(Báječná) Bláhova oranžová reneta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?) 
29.10.2013 13:53

Mně osobně menší velikost plodů nevadí vůbec. Zvlášť, když se jedná o plody takto jedinečné chuti. Tam, kde Coxova reneta neposkytuje kvalitní plody, je Bláhovo oranžové naprosto nedocenitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 55.77 (?), 29.10.2013 14:58

Pane Miloši V., pěstuji jablka s chemickou ochranou jen v období bez olistění (v listopadu Kuprikol, v období postřiku před rašením broskvoní Dithane DG Neotec a pod.) - ošetřuji tak celou zahradu. Jinak ve vegetaci jen likviduji mšice.

Bylo by možno tak pěstovat i Bláhovu or.? Já si při tomto "nechemickém" postupu troufám jen na rezistenty. Díky za odpověď. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.10.2013 15:21

Bláhovo oranžové se strupovitostí moc nekamarádí. Alespoň ne tady. Padlí je zde patrné jen na Jonathanu, na údajně silně trpícím Bláhovu oranžovém se neobjevuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.10.2013 21:12

Já používám na jabloně jen vápník. Bláhova sice strupovitostí sem tam trpí, ale skutečně málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.3.2014 23:02

Případní zájemci o odrůdu Bláhovo oranžové mohou zakoupit stromek této odrůdy v e-shopu prodeje stromků cz. Bohužel ale nabízí tuto málo vzrůstnou odrůdu jen na podnoži M9, což není zrovna ideální. Pokud bych porovnal poslední plody Kidd´s Orange s Bláhovou oranžovou renetou, tak Bláhovo oranžové se na přelomu února a března vyznačovalo velmi aromatickou, plnou, sladčí chutí a dosti pevnou a šťavnatou dužninou. V tuto dobu už "dosluhující" Kidd´s Orange nebyl již tak pevný a šťavnatý, ovšem stále ještě aromatický. Tato příchuť je trochu odlišná od Bláhova. Řekl bych, že u Bláhova jsem trochu "cítil"příchuť Wagenera. Chuťově výborné jsou obě dvě odrůdy, jak Bláhovo oranžové, tak i Kiddsovo oranžové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.12.2014 17:07

Nevím, jestli Miloš prohnal dřevní hmotu Bláhova oranžového už komínem, či nikoliv, a to kvůli nevyhovující velikosti plodů, já však nad jeho chutí každý rok plesám. A právě i drobné plody si dokáží podržet tu skvěle aromatickou chuť, stejně jako například Čistecké lahůdkové. Pro fajnšmekry úžasné odrůdy. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2014 21:35

Ještě má stařičký (cca 70) polokmen Bláhovky  (přeroubovaná Sudetská)šanci. Posledních 15 let navíc sklízím každoročně z kmene choroš jak jídelní talíř. Rozhodne úroda 2015.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.12.2014 21:52

U mě už je dávno rozhodnuto a to díky jedinečné chuti. Ať jsou plody sebemenší a třeba klidně i čtvercové smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 26.12.2014 22:32

bujný růst, náchylnost na padlí, sklovitost, relativně menší plody

Takto popisuje horší vlastnosti Bláhova oranžového pan Kamil ve vlákně Lotos. Já souhlasím s menšími plody, ale padlí ani sklovitost potvrdit nemohu a naopak bujný růst bych bral všema deseti. Naopak zápasím s růstem velmi slabým. Dopadne to pravděpodobně tak, že všechny bujně rostoucí rouby rubínových odrůd a goldenu budu muset odstranit, aby se Bláhovo oranžové konečně trochu více rozrostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 26.12.2014 23:48

Bláhovo oranžové jsem pěstoval na podnoži M7, růst byl velmi bujný a vzpřímený. Se slabým růstem nemusíte zápasit, stačí přenést roub na středně vzrůstnou podnož a uvidíte tu "vrbu". Pro zvětšení plodů se vyplatilo jejich shluky protrhat (max. dva plody v chocholíku), potom se průměrná hmotnost plodu při zálivce pohybovala okolo 120g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika