Lucasova



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?) 
29.10.2013 13:44

Ten, kdo pěstuje Lucasovu, nebo si kupuje její plody, tak si jistě všiml příjemné hruškové vůně jejich plodů. Zdaleka ne všechny odrůdy hrušní mají takto voňavé plody. Zajímalo by mě, proč si pan Vlastimil vybral mezi všemi těmi aromatickými odrůdami, právě ji jen a jedinou. Lucasova na trhu již "dobře zakořenila" a je to dobrá alternativa ke všem odrůdám "kořenitého" typu. Začnete ji pěstovat i Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 178.235 (?), 29.10.2013 19:58

Těším se na Lucasovu po shlédnutí jejích plodů v minulém roce na výstavě v Hodoníně.Měla by vyplnit mezeru v mém sortimentu převážně letních a raně podzimních odrůd hrušek.Po prarodičích jsem uchránil a díky roubům   z vykácené hrušně zachoval(s vynikající afinitou ke kdouli) Lebrunovu, spíš podle dozrávání ale Pitmastonskou.Je vynikající máslovkou, leč dozrává záhy a hniličí po sklizni již v říjnu.Lucasova by mně měla vykrýt deficit dobré hrušky po ní.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.11.2013 21:33

Jsem potěšen Vaším zájmem o Lucasovu máslovku, pane AB. Pan Vlastimil na její další obhajobu už rezignoval, já však nikoliv. V tomto čase již hromadně dospěla do konzumní zralosti. Pokud jí někdo má větší množství, tak bych radil schlazení na 0°C, pokud máte takovou možnost a to z důvodu rychlé zkázy. Většina plodů je standartní chuti, ty větší z líčkem jsou více nasládlé a tím pádem ještě lahodnější.

Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova (
Lucasova ("máslovitá" konzistence dužniny)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 4.11.2013 13:30

Ale nerezignoval pane Petře.Prezentoval jsem letošní úrodu a popis chuti nechám na Vás.Já na to nemám talent.Určitě odpovídá Vašemu popisu, vždyť 3/4 úrody mám rozabranou a mezi přáteli je velmi oblíbená.Všechny ani neuspokojím.Vybral jsem si ji před 15 lety pro její odolnost proti strupovitosti, krásu plodů, možnost pěstování ve střední poloze, velmi dobré chuti a v neposlední řadě pro její původ.Byla stvořena samotnou přírodou bez zásahu člověka a nato já hodně dám.Však i několik jabloní vlastním se stejným původem.Přírodním. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.11.2013 9:51

Moc pěkně napsané, pane Vlastimile. A co říkáte kvalitě? Myslím, že letos je báječná. Jsem velmi překvapen. Jemná máslovitost, šťavnatost a dokonce i mírně specifická kořenitost. Prostě lahůdka. Po natrpklosti z horších let nebo stanovišť ani památky. U Vonky se u některých plodů natrpklost přece jen objevila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 6.11.2013 13:11

Petře, co dodat, přesně jste tu chuť popsal.U mě taková stabilní.V Lucasce mám naroubovánu Charneusku.Dužnina je sice jemější ale až příliš sladká, bez kořenitosti.Předkové ji právem nazývali Fíkovka.Lucasku stavím před ní.Na jedné větvi mám ještě Williamsovu červenou.První sklizeň jsem propásl a rychle se kazila.Byl to ověřovací rok, kdy v mé poloze tuto odrůdu klidit.Chuť výborná a kořenitá. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 12.10.2014 16:22

Lucasova máslovka  -  2014

Letos skvělá úroda.Nebývale velké plody.mnohé vážily i 0,5 kg.Bohužel před sklizní stále pršelo a vysoká vlhkost způsobila napadení černí.Samozřejmě nejvíce u níže položených plodů ale také plodů na východní straně stromu.Na západní straně zcela bez poskvrny.Po deseti letech plodnosti jsem poprvé asi u pěti plodů zanamenal strupovitost. - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 2.1.2015 13:59

Protože se mi moc líbil příspěvek pana Vladislava, tak ho umísťuji pro větší přehlednost do tohoto vlákna. Bravo, pane Vladislave.

Ono ruku na srdce Lukasova je odrůda, která nedá lechce každému!!

Je to krásná francouzska pro mě i s Gellertovou.

Lucasova se ráda a i to trochu vyžaduje nechá rozmazlovat. Potřebuje teplejší klima vždyť je to vánoční hruška. Nemá ráda mokro a to ani na hlavě a už vúbec v nohách.  Potřebuje v deštivých letech chemický postřik. Ráda se vyhřívá.

Je vynikající do stěn a hlavně u zdi domu na teplé straně.

Je to královna zimních hrušek a tak se k ní musíte chovat. Budete k ní poslušní bude sladká, vykašlete se na ní skřivý Vám pysk i zrak.

Kdouloň jako podnož zrovna nemusí a i na semenáči roste uspokojivě.

U mě Lucasova měla plody vždy velikostně vyrovnané a velké a líbivé.

Je to odrůda, která mě nutí vždy uvažovat.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.49 (?), 2.1.2015 17:18

Lucasova

Lucasova je opravdu jedna z těch lepších hrušek. Já jsem však letos, vlastně už vloni neměl ani jednu a to nejen Lucasku, ale žádnou hrušku. Jaksi jsem na podzim 2013 pozapomněl na monitoring na květopasa a ten nelenil a taky se mu zelenilo, vlastně hrušnilo. Až jsem se probudil, tak už bylo pozdě. Jediná útěcha je, že jsem v tom nebyl sám, protože sdružení vlastníků u nás dopadlo stejně a to na mnohem větší výměře. Po této zkušenosti jsem podzim2014 nezanedbal a už teď se těším na ůrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 13.10.2015 21:42

Lucasova máslovka - 2015 - zákrsek - Mičurin II (470 m)

Opět nezklamala.Nádherné plody a to ještě živí roubovance Williamsovu červenou, Charneusku a nově z jara naroubovanou Jeanne d' Arc.Můj nejcenější strom.Taková hrušeň (myšleno kvalita kultivaru) se dnes těžko koupí.Těch stížností, kdy po roce hrušeň skolabuje je až příliš.Dnes je to otázka mamonu a ne kvaliy množení.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika