Akane - perla podzimu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?) 
24.11.2015 19:32

Plody odrůdy Akane jsou nositelem opravdu výborné chuti. Škoda, že ty moje jsou jen navinulé bez typického aromatu (příchuť). O této standartní kvalitě jsem se přesvědčil u pana Vysloužila, který ji ani sám dostatečně nedoceňuje. Přesně tato chuť ohromila jistě i pana Mikeše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 24.11.2015 21:16

Pana Mikeše chuť Akane stále ohromovat nepřestala, proto letos "vyrobil" a pokusně vysadil pro jistotu 2 stromky této odrůdy smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 6.9.2016 14:46

Velký jablečný požitek je také AKANE - perla podzimu. Škoda, že se panu Vysloužilovi v záplavě jeho naroubovaných odrůd, právě tato chuťově skvostná sorta tak nějak každoročně ztrácí, nebo spíše "krčí v koutě".indecision Na rozdíl od těch mých, mají totiž jeho plody tu senzaní renetovitou příchuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.9.2016 11:56

Každý může mít za perlu něco jiného, co mu v tuto dobu chutná (mimochodem, zatímm je ještě léto). Desert, Lord Lambourne, Šampion, Vanda, Grávštýn, Matčino, Moliés Delicious pana Polehly...  Ty všechny mohou někomu chutnat líp než Akane. Nebo moje oblíbené State Fire - letos opravdu vydařené.

State Fire
State Fire
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 7.9.2016 12:18

Mně, dalo by se říct, kompletně Akane rozklobali ptáci, zřejmě už mělo být dávno sklizené. Kdyby jsem tenkrát neochutnal plod u pana Vysloužila, tak bych to nepsal. Špičková chuť (tohoto plodu). U mě byly vždycky jen navinule slabě jonathanové, bez té výrazné renetovité příchuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.186 (?), 7.9.2016 12:36
Pán Vysloužil, mohli by Ste nám prosím napísať o odrode State Fire viac (pôvod etc.). Ďakujem. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.9.2016 13:00

Už jsem to tu v minulosti psal, koukněte do starších příspěvků. O odrůdě bylo psáno v Knihovničce Květů v polovině 80. let, kde byla zmíněna jako novinka k odzkoušení. Rouby mi poslal před lety někdo (už si nepamatuju) z tohoto fóra. I když jsem vyzval, ať se přihlásí, abych mu ještě jednou poděkoval, neozval se. Jedná se skutečně o mimořádně zajímavou podzimní odrůdu, potvrdil to každý, komu jsem rouby poslal. Velké plody, zdravý růst, obrovská plodnost, krásné vybarvení slupky, křehká růžová dužina pod slupkou, velmi dobrá chuť. Podrobnosti o jablku jsem ale nikde na netu nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 7.9.2016 13:35

Pan Vysloužil opět prokázal mistrovskou schopnost odvedení pozornosti od původního tématu a strhnutí zájmu čtenářů na zcela jinou odrůdu, přitom AKANE si jistě pozornost a vyzkoušení zaslouží. Nevěřím, že by samotný pan Vysloužil jen tak přešel svoje Akane každoročně bez povšimnutí. Spíše si myslím, že když je odrůd moc, tak se na některou prostě zapomene. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.9.2016 13:41

Omlouvám se za svou mistrovskou schopnost, zejména schopnost, vzbudit na dálku v panu Halavatém myšlenku zeptat se na jinou odrůdu.
Abych nemátl, Akane je perla, Akane forever!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 7.9.2016 17:33

Je humorné, že tady vynáším do nebe, nikoliv svoje plody, ale plody Akane pana Vysloužila, ale není mi to nic platné. Stejně trvám na tom, že je to lahůdka. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika