Dicolor



host - 45.252 (?)
24.3.2014 20:18

Já měl loni poprvé větší úrodu Dicolor a hrušky byly vzhledově vskutku exkluzivní (sytě žluté s rudým a oranžovým) a velikostně velké a vyrovnané, možná vlivem mohutných srážek v květnu a červnu. Chut je vynikající, ale nesmí na skladování přezrát do měka. Nepříjemě překvapila ale zralost už měsíc po sklizni, tj. vydržela s bídou tak do poloviny listopadu, v tom je značný rozpor oproti oficiálnímu komentáři k odrůdě. Mladý stromek dal 15kg a musel být svázán aby se nerozlomil, prospívají jí teplé jižní polohy s dostatkem vláhy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 45.252 (?), 24.3.2014 20:18

Já měl loni poprvé větší úrodu Dicolor a hrušky byly vzhledově vskutku exkluzivní (sytě žluté s rudým a oranžovým) a velikostně velké a vyrovnané, možná vlivem mohutných srážek v květnu a červnu. Chut je vynikající, ale nesmí na skladování přezrát do měka. Nepříjemě překvapila ale zralost už měsíc po sklizni, tj. vydržela s bídou tak do poloviny listopadu, v tom je značný rozpor oproti oficiálnímu komentáři k odrůdě. Mladý stromek dal 15kg a musel být svázán aby se nerozlomil, prospívají jí teplé jižní polohy s dostatkem vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 15.10.2014 19:15

Pročítal jsem si tady kritiku příliš malých plodů a nezajímavé chuti Dicolorek, ale přesto to všechno bych řekl, že pokud se plody zkonzumují včas, nejlépe v průběhu řijna, tak se podle mě nejedná o nezajímavou chuť plodů. Naopak si myslím, že má Dicolor z těch nových kříženců příchuť poměrně originální a příjemnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.10.2014 16:59

Letošní úroda Dicolor byla slušná (cca 25kg), přesto byla poslední. Pěkně červené líčko, dužina brzy po sklizni příjemně chruplavá, ale jen sladká, nic víc. Plody malé a padající i při malém vánku. Nevím, proč se řadí k zimním odrůdám. I ty, co nepopadaly a stihl jsem je otrhat, již dávno dozrály a jsou spotřebované. Přitom podzimní Konference ještě místy visí na stromě. S lehkým srdcem se s Dicolorkou rozloučím. Je možné, že na kdouloni, černém úhoru a při pravidelníé zálivce by byly plody kvalitnější, já raději vsadím na odrůdy, které to nevyžadují. K dikolorce jsem předloni přirouboval starou odrůdu Avranšská. Roub letos přinesl první dva plody. Nespadl ani jeden z nich a hrušky byly 3x větší než Dicolor. A chuť - ne že bych nic tak skvělého dosud nejedl - ale velmi slušná.  Podtrženo, sečteno - sbohem dikolorko!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 16.10.2014 17:28

To se nedá nic dělat. Bránit svým tělem ten strom před Milošovou pilkou nebudu. Ale mluvil jsem o chuti právě jeho plodu, protože jiné tady nemám. Tenkrát, když jsem je koupil na trhu a byly vydávány za nějakou starou odrůdu, tak mně chutnaly stejně dobře. Menší velikost mi nevadí. Přeslazené a fádní se mi zdály minulý rok moje Astry (Holenická x Grossdemange), ale i jiné odrůdy z Holovous (vlákno Zakoupené hrušky) byly nepřesvědčivé. Dicolor mi chutná, ale jak říkám, musí se sníst co nejdříve. Avranšskou tady mám taky. Ještě neplodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.11.2014 18:23

I takto netradičně vybarvené mohou být plody Dicoloru. Pocházejí z neroustoucích roubů Dicoloru na Vonce. Protože mám zvýšenou míru tolerance vůči (ne)chuti této odrůdy, takže můžu v klidu říct, že celkem ujdou. Rozhodně existují ještě fádnější kříženci.

Dicolor
Dicolor
Dicolor
Dicolor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.11.2014 18:43

Hruška je to velikostně malá, chuťově nijak osobitá. Jaký může být důvod pro její pěstování a větší rozšíření v konkurenci ostatních odrůd, zajímavě barevný vzhled? Doufám, že nikoli jen dobře vedená propagace ze strany jejích producentů ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 7.11.2014 23:26

Dicolor u mě pro jakousi podivnou pachuť skončila.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.11.2014 14:14

Ta se projevuje až při opožděné konzumaci. Člověk by až řekl, že zde dochází k jakémusi rozkladu původní chuti. Naprosté zemdlení a nechuť vůbec takové sousto polknout. Je vidět, že křížením může vzniknout ledacos. Myslím, že k něčemu podobnému dojde i při opožděné konzumaci plodů Kariny. Možná. Ale počáteční chuť špatná není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 8.11.2014 19:43

Na základě předchozího příspěvku od Petra jsem zašel do sklepa na kontrolu Dicoloru a byl jsem v šoku. Loni jsem ho konzumoval o vánocích, letos je již za zenitem, úplné bláto... Nedokážu si to vysvětlit, přitom termín sklizně byl přibližně stejný...
M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.11.2014 20:59

Protože se množí negativní názory na chuť Dicoloru, tak bych chtěl připomenout, že se v minulosti tato odrůda umisťovala na prvních příčkách nejedné degustace. Nemyslím, že se jednalo o placenou reklamu. Znovu připomenu hitorku o koupených plodech Dicolorek, které trhovec označil za jakousi neznámou starou odrůdu. Pochvaloval jsem si originální chuť staré odrůdy a přitom jsem jedl právě Dicolor. Svůj názor jsem nezměnil. Williamsova podle mě vytváří v Dicoloru onu zvláštní ovocnou příchuť, která jakoby není zcela totožná s Williamsovou, přesto tam otisk této chuti je. Pokud se plody konzumují včas je tato chuť příjemná a zajímavá. Co ale není pravda je to, že plody vydrží do Vánoc. Pokud vydrží, tak ale už nejsou k jídlu. Optimální je podle mě konzumace nejpozději do konce října v podmínkách běžného sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika