Nemocná hrušeň - co s tím?



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?) 
11.5.2012 22:37, zobrazeno: 9107x

Dobrý večer. Na přiložené fotce je moje hrušeň. Prosím o radu, co je to za nemoc a jak ji léčit. Předem děkuji - Zdeněk


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.5.2012 22:56

Myslím, že hrušeň je napadena roztočem- vlnovníkem hrušňovým.. Prohlédněte silnější lupou rubovou stranu listu. Pokud tam toho drobného škůdce najdete, pomohl by postřik některým z akaricidů, např. Omite, nebo ještě lépe Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 9.7.2012 22:02

Dobrý večer. Děkuji za radu jak ošetřit hrušeň. Vzhledem k tomu, že hrušeň byla opravdu v zoufalém stavu /listí/ rozhodl jsem se, že stromeček vykopu a spálím. Při poslední prohlídce stromku jsem měl v montérkách Raid na ničení vos a jého bodavého hmyzu.  Měl jsem zlost a tak jsem celý stromeček tímto přípravkem postříkal. Nedalo se již nic pokazit.  Druhý den bylo listí totálně černé a spálené. Jaké bylo moje překvapení, když jsem přišel s lopatou, že hrušku vykopu. Stromeček krásně a čistě obrazil.    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 26.224 (?), 10.7.2012 16:52

A co příště, až se škůdce vrátí? Opět "s kanonem na vrabce"?

Doporučuji něco jemnějšího - Mospilan a pod.

A co ten dvoják vlevo nahoře? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2012 17:31

A od kdy Mospilan účinkuje na roztoče? Osobně bych bezlistý stromek v předjaří, tj. před rašením a nebo v jeho počátku stříkl, resp. omyl Sulkou, či jejím nástupcem který se jmenuje Sulka New. Vlnovníka jsem si domů na hrušni přitáhl také, konkrétně z ovocné školky Fytos Plzeň. Po letošním postřiku Sulkou je to bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 26.224 (?), 10.7.2012 18:12

Nejsem si jist, jestli byl vlnovník u p.Zdeňka potvrzen, mohl to být jiný škůdce, proto jsem uvedl Mospilan a pod.

Spíš jsem chtěl poukázat na možný postup, když zahrádkář nepozná přesně škůdce - od jednoduššího prostředku k rasantnějšímu. Raid bylo opravdu silný kalibr.

Sám se občas setkám s neznámým škůdcem a protože používám ve vegetaci jen prostředky proti mšicím, použiju je i na neznámého škůdce a zatím jsem měl úspěch. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2012 18:18

Je to na 100% roztoč - vlnovník hrušňový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 10.7.2012 21:47

Dobrý večer. Tu hrušku jsem koupil ve Fytos Plzeń a již první rok vykazovala tuto chorobu. To jsem ještě netušil že je to nějaký vlnovník. Druhým rokem - letos se stav natolik zhoršil, že jsem stromeček chtěl vykopat  a spálit.

Potřeboval jsem utlumit vosí hnízdo za trámem a zbylo mi drobet postřiku ve spreji, proto jsem to jen tak fouknul na toho vlnovníka. Stromeček obrazil ve spodní části kmínku. Ten dvoják jsem již odstřihnul a nechám se příští rok překvapit.  Děkuji za poskytnuté rady.Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika