Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety



host - 136.16 (?)
17.6.2009 9:55

Pro PP.

To s tím pouštěním odpadu (v lepším případě jen ta voda) ze septiku do vodotečí se zřejmě ještě děje.Ale asi ti není žádná sranda.Nedávno jsem četl, že v moři u Kalifornie jsou pozorováni deformovaní nižší živočichové, jako důsledek hormonů užívaných k antikoncepci.Při tak obrovské koncentraci lidí to už stačí k narušení ekosystému.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 13.5.2015 19:43

Bydlel jsem spoustu let v Německu na různých statcích od Bavorska až po Baden Würtembersko a všude sedláci vyváží žumpy na pole a vůbec se nad tím nikdo nepozastavuje. Ani to tam není zakázané. Jak někdo psal nade mnou, u nás jsou daleko horší normy na zemědělství a životní prostředí než v Evropské unii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 13.5.2015 20:41

Mně spíše fascinuje, jak se všichni bojí toho co jednou dali do pusy a prohnali vlastním trávicím ústrojím. Tedy proklatých "éček" (včetně třeba E169d). Problém proč se městské odpadní vody nepoužívají v zemědělství je ten, že kanalizační řády měst v čr připouštějí vypouštění průmyslových odpadních vod (tedy kyanidů, těžkých kovů, řezných emulzí,...). Použití vlastních odpadních vod není limitováno těmi látkami, které projdou přes ústa, ale hygienickými zásadami proti bakteriálnímu a virovému obsahu přidaného vlastním tělem. Tedy mylně se někdo domnívá, že výkaly produkované člověkem užívajícím antibiotika jsou potenciálně škodlivé, ale je to naopak, když člověk nemocný neužívá léky, ohrozí svými výkaly více než ten přeléčený a jehož výkaly následně byly desinfikovány termickou fermentací. Další věcí je, že mnozí netuší, co kupují spolu s namíchaným substrátem či průmyslovým kompostem. Tam může být užito totéž co v Německu, jen s ohledem na zákaznickou "předposranost" se o tom prostě nemluví. Jsou města, která nemají průmysl a tak jejich čistírenské kaly jsou použitelné klidně třeba do substrátu pro balkónové květiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 2.11.2014 18:01

Mám dojem, že se nejedná o hnojivo, ale o nebezpečný odpad. Pro používání lidských výkalů pro hnojivé účely je nutné mít patřičné povolení od hygienické stanice a to znamená, že je nutný biologicko-chemický průzkum uvedené hmoty. Půdu hnojenou lidskými výkaly je potřeba asanovat tj. shrnout a vyměnit. Moc se mi nezdá, že v době báječných možností někdo používá ke hnojení toto médium.   Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
metalwarrior665 - (34) - 143.163 (?), 15.6.2009 23:11

Dávat sušená hovna do květináče je asi hnus, ale když by se po vysušení řádně zkompostovala, prošla si horkou fází nebo byla prožrána žížalami? To už by se potom dalo normálně používat v rámci kompostu, ne?

Přijde mi to docela perspektivní, jen nevím jaké jsou platy za elektřinu a další náklady, jestli se to vůbec vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 16.6.2009 11:31
Je to nehygienické, je třeba přerušit řetězec lidských parazitů. Proto se mimo jiné používá jako hnojivo trus býložravců. Jsou i výjimky, např guano... Horkou fázi si nikdy neprojde celý objem kompostu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.6.2009 14:29
A co brucelóza, varicella, aphtae epizooticae, erysipelotrix...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.145 (?), 16.6.2009 15:47
Bruceloza se přenáší v drtivé většině nepasterizovaným mlékem, výkaly ojediněle. Zatím jsem o tom neslyšel. V Čr se nevyskytuje několik desetiletí. Navíc není ani přenosná z člověka na člověka. Pokud varicellou myslíte plané neštovice, jejich výskytu se stejně nedá zabránit a nevíc tuto chorobu prodělá snad každé dítě. Slintavka a kulhavka je nakažlivá hlavně vzduchem takže nějaký přesnos přes hnůj je zanedbatelný. Navíc je to přísně kontrolované onemocnění, při výskytu se spálí všechno a je zlikvidován i hnůj a probíhá deratizace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.6.2009 17:28

Myslel jsem ne varicellu, ale vaccinii. 
   Osobně se ale nebojím trusu i jiných zvířat než býložravců - ptáků, psů, koček,  aj. Věřím na čarovnou moc kompostu a dávám do něj prakticky vše (snad krom karanténně nemocných rostlin, ale takové jsem naštěstí nezpozoroval). Lidské výkaly tedy ne, záchod je splachovací, ale kdybych měl latrinu, asi by končily v kompostu taky (ostatně kde jinde) - i když netvrdím, že by to byl vrchol hygieny. Komposty mám ale vedle sebe 3 hromady - každá je o rok starší, takže ten, co používám k hojení, je přes 2,5 roku starý, edafonem párkrát projetý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 1:32

Se zaujetím si pročítám nové příspěvky na toto téma, jak se to vyvíjí.Můj názor je, že bych toto nepoužil do zeleniny z hygienických důvodů, do okrasného záhonku pod letničky nebo mezi trvalky, případně okrasné keře nevidím důvod, proč by se sem nemohl použít, podle mne je ho... jako ho...,ať už je to od lidí, slepic,koní, přežvýkavců či jiných živočichů.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 17.6.2009 9:55

Pro PP.

To s tím pouštěním odpadu (v lepším případě jen ta voda) ze septiku do vodotečí se zřejmě ještě děje.Ale asi ti není žádná sranda.Nedávno jsem četl, že v moři u Kalifornie jsou pozorováni deformovaní nižší živočichové, jako důsledek hormonů užívaných k antikoncepci.Při tak obrovské koncentraci lidí to už stačí k narušení ekosystému.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika