(Báječná) Bláhova oranžová reneta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
27.12.2014 19:16

Růst je typicky vzpřímený odstup větví v ostrém úhlu. Ale vzrůst je, aspoň u mě (na semenáčí) slabý. Všechny přiroubované odrůdy Bláhovku přerůstají. Včetně původní Sudetské. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 27.12.2014 21:08

S pěstováním Bláhova oranžového na semenáči nemám žádnost zkušenost, ale na středně vzrůstné podnoži roste stejně bujně jako např. Rubín, ale strměji vzhůru. Jaké velikosti plodů na semenáči dosahujete? Já se v průměru přes 120g nedostal ani na podnoži M7 (při pravidelném hnojení a závlaze).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.10.2015 22:07

Doufám, že pan Miloš Vysloužil ještě neprohnal svoje Bláhovo oranžové komínem, jak sliboval, to by byl malér. Já jsem totiž o ten svůj roub definivně přišel. Jak je to možné? Měl jsem ho naroubovaný na středovém nejsilnějším kmenu, ale přesto rostl velmi slabě. Proto jsem všechny ostatní silněji rostoucí rouby jiných odrůd z kmenu odstranil a to byla právě ta blbost. Kmen zřejmě nemohl nikam odvádět přebytečnou mízu a celý odumřel. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 21.10.2015 5:33

zajedte si do libovice dceři pana bláhy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.10.2015 6:49

XStrom Bláhovky zatím stojí, ale má to nahnuté. Plodů je plný a jsou - letos jako mnoho - drobnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 21.10.2015 7:19

Také uvažuji, že jí přiroubuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.10.2015 13:33

Můj problém se jmenuje starý vysokokmen. Na něm Bláhovky nikdy velké nebudou. Kamarád ve vedlejší vsi je má na nižším tvaru 2x tak velké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 21.10.2015 18:20

Zrušení Bláhovy oranžové renety považuji za svůj největší ovocnářský omyl. Důvodem byl jednak nedostatek prostoru - růst byl velmi bujný (asi zpravokořenila) dřevo tvrdé, pařez snad deset let chtěl obrůstat, teprve po patnácti letech se na něm objevila hniloba. Jablka větší bez strupovitosti, při sklizni byla tvrdá tak, že do nich nešlo kousnout- domníval jsem se - a to byl druhý důvod, že tak tvrdá jablka mají u mne málo tepla a nikdy nedozrají do konzumní zralosti tak, aby byla chutná. Obvylke skončila ve štrůdlu.  Stromek vegetoval až do mrazů, listy opadly teprve po nich. Když jsem později ochutnal Bláhovku u tchána, litoval jsem velice, převelice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.10.2015 21:02

Ano, je to velká ztráta, pane Jirko. Jablka větší ale nebyla, jak píšete, proto je nechce nadále pěstovat například pan Vysloužil. Právě pro menší velikost plodů. Velmi aromatické byly všechny i ty nejmenší, to bylo pozitivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Opice - (26) - 144.34 (?), 21.10.2015 23:33

Dobrý den, můžete mi prosím potvrdit, že jablka na fotografiích jsou právě Bláhovo oranžové? Jsou pevná, kyselejší, šťavnatá, křehká.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika