Lucasova



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 218.200 (?) 
14.10.2015 11:35

Dobrý deň, gratulujem k peknej úrode. Nemáte fotku komplet celého stromu? bol by som zvedavý, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 18.10.2015 9:50

Omlouvám se.Reaguji až dnes.Byl jsem se od středy prohřát v kúpeloch za Šamorínem.Zřejmě Vás zajímá habitus hrušně ve které plodí tři odrůdy a čtvrtá je ve stádiu jarního roubu.Celkové foto nemám ale dnes jedu na zahradu a pokusím se.Ovšem již bez plodů.Tak zatím jen slovně.Hrušeň jsem zapěstoval jako zákrsek do výše 3,5 m, kde ji udržuju ve stálé výši.Spíše jsem se zaměřil na košatost.Samozřejmě každá odrůda roste jinak ale dá se to ukočírovat a celkový tvar je v rovnováze. - Mičurin II (470 m)

Letošní bilance stromu: Lucasova - dvě plné ovocné přepravky.

                                      Williamsova červená - Dva slušné košíky

                                      Charneuská - jeden košík

                                      Jeanne d' Arc - letošní roub

Mimochodem násada plůdků byla letos tak vysoká, že jsem prováděl probírku na stromku asi 2,5 hodiny.Ale vyplatilo se.Nebudu přece klidit stovky malinkých plodů a přetěžovat stromek.Musí se myslet i na příští rok. No a dle obrázků je snad nad slunce jasné proč si tohoto stromku tak cením.- Mičurin II (470m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 18.10.2015 21:24

Tak tady je ten zákrsek hrušně který jsem slíbil. - Mičurin Ii (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.10.2015 22:54

Pan PP z Pelhřimovska píše: Koupil jsem si vaničku hrušek s označením Lucasova v hypermarketu. Jednak měly dost jiný tvar, než na fotkách zde, druhak byly jako brčál i po 14 dnech doma a chuť přesně podle M. Vysloužila. Zatímco Boscovy tamtéž koupené měly typický tvar i barvu a chuť výborná. Tak nevím, kde je chyba.

Nerad bych, aby pan PP, nebo někdo jiný, na Lucasovu zanevřel po jedné nepovedené vaničce plodů. Zkuste si je sehnat letos. Nevím ale, jestli zrovna v řetězcích je to dobrá volba. Jednu zmáslovatělou Lucasku jsem už chutnal a je parádní. Asi opravdu začnu používat termín chuť harmonická, protože tohle je fakt "sladěná hrušková harmonie". Samozřejmě, že ty žluté baňaté hrušky mnou vyfocené na začátku vlákna nejsou žádné Lucasky, jak jsem uváděl. Byly i mírně natrpklé, co si pamatuju. Lucasova je hruška zelená, která při zrání do konzumní zralosti jen mírně zesvětlá, nikoliv zežloutne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.144 (?), 20.10.2015 12:17

Díky za foto,  pekný strom. Aký je vek stromu a kedy začal plodiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.141 (?), 20.10.2015 13:08
Stromek Lucasovy jsem vysadil v r.1999 na podzim.První plody ukázal v pátém roce.Poté jsem začal postupně přiroubovávat další odrůdy. - Mičurin II (470 m)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 20.10.2015 15:04

Gratuluji vám k hrušni.  I já mám stejný strom se 4 odrůdami jablek a jsem velmi spokojená. Zvonkové-dublet-mantet a jedna větev šampion. Všecky již plodí a strom je v bezva stavu. Původně to byla odrůda mio, ale nesplnovala nárok.  Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 21.10.2015 20:40

Já se vracím k mému příspěvku o Lucasově a říkám: A přece to není tak docela pravda o té žluté barvě slupky. Něktré plody jdou do žluta. Máte nějaké? Sehnali jste si? Jsou fakt výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Poool - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 115.144 (?), 30.11.2015 23:41

V kauflandu jsem před týdnem koupil chuťově výbornou Lucasovu. Byla přesně tak lahodná jak o ní píšete v prvním příspěvku pane Petře. Musím říct, že mě její chuť doslova učarovala. Nikdy dřív jsem zimní odrůdy hrušní neochutnal a o pěstování jádrovin se nezajímal. Ale ta nezapomenutelná chuť podnítila mou zvědavost a začal jsem nakupovat dostupné hrušky kde se dalo a souběžně sbírat informace o pěstování hrušní. V Bille jsem nakoupil vzhledově i chuťově výbornou odrůdu Dicolor. Nebyla tak štavnatá jako Lucasova, ale chuť mi přišla krapet lahodnější. Nakonec jsem získal košík hrušek Konference a ty mě uzemnily. Každé kousnutí toť exploze koncentrované hruškové esence. To už jsem věděl, že nebudu mít klid dokud hrušeň nevysadím. Nakonec jsem ještě takhle v pozdním období sehnal dva stromky Konference a jeden Dicolor a 29.11. je zasadil. Měl jsem štestí, že půda nebyla zmrzlá ani rozmoklá a navečer se jako na objednávku spustil déšť. Těším se jak je budu opečovávat a doufám, že mi z nich vyrostou minimálně stejně chutné plody jako jsem měl tu čest ochutnat od českých velkopěstitelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 1.12.2015 8:03

Pavle, Vy s hruškami začínáte, já pomalu a jistě končím.Přesto mně nedá spát cena, za kterou je kupujeme.Byli jsme kdysi dávno jejich doménou, u každé chalupy nějaká (často stoletá) stála , plejádu druhů ani raději nevzpomínám.Jsem rád, že nepatříte mezi ty, kteří zbytky hrušní kácejí pro své plechové miláčky, ale naopak.Hledejme a zachraňujme to dobré, o co přicházíme.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika