Příspěvky uživatele - jarda7

Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám, 4.10.2014
Vosy žerou vše - neděli nedrží! Zničil jsem jim hnízdo - přiletěly přespolní!! Servíroval jsem jim pivo, utopené jsem zlikvidoval, druhý den přiletěly mraky dalších, dožadovaly se piva a pak se vrhly na ovoce!!! Marná snaha. J.
Co použít štěpařský vosk nebo balzám?, 2.10.2014
Měl jsem podobný problém před lety v zimě od srnek při vysoké vrstvě sněhu. Okousaná místa (téměř kolem dokola) jsem začistil, aby netrčely třísky, nenatíral jsem ničím, abych nebrzdil hojení, obalil jsem celé postižené místo neprodyšně pruhem z... celý příspěvek >
Rajka nebo Florina, 30.9.2014
Mám Rajku i Florinu, Rajka v mých podmínkách (220m n.m., půda hlinitá,) je podzimní až raně zimní jablko vynikající chuti. Letos je již sklizena a bude v říjnu zkonzumována. Florina je zimní, ještě je na stromě, ke konzumu je u mně poslední, v... celý příspěvek >
Meranie ph, 28.9.2014
Stačí... J.
Meranie ph, 28.9.2014
Pokud se pH papírky chovají neutrálně, je asi pH 6-8, tedy cca neutrální. Ochutnáním si to potvrdíte. Název přístroje neznám, naposled jsem s tím pracoval před 40 lety, dnes už jsem naštěstí v důchodu. Zdravím - J. 
Podnož M9, 27.9.2014
Já to řeším tak, že zakoupený stromek na M9 použiju jako zdroj roubů, které aplikuji na vlastní semenáče. V zatravněném sadu bez závlahy rostou tak akorát a po 2 letech dobře plodí. J.
Meranie ph, 27.9.2014
Lakmusové papírky měří jen zhruba kyselost - zásaditost bez číselných údajů, pH můžete změřit 1. ochutnáním (nejlevnější) 2. univerzálními pH papírky (žluté, mají přiloženou stupnici 1 - 12) 3. elektronickým přístrojem s elektrodami... celý příspěvek >
Jaká školka v blízkosti Prahy?, 24.9.2014
Píšu jen své zkušenosti, reklamu mu nedělám. J.
Jaká školka v blízkosti Prahy?, 23.9.2014
Slušný výběr má v Běchovicích p.Kočí, je i na internetu. Koupil jsem tam asi 20 různých stromků, některé (2 meruňky, 1 broskev Harbinger) po 3 letech odešly, ostatní (10 meruněk, 5 jabloní, 3 hrušně) prosperují a plodí. J.
Rajka, 22.9.2014
Rajku jsem sklidil 15.9., v 220m n.m. mi zůstávala v ruce. Teplý rok také udělal své. V mých podmínkách je Rajka podzimní velmi chutné jablko. J.
Je toto Rubinola?, 16.9.2014
Moje Rubinola je stejná, některé plody u stopky praskají - 220m n.m. J.
Špinavá jablka, 6.9.2014
Já bych nestříkal na plody nic. Sazovitost se dá umýt příp. použiji houbičku na nádobí nebo lehce seškrábnu nožem, slupka se dá i okrájet. Houbové choroby jsou neškodné, asi jako jiné houby z lesa. J.
Zakládám novou zahradu, 2.9.2014
Možná že špatné zkušenosti s Topazem závisí na poloze - p. Polehla v 470m n.m. může mít jiné výsledky než my v 220m n.m. J.
Zakládám novou zahradu, 1.9.2014
V 220m n.m. je u mě Rubinola podzimní, na Brněnsku to bude podobné, takže ji doporučuji. Topaz pěstuji na vlastních semenáčích nebo je roubuji na vzrostlé polokmeny a rakovinou netrpí. J.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 28.8.2014
Pane Mičurine II, proč ten útočný tón, proč to obvinění z pochybné propagandy (nebo propagady)? Sdělil jsem své zkušenosti, chemické postřiky po odkvětu ulpí na plodech. Už mnoho postřikových látek bylo vyřazeno ze sortimentu proto, že byla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika