Lucasova



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?) 
5.12.2012 14:28

Je pravda, že za mlada si nepamatuju lepší hrušku než Lucasovu, ale asi se chutě věkem mění, vliv může mít i podnož nebo poloha.
Bohužel nesdílím názor, že sazovitost je jen kosmetická vada, jak tady namítá předchozí příspěvek. Sazovitá hruška se bohužel nedá skladovat, letos jsem vybral jen těch pár nejméně napadených a stejně rychle shnily. Co se týká plodnosti, smekám před Lucasovou klobouk, ani proti velikosti hrušek této odrůdy nemůžu nic namítat na rozdíl od Bohemici, která je drobnější (alespoň u mne). Také u mne Lucasova dobře přežila letošní 18. květen, Jana v trošku otevřenější poloze zmrzla z 95%.
Pokud mi však na jednom stromě rostou poslední tři roky velké ale silně sazovité Lucasovy a na druhé větvičce téhož stromku drobnější, ale naprosto zdravé Bohemici, dám jim přednost a větev s Lucasou odřežu nebo přeroubuji. Třeba zkusím Eriku, kterou jsem ještě neochutnal. Ať už si o mé péči každý myslí cokoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 5.12.2012 13:38

-- Jinak jsem si všiml, že jsou Lucasky všude k mání, běžně už i v řetězcích --

Kopil jsem si vaničku hrušek s označením Lucasova v hypermarketu. Jednak měly dost jiný tvar, než na fotkách zde, druhak byly jako brčál i po 14 dnech doma a chuť přesně podle M. Vysloužila. Zatímco Boscovy tamtéž koupené měly typický tvar i barvu a chuť výborná. Tak nevím, kde je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.12.2012 14:29

Ano, pane PP, s těmi to menšími plody, které jsou jeden jako druhý, a prodávají se v řetězcích nemám také dobrou zkušenost. Mají je teď snad všude. Mám ještě umístěny nějaké jiné fotografie Lucasovy ve vlákně "Alexander Hardy nebo Alexander Lucas?" a ve vlákně "Dicolor". Fotografie pana Polehly z jeho minuloroční sklizně jsem zatím nikde nenašel. Ale jistě se nikam neztratily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 5.12.2012 16:30

Vůbec nejsem znalec ovocných odrůd, ale ty fotky Lucasovy od Petra z období konce října se mi jaksi nezdají... Nevidím tam onen typický široce oblý hruškovitý tvar, ani zelenou, či pozdější zeleno-žlutou barvu. Takovéhle sytě oranžové Lucasovy jsem ještě nikdy neviděl. Ale mohu se mýlit, samozřejmě.

Jinak o víkendu manželka při nákupu v sepermarketu (Lidl) vložila do vozíku sáček se třemi krásnými velkými baňatými hruškami, světle zelené barvy. Tak jsem se hned běžel podívat, copak za odrůdu budeme doma ochutnávat. Na krabici bylo napsáno: odrůda Bohemica! Sláva, takže poprvé i já ochutnám onu chválenou odrůdu, o které se zde v poslední době píše pouze v pozitivech, zaradoval jsem se. Pak jsme ochutnali. A dojem? Nic moc vážení, řekl bych hruškový průměr, vsadil bych se, že jsme jedli klasickou supermarketovou Lucasovu (právě na začátku měknutí, s jejím typickým chuťovým ocáskem...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.12.2012 17:19

Mě by zajímalo, kde se ukrývají ty fotky Lucasovy od pana Polehly, zatím jsem je nenašel. Myslím, že jsou přidané do některého jabloňového vlákna, pokud si dobře pamatuji. Na správnou degustaci Lucasovy, bychom museli zavítat k panu Polehlovi, až se mu v příštích letech zase něco urodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 5.12.2012 19:56

Že nám ty údajné marketové Bohemici moc nejedou, dokládám tím, že dvě ze tří ještě nejsou snězeny. Tak jsem je vyfotil. V teple obytného místnosti velmi rychle měknou a žloutnou. Podle mě ale takhle vypadá právě zmiňovaná Lucasova.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 5.12.2012 21:34

Pane Petře moje Lucasky z loňského roku jsou na vlákně "Vonka".Není to nic moc i v loňském roce mě navštívili mrazíky.Proto ta rzivost na plodech.Foto je ve sklizňové zralosti. Zdraví Mičurin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 30.9.2013 21:47

Tak brzy jsem Lucasku ještě neklidil.Včera jsem byl nucen tuto odrůdu očesat..V minulém týdnu opadávaly jednotlivé hrušky ačkoli byly zcela zdravé.Mé rozhodnití urychlil při nedělnim větru náhlý propad šesti hrušní během dvou hodin.Podezření se potvrdilo.Lehký tlak na stopku a hrušeň byla v dlani. U mě je prostě ve sklizňové zralosti - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 1.10.2013 10:51

Lucasovu mohu jen závidět, pane Vlastimile, stejně jako Lobo.  Na výborné Lucasky mohu jen vzpomínat. Kvalita kupovaných plodů bývá všelijaká. V dobré jakosti bych ji hodnotil jako jednu z nejchutnějších "nekořenitých", starých odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.10.2013 9:36

A znovu je tady každým rokem "přetřásaná" Lucaska. Mám tady plody ze dvou zdrojů. Myslím, že v obou případech se jedná o Lucasovu. Menší plody byly prodávány bez označení odrůdy. Ty větší byly prodejcem dokonce prodávány jako Konference. Prodejce tvrdil, že si ověřoval u pěstitele, že se jedná o Konferenci. Že by ani pěstitel nevěděl, co pěstuje? Některé plody jsou už k jídlu. Myslím, že by s nimi byl tentokrát spokojen i pan PP.

Lucasova prodávaná bez označení
Lucasova prodávaná bez označení
Lucasova prodávaná pod označením Konference
Lucasova prodávaná pod označením Konference
Lucasova prodávaná pod označením Konference
Lucasova prodávaná pod označením Konference
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika