Lucasova



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?)
27.10.2018 12:16

Práve som kontroval v kamenej pivnici uskladnené ovocie, zaujali ma 2 hrušky ktorè ako prvé začali dozrievať, majú pekné červené ličko chuťovo obidve su výborné, Lukasova o dosť lepšia každý rok majú velkú úrodu som snimi nadmieru spokojný.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 11.17 (?), 26.10.2018 14:50

Čeče, kdyby se Masarykovi podarílo udelat československý národ, tak by se tady takto psalo i v Česku.

Když už jste tady, která hruška vydrží v zime nejdýl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.134 (?), 26.10.2018 16:08
Janst: Čo sa týka chuti tak Lucasova je veľmi kvalitná hruška, ale podľa mňa sú aj chutnejšie. Mojimi favoritkami sú Boscova, Williamsova, Nojabrskaja, Harrow Delight, kedysi aj Viennská - tú už ale nemám (ospravedlňujem sa že sú to všetko zahraničné a staršie odrody, niektoré aj "teplomilné", ale nemôžem si pomôcť - chutia mi). Dúfam že sa k nim zaradí aj Abate Fetel, ktorá už je 2 roky v kamarátovej záhrade a teraz som ju zasadil aj u mňa. Ospravedlňujem sa, že Abate Fetel je tiež poriadne starý a teplomilný "cizák". Čo sa týka Vašej otázky o dlho skladovateľnej hruške, tak tu nemáme zďaleka také možnosti ako pri jablkách. Z mojej skúsenosti je jedničkou v tomto smere Bohemica (konečne niečo české!). Erika ma z hľadiska shelf-life sklamala. Vkladám trochu nádeje do Hardenpontovej, ktorá možno zarodí budúci rok (kristepane, tiež je to hrozne stará a zahraničná odroda, prepáčte mi všetci že ju tu propagujem 😉.). IH (P.S.: Po česky nepíšem preto, lebo som Slovák. Bol som ale rok na Vysočine na vojenčine a na Česko/Moravu a Čechov/Moravákov nedám dopustiť. A myslím že aj tú češtinu by som zvládol lepšie ako Vy, ale tu si rozumieme aj takto).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 52.94 (?), 26.10.2018 22:46

Chuťově nejlepší hrušku, jakou jsem kdy jedl, mi letos v panenské úrodě poskytl Generál Leclerk. Jsem zvědavý, až zaplodí Děkanka.

Lucasova je chuťově skvělá, ale málo kdy jsem se u ní dočkal pěkných, zdravých plodů. Letos se s ní po dvaceti letech rozloučím, na její místo už čeká jabloň Desert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 27.10.2018 12:16

Práve som kontroval v kamenej pivnici uskladnené ovocie, zaujali ma 2 hrušky ktorè ako prvé začali dozrievať, majú pekné červené ličko chuťovo obidve su výborné, Lukasova o dosť lepšia každý rok majú velkú úrodu som snimi nadmieru spokojný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 11.11.2018 7:53

Po 2 týždňoch som zase kontroloval ovocie v pivnici, našiel som v bedničke krásne vyfarbené hruštičky Lukasovej, škoda že všetky plody nie sú tak atraktívne, jesenné slniečko dokáže nádherne vyfarbiť plody, je to teraz chuťovka hruštička LukasováVedla nej jablka Kanzi od priatela z moravy tiež špica, túto odrodu musím mať v zahrade na jar si pôjdem zobrať vrúble.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 12.11.2018 16:16

No nedajte si sú krásne vynikajúce priamo z kamenej pivnice také chladné každý deň sa zie miska.Ešte tak týždeň a budú prezreté ale aj zjedené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 36.95 (?), 21.3.2019 21:26

Po dvaceti letech trápení ustoupila Lucasova další legendě, která narozdíl od ní u mě spolehlivě dává krásné zdravé plody. Nedala se lehce, po třech hodinách a třech propocených tričkách byla venku... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 22.3.2019 8:27

ale ved desert este legenda nie je (aj ked raz mozno bude) :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 19.72 (?), 22.3.2019 17:33
Desert jsem zasadil jinam, po Lucasově bude Williams.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.108 (?), 11.9.2019 18:45
'Boli časy, boli, ale sa minuli'. Áno, boli časy, keď LUCASOVA bola u nás ešte zimná odroda... Posledné roky ju musím oberať už v septembri, zároveň s Boscovou, čo by bolo v pomerne nedávnej minulosti úplne nemysliteľné. Tým pádom Lucasova nevydrží ani do decembra. V mojich podmienkach je to už vyslovene jesenná odroda. Nič to ale nemení na skutočnosti, že je to výzorom zaujímavá odroda a kvalitou patrí nepochybne do prvej ligy hrušiek (aj keď u mňa miesto v Top-5 nemá). Na fotkách je časť z tohtoročnej úrody Lukasiek, oberané dnes zároveň s Boscovou(...!...). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika