Lucasova



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?) 
1.12.2015 20:52

Před pár lety jsem vysadil tři hrušky Dikolor, Dekora a Eriku. Dnes mám možnost srovnávat jejich chuť i se starou Lukasovou, kterou jsem chtěl už vykopat, neboť je to prosychající strom a bez ošetření chemií neudržel kvůli červivosti do podzimu ani hrušku. Strom otec před pár lety prořezal a začal ošetřovat proti červivosti. Ještě že jsem Lukasovu nezlikvidoval! Ze všech jmenovaných mi chutná nejvíce. Ta lahodná chuť krásně vyzrálé Lukasky překoná i nejchunější tropické ovoce! Ostatní hrušky jsou také dobré, ale Lukasova je pro mne 1-čka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.12.2015 17:40

Staré odrůdy jsou staré odrůdy, Pavle. Žádná, křížením, "rozmělněná" chuť. Co se týče Konference, tak ta asi nezklame nikdy. Stále stejně dobrá kvalita. Přesto je Dicolor z těch novějších povedený kousek se zajímavou příchutí, pokud se sní včas. Příspěvky, jako ten Váš, se čtou velmi pěkně, protože je v nich nadšení, které dobře znám. Ať Vám to vydrží. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 2.12.2015 22:20

Chuť skvělá, ale hromada plodů je červivá a padají nezralé + trpí sazovitostí. Prosím o radu, jak ošetřovat. Díky MartinV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 12.10.2016 20:47

Lucasova - 2016 - zákrsek

Letos se Lucaska obzvláště předvedla.Probírka jako každý rok udělala své.Povšimněte si prosím posledního fota.Lucaska na ruce manželky.Je nejen velikostně nadprůměrná (velikost plodů této odrůdě chuťově prospívá)ale zvláště souměrnosti tohoto plodu.Nebojím se řící estetický zážitek hrušňového tvaru.Jsem na ty buclaté hrušky zatížený ale toto je naprostá dokonalost této odrůdy, kterou nám příroda dopřává málokdy a jen ona je toho schopna. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 12.10.2016 21:09

máte je krasne, nam se letos podobne symetricky povedla Hardyho, velke, baculate a podle pravítka :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 19.11.2016 10:53

Takto vybarvená Lucaska má tu optimální chuť.Pokud je tam moc zeleně je ještě krapitko natrpklá.V tomto stavu báječná a letos opět vynikající.Není nad to pokud to vytvoří příroda sama.No a teď si dáme s manželkou před obědem dezertek.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 23.9.2017 14:11
Lucasova - stará dobrá klasická odroda hrušky, rokmi overená. Prednosťou je vysoká plodnosť, nesklamala ani v tomto roku (foto). Chuťovo kvalitná, nie síce absolútna špička, ale rozhodne vysoký nadpriemer. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.11.2016 13:12

Se zimními hruškami mám problém. Naposledy s odrůdou Harbo. Koncem října (přesně 23.10.) jsem sklízel krásně velké, ale tvrdé a kyselé plody a odnesl do sklepa. Včera jsem je prohlídl - všechny v konečné fázi zralosti. Lahodně sladké po rozkrojení a oloupání klouzavé, v ústech rozplývající. Bedýnku zralých hrušek naráz nesníme. Tak vařím povidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.202 (?), 19.11.2016 19:38
U nás sú už Lukasky zjedené, teraz riešime Dikolorky. Tiež ale dozrievajú rýchlo (a naraz, potvory). Vidím to tak do konca novembra, dlhšie nie. Na fotke Dicolor. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 19.11.2016 20:05

Je to nádhera pan Hlavatý ja chcem zohnat podobne sfarbenú hrušku novošlachtenca z nemecka, druhú hrušku QTee mám už zaočkovanú, čítali ste určite o nej v časopise sady a vinice.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika