(Báječná) Bláhova oranžová reneta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?)
29.10.2013 15:21

Bláhovo oranžové se strupovitostí moc nekamarádí. Alespoň ne tady. Padlí je zde patrné jen na Jonathanu, na údajně silně trpícím Bláhovu oranžovém se neobjevuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 29.10.2013 13:53

Mně osobně menší velikost plodů nevadí vůbec. Zvlášť, když se jedná o plody takto jedinečné chuti. Tam, kde Coxova reneta neposkytuje kvalitní plody, je Bláhovo oranžové naprosto nedocenitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 55.77 (?), 29.10.2013 14:58

Pane Miloši V., pěstuji jablka s chemickou ochranou jen v období bez olistění (v listopadu Kuprikol, v období postřiku před rašením broskvoní Dithane DG Neotec a pod.) - ošetřuji tak celou zahradu. Jinak ve vegetaci jen likviduji mšice.

Bylo by možno tak pěstovat i Bláhovu or.? Já si při tomto "nechemickém" postupu troufám jen na rezistenty. Díky za odpověď. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 29.10.2013 15:21

Bláhovo oranžové se strupovitostí moc nekamarádí. Alespoň ne tady. Padlí je zde patrné jen na Jonathanu, na údajně silně trpícím Bláhovu oranžovém se neobjevuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 29.10.2013 21:12

Já používám na jabloně jen vápník. Bláhova sice strupovitostí sem tam trpí, ale skutečně málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 8.3.2014 23:02

Případní zájemci o odrůdu Bláhovo oranžové mohou zakoupit stromek této odrůdy v e-shopu prodeje stromků cz. Bohužel ale nabízí tuto málo vzrůstnou odrůdu jen na podnoži M9, což není zrovna ideální. Pokud bych porovnal poslední plody Kidd´s Orange s Bláhovou oranžovou renetou, tak Bláhovo oranžové se na přelomu února a března vyznačovalo velmi aromatickou, plnou, sladčí chutí a dosti pevnou a šťavnatou dužninou. V tuto dobu už "dosluhující" Kidd´s Orange nebyl již tak pevný a šťavnatý, ovšem stále ještě aromatický. Tato příchuť je trochu odlišná od Bláhova. Řekl bych, že u Bláhova jsem trochu "cítil"příchuť Wagenera. Chuťově výborné jsou obě dvě odrůdy, jak Bláhovo oranžové, tak i Kiddsovo oranžové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 10.12.2014 17:07

Nevím, jestli Miloš prohnal dřevní hmotu Bláhova oranžového už komínem, či nikoliv, a to kvůli nevyhovující velikosti plodů, já však nad jeho chutí každý rok plesám. A právě i drobné plody si dokáží podržet tu skvěle aromatickou chuť, stejně jako například Čistecké lahůdkové. Pro fajnšmekry úžasné odrůdy. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 10.12.2014 21:35

Ještě má stařičký (cca 70) polokmen Bláhovky  (přeroubovaná Sudetská)šanci. Posledních 15 let navíc sklízím každoročně z kmene choroš jak jídelní talíř. Rozhodne úroda 2015.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 10.12.2014 21:52

U mě už je dávno rozhodnuto a to díky jedinečné chuti. Ať jsou plody sebemenší a třeba klidně i čtvercové smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 26.12.2014 22:32

bujný růst, náchylnost na padlí, sklovitost, relativně menší plody

Takto popisuje horší vlastnosti Bláhova oranžového pan Kamil ve vlákně Lotos. Já souhlasím s menšími plody, ale padlí ani sklovitost potvrdit nemohu a naopak bujný růst bych bral všema deseti. Naopak zápasím s růstem velmi slabým. Dopadne to pravděpodobně tak, že všechny bujně rostoucí rouby rubínových odrůd a goldenu budu muset odstranit, aby se Bláhovo oranžové konečně trochu více rozrostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 26.12.2014 23:48

Bláhovo oranžové jsem pěstoval na podnoži M7, růst byl velmi bujný a vzpřímený. Se slabým růstem nemusíte zápasit, stačí přenést roub na středně vzrůstnou podnož a uvidíte tu "vrbu". Pro zvětšení plodů se vyplatilo jejich shluky protrhat (max. dva plody v chocholíku), potom se průměrná hmotnost plodu při zálivce pohybovala okolo 120g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika