Lucasova



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?)
22.3.2019 8:27

ale ved desert este legenda nie je (aj ked raz mozno bude) :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 11.17 (?), 26.10.2018 14:50

Čeče, kdyby se Masarykovi podarílo udelat československý národ, tak by se tady takto psalo i v Česku.

Když už jste tady, která hruška vydrží v zime nejdýl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.134 (?), 26.10.2018 16:08
Janst: Čo sa týka chuti tak Lucasova je veľmi kvalitná hruška, ale podľa mňa sú aj chutnejšie. Mojimi favoritkami sú Boscova, Williamsova, Nojabrskaja, Harrow Delight, kedysi aj Viennská - tú už ale nemám (ospravedlňujem sa že sú to všetko zahraničné a staršie odrody, niektoré aj "teplomilné", ale nemôžem si pomôcť - chutia mi). Dúfam že sa k nim zaradí aj Abate Fetel, ktorá už je 2 roky v kamarátovej záhrade a teraz som ju zasadil aj u mňa. Ospravedlňujem sa, že Abate Fetel je tiež poriadne starý a teplomilný "cizák". Čo sa týka Vašej otázky o dlho skladovateľnej hruške, tak tu nemáme zďaleka také možnosti ako pri jablkách. Z mojej skúsenosti je jedničkou v tomto smere Bohemica (konečne niečo české!). Erika ma z hľadiska shelf-life sklamala. Vkladám trochu nádeje do Hardenpontovej, ktorá možno zarodí budúci rok (kristepane, tiež je to hrozne stará a zahraničná odroda, prepáčte mi všetci že ju tu propagujem 😉.). IH (P.S.: Po česky nepíšem preto, lebo som Slovák. Bol som ale rok na Vysočine na vojenčine a na Česko/Moravu a Čechov/Moravákov nedám dopustiť. A myslím že aj tú češtinu by som zvládol lepšie ako Vy, ale tu si rozumieme aj takto).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 52.94 (?), 26.10.2018 22:46

Chuťově nejlepší hrušku, jakou jsem kdy jedl, mi letos v panenské úrodě poskytl Generál Leclerk. Jsem zvědavý, až zaplodí Děkanka.

Lucasova je chuťově skvělá, ale málo kdy jsem se u ní dočkal pěkných, zdravých plodů. Letos se s ní po dvaceti letech rozloučím, na její místo už čeká jabloň Desert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 27.10.2018 12:16

Práve som kontroval v kamenej pivnici uskladnené ovocie, zaujali ma 2 hrušky ktorè ako prvé začali dozrievať, majú pekné červené ličko chuťovo obidve su výborné, Lukasova o dosť lepšia každý rok majú velkú úrodu som snimi nadmieru spokojný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 11.11.2018 7:53

Po 2 týždňoch som zase kontroloval ovocie v pivnici, našiel som v bedničke krásne vyfarbené hruštičky Lukasovej, škoda že všetky plody nie sú tak atraktívne, jesenné slniečko dokáže nádherne vyfarbiť plody, je to teraz chuťovka hruštička LukasováVedla nej jablka Kanzi od priatela z moravy tiež špica, túto odrodu musím mať v zahrade na jar si pôjdem zobrať vrúble.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 12.11.2018 16:16

No nedajte si sú krásne vynikajúce priamo z kamenej pivnice také chladné každý deň sa zie miska.Ešte tak týždeň a budú prezreté ale aj zjedené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 36.95 (?), 21.3.2019 21:26

Po dvaceti letech trápení ustoupila Lucasova další legendě, která narozdíl od ní u mě spolehlivě dává krásné zdravé plody. Nedala se lehce, po třech hodinách a třech propocených tričkách byla venku... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 22.3.2019 8:27

ale ved desert este legenda nie je (aj ked raz mozno bude) :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 19.72 (?), 22.3.2019 17:33
Desert jsem zasadil jinam, po Lucasově bude Williams.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.108 (?), 11.9.2019 18:45
'Boli časy, boli, ale sa minuli'. Áno, boli časy, keď LUCASOVA bola u nás ešte zimná odroda... Posledné roky ju musím oberať už v septembri, zároveň s Boscovou, čo by bolo v pomerne nedávnej minulosti úplne nemysliteľné. Tým pádom Lucasova nevydrží ani do decembra. V mojich podmienkach je to už vyslovene jesenná odroda. Nič to ale nemení na skutočnosti, že je to výzorom zaujímavá odroda a kvalitou patrí nepochybne do prvej ligy hrušiek (aj keď u mňa miesto v Top-5 nemá). Na fotkách je časť z tohtoročnej úrody Lukasiek, oberané dnes zároveň s Boscovou(...!...). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika