Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pane 182.227 je s podivem, že praktiky jisté zájmové skupiny Vám nevadí.Jste raději manipulován těmito rádoby objektivními ovocnáří kteří zneužívají tyto časopisy.Osobně budu předplatné rušit. Za poslední rok mě ničím neobohatily.I zde na diskuzi jsou vlajkonoši propagující pouze ty správné a rezistentní odrůdy.Mám u některých pocit, že to nedělají nezištně a šíří zde dojem, že rezistence všechno vyřeší.Jsou to velice nebezpečné, zavádějící a nepravdivé informace, které u začínajících a méně zkušených zahrádkářů vyvolávají dojem jednoduchosti pěstování těchto odrůd.Ovšem dočkají se pouze velkého zklamání.Již jsem tu psal.Bez práce a péče nikdy nedocílíte vámi vytoužené kvality.To si musí uvědomit každý zahrádkář.Jediný rozdíl mezi rezistentem a jabloněmi vnímavými na strupovitost je pouze ten, že u náchylných odrůd provedete 2 ÷ 3 postřiky proti strupovitosti.Jak prosté.Ostatní péče musí být prováděna u všech stejně.O chuti některých rezistentů ani nemluvě.Místo blábolů o všespasitelné rezistenci a překonaných odrůdách si dovolím čtenářům předložit postup jak provádím péči o stromy. Je to neuvěřitelně jednoduché ale skoro nikdo to nedodržuje. 1) Péče o půdu- nejlépe bezplevelný stav, dnešní podnože to vyžadují +organické hnojení) 2) Doplňující zálivka 3) Citlivá chemická ochrana - dle SISPO 4) Probírka plodů - velmi důležité 5) Správný a citlivý udržovací řez - každá odrůda má jiné požadavky - studium základů. První čtyři body může splnit každý bez zvláštních znalostí.Jen chtít.Pátý bod je opravdu odborná záležitost dle pěstovaného tvaru a odrůdy.Předem by měl zahrádkář znát jakou odrůdu v jakém tvaru a podnoži chce pěstovat.Někdo se stříhat stromky nenaučí kdyby to trénoval 5 let.Základy však zvládne většina.Případné menší nedostatky při řezu odstraní první čtyři body.Jak je vidět není to žádná velká věda.A nyní se můžete rezistenti do mě pustit, jsem zvědav na vaše argumenty.Konec demagogie.Mají za následek pouze ubývání pestrosti nabízených odrůd a neinformovanost. - Mičurin II
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika