Akane - perla podzimu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?) 
1.9.2011 22:00, zobrazeno: 74861x
Je s podivem, jak malý zájem o tuto odrůdu je na této diskuzi.O zahrádkářských časopisech ani nemluvě, ty ji záměrně ignorují.Přitom má samé superlativy, výbornou chuť, nádherný vzhled, slušná skladovatelnost, odolnost k chorobám a při otření zářivý lesk.Letos se obzvlášť vydařilo.Posílám foto a za 7.dní češu.Bohužel její dostupnost je stále složitější, přesně v duchu odstranit konkurenci pro ty jedině správné a vyvolené odrůdy, které tato odrůda v mnoha znacích předčí - Mičurin II




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.24 (?), 2.9.2011 0:47
Dobrý deň, pán Vlastimil! Na Vašej jabloňke Akane je sympatické, že sú plody v korunke palmety rovnomerne rozmiestnené, asi ako vianočné gule na stromčeku. To sa to potom parádne oberá! Je to Vaša zásluha- júnová prebierka plodov, alebo si to Akane "reguluje" sama? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 4.9.2011 16:45

To Paľo:
Akane není moc úrodné (a to je asi jeho hlavní slabina), proto přeplození nehrozí. Jinak jsem si už loni s nadsázkou říkal, že mít velký pozemek, vysadil bych spoustu jabloní a polovina z toho by bylo Akane ;o). A samozřejmě bych nezapomněl ani na další opomíjené jablíčko, letní Mio, letos obzvlášť chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 5.9.2011 21:09
Zdravím pane Pal'o.Samozřejmě provádím červnovou probírku a později dolaďuji.U mě má Akane sklon k mírnému přeplození.Tudíž probírka nutná - jinak zdrobňuje.Ostatně probírku provádím u všech jabloní.Je to práce mravenčí ale v konečném důsledku se velice vyplatí.V tomto případě platí, na stromě méně ve sklizni více.Osobně probírku plodů považuji za vůbec nejdůležitější pěstitelské opatření, kterou ke své škodě málo zahrádkářů provádí. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.145 (?), 3.9.2011 21:36

Ma Akane prichut po malinach? Resim jablka jedne odrudy, u niz neznam nazev. Ma dost znaku spolecnych s Wealthy, ale i s Akane. Malinova prichut je totiz u tohoto mne neznameho jablka zrejma.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 4.9.2011 17:44
Je fakt, že Akane se letos vydařilo.Tak velké plody jsem ještě neměl.Ono to bude i tím, že na stromě bylo pár plodů.Souhlasím, že je to velice chutné, šťavnaté jabko.Ono s tou propagací je to složitější.Do zahrádkářských časopisů přispívají šlechtitelé a těžko od nich očekávat, že budou propagovat jiné jabloně, než co vyšlechtili.Já se jim ani nedivím.Choval bych se podobně.Z časopisů čerpají zahrádkáři a tito to vlastně dále šíří a dělají další reklamu.Pak výborná odrůda, která třebaže je známá již několik desetiletí, nemusí mít moc šancí.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 161.61 (?), 5.9.2011 22:26
Pane 182.227 je s podivem, že praktiky jisté zájmové skupiny Vám nevadí.Jste raději manipulován těmito rádoby objektivními ovocnáří kteří zneužívají tyto časopisy.Osobně budu předplatné rušit. Za poslední rok mě ničím neobohatily.I zde na diskuzi jsou vlajkonoši propagující pouze ty správné a rezistentní odrůdy.Mám u některých pocit, že to nedělají nezištně a šíří zde dojem, že rezistence všechno vyřeší.Jsou to velice nebezpečné, zavádějící a nepravdivé informace, které u začínajících a méně zkušených zahrádkářů vyvolávají dojem jednoduchosti pěstování těchto odrůd.Ovšem dočkají se pouze velkého zklamání.Již jsem tu psal.Bez práce a péče nikdy nedocílíte vámi vytoužené kvality.To si musí uvědomit každý zahrádkář.Jediný rozdíl mezi rezistentem a jabloněmi vnímavými na strupovitost je pouze ten, že u náchylných odrůd provedete 2 ÷ 3 postřiky proti strupovitosti.Jak prosté.Ostatní péče musí být prováděna u všech stejně.O chuti některých rezistentů ani nemluvě.Místo blábolů o všespasitelné rezistenci a překonaných odrůdách si dovolím čtenářům předložit postup jak provádím péči o stromy. Je to neuvěřitelně jednoduché ale skoro nikdo to nedodržuje. 1) Péče o půdu- nejlépe bezplevelný stav, dnešní podnože to vyžadují +organické hnojení) 2) Doplňující zálivka 3) Citlivá chemická ochrana - dle SISPO 4) Probírka plodů - velmi důležité 5) Správný a citlivý udržovací řez - každá odrůda má jiné požadavky - studium základů. První čtyři body může splnit každý bez zvláštních znalostí.Jen chtít.Pátý bod je opravdu odborná záležitost dle pěstovaného tvaru a odrůdy.Předem by měl zahrádkář znát jakou odrůdu v jakém tvaru a podnoži chce pěstovat.Někdo se stříhat stromky nenaučí kdyby to trénoval 5 let.Základy však zvládne většina.Případné menší nedostatky při řezu odstraní první čtyři body.Jak je vidět není to žádná velká věda.A nyní se můžete rezistenti do mě pustit, jsem zvědav na vaše argumenty.Konec demagogie.Mají za následek pouze ubývání pestrosti nabízených odrůd a neinformovanost. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.210 (?), 5.9.2011 23:44
Dovolím si, pán Vlastimil, Váš praktický návod doplniť v bode 5: v prípade pestovania ovocnej steny na drôtenke je vhodné kombinovať letný rez s ohýbaním a vyväzovaním mladých letorastov. Práve častým rezom v nesprávnom mieste sa podporí zahusťovanie koruny a rast prevažne kolmých výhonkov v mieste rezu. Jednodušší je pestovať stenu s jedinou sortou jabloní. Ak máte každú inú, musí sa špekulovať, na akom dreve konkrétna sorta rodí a podľa toho voliť rez a vyväzovanie. K bodu 1 iba toľko, že niekedy moc kompostu škodí. Tento rok mi zlyhali viaceré "zaručene spoľahlivé" pravidelne rodiace sorty. Pôdny rozbor či listová analýza by istotne pomohla v prístupe k hnojeniu. Z rezistentov som si vybral iba tie pre mňa najchutnejšie. Z tolerantných a vnímavých kultivarov som si zachoval sorty Pinova, Braeburn a Gala Schniga. Chuť, vzhľad a uchovateľnosť plodov je pre mňa rozhodujúca. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 36.70 (?), 4.9.2011 22:20

Akane je opravdu velmi povedený kříženec Jonathanu. Už ani nevím, proč mně kdysi jeden velkopěstitel říkal, že je všechny přeroubuje. Běžně dostupné v obchodech bohužel nejsou, což je škoda. Jak jsem psal, mám ho naroubované na Miu a mám ho také mnohem raději, než Mio, i když trochu uleželé Mio je taky dobré. Akane je výborné přímo utržené a natož, když se nechá uležet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
muri - (2) - 117.100 (?), 9.9.2013 18:01

Taky jsem si letos uvědomil jakým pokladem je Akane na zahradě. Mnoho odrůd nepříznivě reagovalo na dlouhý jarní chlad, ale Akane opakovaně zachraňuje úrodu. 

Akane
Akane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika