5 TOP odrůd jabloní



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.52 (?)
20.3.2018 22:38

V ČR je situace obdobná. Nyní bohatou jarní nabídku vystřídá na podzim ještě obsáhlejší (pracuji v oboru). Dovoz novinek z jižních zemí EU je na obsáhlejší diskuzi, stejnětak kvalita některého tuzemského i dovezeného výsadbového materiálu. Když vidím, jak školkaři v okolí rozšiřují svůj sortiment, pracují na technikáliích, neopomíjejí staré a klasické odrůdy, tak jsem optimista. Znám školkaře, jehož nabídka se vbrzku rozroste o 15 starších jabloňových odrůd. V záplavě nových i starších kultivarů není možno tyto nabídnout ve všech tvarech a na různých podnožích, což je logické. Různice o vlastnostech a chuti té či oné odrůdy nemají na prodeje prakticky žádný vliv, ježto zákazníci většinově sází na osvědčenou klasiku, vysněnou autofertilitu, sloupovitý růst, rezistenci (vůči čemu většinou netuší)....a Admirál skutečně nepatří mezi nejprodávanější odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 20.3.2018 21:21
Naozaj nechcem mať za každú cenu iný názor, ale podľa mňa je ponuka predajní (aj e-shopov) dosť široká a bohatá. Mám na mysli jablone a predajne na Slovensku, konkrétne Lumigreen, Klivia a Kohaplant. Plantex ponechajme bokom. Lumigreen a Klivia ponúkajú naozaj veľké množstvo starých, ale aj úplne nových odrôd na rôznych podpníkoch, tiež aj mnohé stĺpové odrody. Kohaplant rozšíril ponuku o sorty z východnej Európy a Pobaltia, ponúka aj absolútne čerstvé novinky ako Imperatore Dallago z Talianska či Ozark Gold z USA, odrodu Roberts a tiež napr. už pomerne etablovaný, ale stále nie bežný kvalitný Goldrush. Ponuku Uh.Ostrohu som nepozeral, ale predpokladám že je tiež tradične bohatá. Ja mám skôr pocit, že zohnať želanú odrodu je čoraz menší problém. Ale je to vec názoru. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 149.232 (?), 20.3.2018 21:35

Samozřejmě, např. v Uherském Ostrohu je nabídka obrovská. Co tam občas nakupuji, tak musím konstatovat, že čím dál větší. Musím s ním také nesouhlasit - nechápu, o čem p.Polehla mluví a které odrůdy mu u prodejců schází a nemůže sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.52 (?), 20.3.2018 22:38

V ČR je situace obdobná. Nyní bohatou jarní nabídku vystřídá na podzim ještě obsáhlejší (pracuji v oboru). Dovoz novinek z jižních zemí EU je na obsáhlejší diskuzi, stejnětak kvalita některého tuzemského i dovezeného výsadbového materiálu. Když vidím, jak školkaři v okolí rozšiřují svůj sortiment, pracují na technikáliích, neopomíjejí staré a klasické odrůdy, tak jsem optimista. Znám školkaře, jehož nabídka se vbrzku rozroste o 15 starších jabloňových odrůd. V záplavě nových i starších kultivarů není možno tyto nabídnout ve všech tvarech a na různých podnožích, což je logické. Různice o vlastnostech a chuti té či oné odrůdy nemají na prodeje prakticky žádný vliv, ježto zákazníci většinově sází na osvědčenou klasiku, vysněnou autofertilitu, sloupovitý růst, rezistenci (vůči čemu většinou netuší)....a Admirál skutečně nepatří mezi nejprodávanější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2018 22:27

Pane Vysloužile pokud nebudete stále podsouvat Admirál do každé diskuze o jiných odrůdách a uvádět superlativy kterými neoplývá pak není problém... V budoucnu jim budou muset stačit Vámi doporučené odrůdy

V tomto vlákně jsem se o Admirálu prakticky nezmínil, vypíchlo ho hned nekolik jiných (p. Votrubec, Petr z P., Bumblebee, pár anonymů,...
   S nabídkou e-shopů či genové banky nemám opravdu nic společného. Mám jiné povolání a s ním spojeno dost svých starostí, věřte mi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vosma - (4) - 233.71 (?), 1.11.2019 11:20

515mnm

Moje volba: 1. Juno/Allegro - pro děti       2. Mio - pro vosy a sršně    3. Kříženec (HL186A) - pro ženy        4. Rubín - pro všechny       5. Admirál/Angold pro myši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1594) - 165.146 (?), 10.1.2022 13:11

Brousím na googlu po jabloních a narazil jsem na tyto stránky viz.příloha.Snad to projde.Svérázné hodnocení odrůd jabloní. Není třeba to brát příliš vážně.Spíše pro pobavení.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika