Jak vést výchovný řez hrušně?



pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?)
15.2.2017 1:06

Samozřejmě že ano, ale NPK koupíte "za každým rohem" a na tu jednu hruštičku spotřeba hnojiva je minimální.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 1:06

Samozřejmě že ano, ale NPK koupíte "za každým rohem" a na tu jednu hruštičku spotřeba hnojiva je minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 15.2.2017 6:58

Ledky také koupíte všude a na přihnojení během vegetace jsou vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2017 7:59

A myslíte, že jsem nehnojil? Při výsadbě na dno Cererit, 2 kýble kompostu a zeminu mám kvalitní. Nedostatkem dusíku to skutečně není. A výhony už po měsíci od vyrašení zastavily svůj růst - v té době měla hrušeň živin dostatek. Ostatní ovocné stromky se mi chovají korektně, ale ty hrušně prostě na začátku nechcou a nechcou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 15.2.2017 8:05

Mně tu taky hrušky po výsadbě nerostou. Asi jim cosi vadí, čert ví co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 15.2.2017 9:07

Inu hrušním chvíli trvá než začnou růst leckdy. Nemaj totiž vlásečnicové kořínky většinou, jen useknuté kůlové kořeny...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 14:23

"ale ty hrušně prostě na začátku nechcou a nechcou..."

Proto je třeba hnojit po troškách a vícekrát. Ne jenom jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2017 14:33

Já nevím, jako když mluvím do dubu. wink Jsou zasazené na Cereritu pod kořeny a ve 2 kyblech kompostu! To je pro malý stromek s pár kořeny živin tak na 2-3 roky, ne na pouhý měsíc růstu. Ten růst se po měsíci zastavil z jiného důvodu (asi kvůli absenci kořenů), než z nedostatku živin.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 15:32

Asi mluvím do javoru smiley  Měl jsem dva takové případy. Dva roky přírůsty max 5cm ročně. Pak přišly pravidelné malé dávky hnojiva a stromky začaly růst. Třetí stromek jsem mezi tím přesadil a začat hnojit. Taky začal růst. Vše to byly hrušně na pláňatech.

Zasazené na cereritu? Jak dlouho cererit udrží dusík?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.2.2017 20:06
Chce to trpezlivosť. Moja skúsenosť: je úplne bežné, že hruška po zasadení prvý rok-dva vytvorí len pomerne krátke prírastky. Podstatné je že sa zakorení a žije. Neskôr (po vytvorení koreňového systému) už rastie bujne a je skôr problém zvládnuť dlhé prírastky tak aby sa zachovala architektúra budovanej korunky a dominancia stredníka a kostrových konárov. Aby som to doložil názorne, prikladám fotky hrušiek zasadených v okt.2015 (na 1.fotke Erika, na 2. Nojabrskaja, podobne vyzerá aj Abate Fetel), sú na podpníku dula Adams. Na konci r.2017 už budú vyzerať podstatne inak... Ešte k tomu rezu: takéto kratšie jednoročné prírastky sú často zakončené silným rastovým pukom (vegetatívnym, nie kvetným), viď foto 3. Ja ho ponechávam, za predpokladu že konárik je dostatočne hrubý a nie je príliš dlhý (alebo nenarušuje plán budovania koruny), len vtedy skracujem. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 2.3.2017 12:36

Dovolím se zeptat, zda mezi Vámi zkušenými není někdo, s kým bych mohl prokonzultovat na místě řez ovocných stromků s názornými ukázkami v praxi. Na podzim 2015 jsem vysadil asi 35 stromků (hrušně, švestky, třešně, višně) a zjara 2016 dalších 9 (višně, meruňky).

Knihy a diskuze samozřejmě pročítám, ale praxe chybí. Tak to nechci moc pokazit.

Sad mám kousek od Prahy, na 11km dálnice D1. Nabízím úhradu PHM a klidně i přespání, kdyby se konzultace protáhla a dotyčný chtěl třeba ochutnat domácích pálenek, které se sadem souvisí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika