Bohemia nepřekonaná



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
7.9.2017 11:32

Mě to připadá tak, že Rubín je nejchutnější právě utržený ze stromu (při co možná nejpozdější sklizni) a tuto nejlepší chuť si udrží jen pár dnů po sklizni. Skladováním se chuť zhoršuje a po Vánocích je jen průměrná. Předpokládám, že stejné to bude i oběma Bohemiemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 7.9.2017 11:32

Mě to připadá tak, že Rubín je nejchutnější právě utržený ze stromu (při co možná nejpozdější sklizni) a tuto nejlepší chuť si udrží jen pár dnů po sklizni. Skladováním se chuť zhoršuje a po Vánocích je jen průměrná. Předpokládám, že stejné to bude i oběma Bohemiemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.9.2017 11:46

Já mám raději kyselejší rubínové odrůdy. Topaz, Delor, Lipno. Pořádně ověřený mám jen ten Topaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.9.2017 11:50

Mně přijde, že Rubín (Bohemia) čerstvě utržený je přeci jen trochu víc nakyslý. Ideální chuť přijde po pár týdnech ležení. I po Vánocích je výborný, pravda kvalita jde pomalu dolů. Jak už jsem psal, jablka při velké úrodfě sklízím natřikrát v odstupech 2 týdnů. Ty poslední až koncem října. Ty poslední se dají skutečně jíst ze stromu, jejich ideální chuť pak přichází za pár dní po sklizni. Skladovatelnost mají pozdně sklizené plody ovšem kratší.
Zajímavostí je, že až do poslední sklizně plody stále přirůstají.
   Souhlasím, že v teplých polohách jde o fádně sladké jablko s nedlouhou skladovatelností. Kamarád jižně od Brna, kterému jsem naštěpoval Rubína v 80. letech jako skvělou "bombu", byl zklamán. Podobně kvalitnější ovoce nesou v horších polophách i klasické sudetské chuťovky - Matčino, Grávštýn, aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.16 (?), 18.8.2018 21:41
Gold Bohemiu som obral pred týždňom. Na fotkách je "klasická" červená Bohemia. Do oberačkovej zrelosti jej už tiež veľa nechýba. Vyfarbením a vôbec celkovo to nie je ono, v teplej nížine táto inak skvelá odroda akoby nedokázala naplno rozbaliť svoj potenciál. Ale možno je chyba vo mne, len sa tak utešujem že Bohemii viac svedčí vyššia poloha. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.9.2015 21:32

Bohemia - 2015 - zákrsek

Nemám snímky této lahůdky ze stromu.Z pracovního vytížení v zaměstnání jsem to nestihl.Plody česala manželka, tak tedy aspoň  snímečky části úrody z bedýnky. - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 26.9.2016 21:14

Bohemia - 2016 - malý zákrsek (M9)

Opět v úrodě nezklamala.V poslední době se ji nasazuje trochu psí hlava.Neprávem. Pro mě zůstává stále skvělá. - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.108 (?), 1.9.2018 20:05
Bohemia dozrela (foto), zajtra ju plánujem obrať. Dnes mi to znemožnil dáżď. Stále platí, že Bohemiu sa mi nedarí pestovať na takej úrovni ako by som chcel. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.10.2015 20:20

Bohemia je nepřekonaná. Ale starší bratr Rubín s ní drží krok.
Čtvrtkmen s bazální péčí (průklest), cca 1/5 úrody.  Strupovitost byla letos milostivá (skoro nebyla).

Rubín
Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 11.10.2015 9:53

Mohu jen potvrdit. Rubín už po několik let coby "dospělý" strom tvoří spolehlivý základ naší úrody. Naroubovaný na zákrsku Wealthy, předpokládám na A2, dává každoročně mezi 60 až 100 kg ovoce. Letos, po suchu, kdy tráva, zaschlá na stojato, jen šustila pod nohami, byly plody, po skromnějším zalévání, jen střední velikosti, zatímco v předcházejících létech byly velikostí i vybarvením výstavní. Trochu chladnější, případně vyšší poloha této odrůdě prospívá, je i méně napadána ptáky a vosami. Zato Bohemia v teplém dolíčku na jiné zahradě před vosami neobstála, obdobně jinde, v "divočině" poblíž křovinatého teplého svahu, hlavně před ptáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 11.10.2015 12:38

Také patřím k vyznavačům Rubínu a jeho barevných mutací. Avšak název tohoto příspěvku beru pouze poeticky a hlavně časově omezené od října do Vánoc. Potom nastupuje jiná "odrůdová liga".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika