Jak vést výchovný řez hrušně?



pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?)
15.2.2017 15:32

Asi mluvím do javoru smiley  Měl jsem dva takové případy. Dva roky přírůsty max 5cm ročně. Pak přišly pravidelné malé dávky hnojiva a stromky začaly růst. Třetí stromek jsem mezi tím přesadil a začat hnojit. Taky začal růst. Vše to byly hrušně na pláňatech.

Zasazené na cereritu? Jak dlouho cererit udrží dusík?...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 1:06

Samozřejmě že ano, ale NPK koupíte "za každým rohem" a na tu jednu hruštičku spotřeba hnojiva je minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 15.2.2017 6:58

Ledky také koupíte všude a na přihnojení během vegetace jsou vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2017 7:59

A myslíte, že jsem nehnojil? Při výsadbě na dno Cererit, 2 kýble kompostu a zeminu mám kvalitní. Nedostatkem dusíku to skutečně není. A výhony už po měsíci od vyrašení zastavily svůj růst - v té době měla hrušeň živin dostatek. Ostatní ovocné stromky se mi chovají korektně, ale ty hrušně prostě na začátku nechcou a nechcou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 15.2.2017 8:05

Mně tu taky hrušky po výsadbě nerostou. Asi jim cosi vadí, čert ví co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 15.2.2017 9:07

Inu hrušním chvíli trvá než začnou růst leckdy. Nemaj totiž vlásečnicové kořínky většinou, jen useknuté kůlové kořeny...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 14:23

"ale ty hrušně prostě na začátku nechcou a nechcou..."

Proto je třeba hnojit po troškách a vícekrát. Ne jenom jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.2.2017 14:33

Já nevím, jako když mluvím do dubu. wink Jsou zasazené na Cereritu pod kořeny a ve 2 kyblech kompostu! To je pro malý stromek s pár kořeny živin tak na 2-3 roky, ne na pouhý měsíc růstu. Ten růst se po měsíci zastavil z jiného důvodu (asi kvůli absenci kořenů), než z nedostatku živin.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 15.2.2017 15:32

Asi mluvím do javoru smiley  Měl jsem dva takové případy. Dva roky přírůsty max 5cm ročně. Pak přišly pravidelné malé dávky hnojiva a stromky začaly růst. Třetí stromek jsem mezi tím přesadil a začat hnojit. Taky začal růst. Vše to byly hrušně na pláňatech.

Zasazené na cereritu? Jak dlouho cererit udrží dusík?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 15.2.2017 20:06
Chce to trpezlivosť. Moja skúsenosť: je úplne bežné, že hruška po zasadení prvý rok-dva vytvorí len pomerne krátke prírastky. Podstatné je že sa zakorení a žije. Neskôr (po vytvorení koreňového systému) už rastie bujne a je skôr problém zvládnuť dlhé prírastky tak aby sa zachovala architektúra budovanej korunky a dominancia stredníka a kostrových konárov. Aby som to doložil názorne, prikladám fotky hrušiek zasadených v okt.2015 (na 1.fotke Erika, na 2. Nojabrskaja, podobne vyzerá aj Abate Fetel), sú na podpníku dula Adams. Na konci r.2017 už budú vyzerať podstatne inak... Ešte k tomu rezu: takéto kratšie jednoročné prírastky sú často zakončené silným rastovým pukom (vegetatívnym, nie kvetným), viď foto 3. Ja ho ponechávam, za predpokladu že konárik je dostatočne hrubý a nie je príliš dlhý (alebo nenarušuje plán budovania koruny), len vtedy skracujem. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 2.3.2017 12:36

Dovolím se zeptat, zda mezi Vámi zkušenými není někdo, s kým bych mohl prokonzultovat na místě řez ovocných stromků s názornými ukázkami v praxi. Na podzim 2015 jsem vysadil asi 35 stromků (hrušně, švestky, třešně, višně) a zjara 2016 dalších 9 (višně, meruňky).

Knihy a diskuze samozřejmě pročítám, ale praxe chybí. Tak to nechci moc pokazit.

Sad mám kousek od Prahy, na 11km dálnice D1. Nabízím úhradu PHM a klidně i přespání, kdyby se konzultace protáhla a dotyčný chtěl třeba ochutnat domácích pálenek, které se sadem souvisí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika