý tvar plodov, ale vyrovnanosť veľkosti jabĺk mi niako nevybočuje zo štandardu ostatných pestovaných odrôd (Rajka, Pinova, Florina...) Vyrovnanosť plodov pravdepodobne ovplyvňuje typ podpníka alebo počasie v čase kvitnutia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 161.61 (?), 29.10.2011 22:40
Pane Vysloužil, trochu mě zaráží doba sklizně Bohemie i když probírkou.To je máte rovnou na stůl.Zřejmě máte opravdu náročné podmínky pro jabloně.Moje lokalita je také Vysočina 470 m.n.m.ale jihovýchodní oblast.Sklízím Rubín a Bohemii kolem 20.září.Přes Václava to nikdy nešlo.Pár plodů jsem si nechal vybarvit jak v pomologii pozdější sklizní ale žádný markantní rozdíl dle doby sklizně jsem v chuti nezaznamenal zato dobu skladování ano.Můj sklep z 1/3 nad úrovní terénu vychladím na 6÷8 *C nejdříve v půli října.Souhlasím s Vámi,,že plastičnost Bohemie je úžasná a asi zatím nepřekonaná.Co se týče polohy skladnění, také je mi nejasné doporučení ukládat jablka kalichem nahoru.Osobně je ukládám stopkou nahoru, tak jak rostla na stromě.Zdá se mi to přirozenější. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.10.2011 23:34

Máte pravdu, ta lokalita je drsnější, i když jen 350m n. m. vysoko. Bohemie mají výhodu, že prakticky nepadají. Některé pozdní odrůdy (po probírce ovšem) mám ještě na stromech  -  Melrose, Otavu, Florinu, taky Bláhovy, Jonalord, Delor, Resistu a další, vesměs starší odrůdy.  Idaredy sklízím většinou až po opadu listí. Probírku dělám m.j pro případ, kdyby mě překvapily silnější mrazy, 4 stupně nevadí.
   Rubíny z této studené polohy v pohodě vydrží do konce března. Není přitom velký rozdíl ve skladovatelnosti, jestli byly sklizeny začátkem nebo koncem října. V barvě a chuti je ale rozdíl výrazný.  Pro příznivce kyselejších jablek jsou k jídlu rovnou, nejlepší budou asi za měsíc. Troufnu si říci, že z teplejších poloh takové kvality nedosáhnou. U drtivé většiny odrůd je bohužel pravdou pravý opak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.66 (?), 11.11.2011 15:15

Já jsem si koupil loni Florínu, jaké s ní máte zkušenosti - myslím plody, chuť a další. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 11.11.2011 18:02

Dobré jablko chuťově, po rozkrojení nehnědne. Jen do polohy max. kolem 300 m, výše neroste (a nerodí). Snáší sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 11.11.2011 19:57

V horší poloze jsou plody chutné a slušně velké jen v teplých letech. Roste a plodí normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.11.2011 20:34

Bohemia a Bohemia Gold jsou příbuzné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.88 (?), 11.11.2011 21:41
Ano, je to jen barevná mutace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.11.2011 21:52

Takže mám Bohemii Gold, ale pro mě to je podzimní jablko. Už ji máme dávno snědenou. Velice rychle dozrává už v září/říjnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.88 (?), 12.11.2011 15:05
V září mi přijde docela brzo, ale někdy ano. Popravdě v tom mám taky zmatek, když někde čtu "zimní jablko" tak si představím něco jako Ontario, tj. jablko, které opravdu na podzim sníst nelze :) Doba se asi mění...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika