Nemocná hrušeň - co s tím?



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
9.7.2012 22:02

Dobrý večer. Děkuji za radu jak ošetřit hrušeň. Vzhledem k tomu, že hrušeň byla opravdu v zoufalém stavu /listí/ rozhodl jsem se, že stromeček vykopu a spálím. Při poslední prohlídce stromku jsem měl v montérkách Raid na ničení vos a jého bodavého hmyzu.  Měl jsem zlost a tak jsem celý stromeček tímto přípravkem postříkal. Nedalo se již nic pokazit.  Druhý den bylo listí totálně černé a spálené. Jaké bylo moje překvapení, když jsem přišel s lopatou, že hrušku vykopu. Stromeček krásně a čistě obrazil.    


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 11.5.2012 22:37, zobrazeno: 9092x

Dobrý večer. Na přiložené fotce je moje hrušeň. Prosím o radu, co je to za nemoc a jak ji léčit. Předem děkuji - Zdeněk


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.5.2012 22:56

Myslím, že hrušeň je napadena roztočem- vlnovníkem hrušňovým.. Prohlédněte silnější lupou rubovou stranu listu. Pokud tam toho drobného škůdce najdete, pomohl by postřik některým z akaricidů, např. Omite, nebo ještě lépe Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 9.7.2012 22:02

Dobrý večer. Děkuji za radu jak ošetřit hrušeň. Vzhledem k tomu, že hrušeň byla opravdu v zoufalém stavu /listí/ rozhodl jsem se, že stromeček vykopu a spálím. Při poslední prohlídce stromku jsem měl v montérkách Raid na ničení vos a jého bodavého hmyzu.  Měl jsem zlost a tak jsem celý stromeček tímto přípravkem postříkal. Nedalo se již nic pokazit.  Druhý den bylo listí totálně černé a spálené. Jaké bylo moje překvapení, když jsem přišel s lopatou, že hrušku vykopu. Stromeček krásně a čistě obrazil.    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 26.224 (?), 10.7.2012 16:52

A co příště, až se škůdce vrátí? Opět "s kanonem na vrabce"?

Doporučuji něco jemnějšího - Mospilan a pod.

A co ten dvoják vlevo nahoře? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2012 17:31

A od kdy Mospilan účinkuje na roztoče? Osobně bych bezlistý stromek v předjaří, tj. před rašením a nebo v jeho počátku stříkl, resp. omyl Sulkou, či jejím nástupcem který se jmenuje Sulka New. Vlnovníka jsem si domů na hrušni přitáhl také, konkrétně z ovocné školky Fytos Plzeň. Po letošním postřiku Sulkou je to bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 26.224 (?), 10.7.2012 18:12

Nejsem si jist, jestli byl vlnovník u p.Zdeňka potvrzen, mohl to být jiný škůdce, proto jsem uvedl Mospilan a pod.

Spíš jsem chtěl poukázat na možný postup, když zahrádkář nepozná přesně škůdce - od jednoduššího prostředku k rasantnějšímu. Raid bylo opravdu silný kalibr.

Sám se občas setkám s neznámým škůdcem a protože používám ve vegetaci jen prostředky proti mšicím, použiju je i na neznámého škůdce a zatím jsem měl úspěch. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2012 18:18

Je to na 100% roztoč - vlnovník hrušňový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 10.7.2012 21:47

Dobrý večer. Tu hrušku jsem koupil ve Fytos Plzeń a již první rok vykazovala tuto chorobu. To jsem ještě netušil že je to nějaký vlnovník. Druhým rokem - letos se stav natolik zhoršil, že jsem stromeček chtěl vykopat  a spálit.

Potřeboval jsem utlumit vosí hnízdo za trámem a zbylo mi drobet postřiku ve spreji, proto jsem to jen tak fouknul na toho vlnovníka. Stromeček obrazil ve spodní části kmínku. Ten dvoják jsem již odstřihnul a nechám se příští rok překvapit.  Děkuji za poskytnuté rady.Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika