Příspěvky uživatele - Vladislav

Amarylis už kvete, 5.2.2017
Pěstuji několik amarylisů, které po odkvětu vysazuji do samozavlažovacího truhlíku na husto vedle sebe. Asi v bubnu pozkracuji listy, přihnojím draslem a ponechám na slunném místě venku pocelý rok. Velikost květináče není limitující, protože v... celý příspěvek >
Lilie - doba květu, 28.1.2017
Doba kvetení je závislá na druhu lilií a v rámci druhu na odrůdě. U nás na severní Moravě nejprve kvetou asijské hybridy, které záčínají kolem 20. čevna. O týden později LA hybridy, pak LO hybridy. V polovině července rozkvetají OT hybridy a končí až... celý příspěvek >
Co s naklíčenými liliemi?, 26.10.2016 Obsahuje fotku
Naklíčené lilie se nedají zachránit výsadbou zejména v listopadu. Je to příběh nakoupených lilií v Polsku, které jsou určeny pro skleníky na zimní období. Tyto lile by se měly našupinovat ihnet nebo na jaře. Venku zmrznou a ve sklepě se oslabí... celý příspěvek >
Odkvetlé okrasné česneky, 5.9.2016
Cibule okrasného čeneku se ponechávají na místě do nekonečna, nebo pokud chceme rozdávat nové cibulky, pak je vyryjeme a znovu vysadíme. Někdy se objeví v zemi otvory po lodyhách květů, které zahrneme.  Vladislav
Ladoňka peruánská, 26.4.2016
Není nutné, aby všichni jásali nad zaváděním do zahradek novinek. Z vlastní zkušeností můžu potvrdit, že velmi dlouho trvalo, aby na zahrádkách se kromě konzumního česneku a brambor začaly pěstovat rovněž okrásné cibuloviny.   ... celý příspěvek >
Ladoňka peruánská, 25.4.2016 Obsahuje fotku
Kopil jsem na podzim cibuli scila peruviana a je nyní pěkně vyvinutá. Jestli ji někdo pěstuje ať se ozve. Pro mně je to naprosto neznámá novinka. Vladislav
Klíčení cibulovin, 25.4.2016
Montbrécie má cibulky podobné mečíkům, ale jsou velice ploché. Mám je už vysazené a mají už 20 cm. Měl jsem je v suchém písku, ale v teplém sklepě kolem 14 st. C. Myslím si,  že by měly jít zpět do tepla a nemusí být ani ve vlhku. Nemám s tím... celý příspěvek >
Cardiocrinum giganteum, 27.3.2016
Pane Petrášku takové pěkné semenáčky bych si přál. Mně zatím vzcházejí z výsevu 2014. Boj se slimáky se dá zvládnout,  ale ochránit tyto cibulky proti různym plísním je náročnější.    Vladislav
Lilie zlatohlavá - L. martagon - výsev, 29.2.2016
Kupuji a vysévám martagony každým rokem na jaře. Každý má vsou metodu a s tou žije. Málokdo popisuje výsledky v dalších létech. Já osobně odmítám máčení semen a sáčkování. Je to kultovní rituál, který nekoresponduje s postupem v přírodě.  Pro... celý příspěvek >
Pěstuje někdo Eucomis?, 16.2.2016
Eucomis je velice zajímavá cibulovina, která je velice opomíjená. Mám kolem 30 cibulí a pěstují je v kontejnerech i v zemině. V kontejnerech pěstuji jen větší cibule a nově zakoupené. Malé jedince jdou do půdy, kde se jim daří velice dobře. Půda... celý příspěvek >
Řez stromku, 2.12.2015
Někdo do stromku rázně zashnul a měl by to spravit. Polovina větví tam nepatří a nyní bude je nurno odstranit a stromek uklidnit. Podle mně bude lépe zapěstovat nový stromek od O.          ... celý příspěvek >
Měření kyselosti půdy, 25.11.2015
Neznám tento přístroj. Já používám pro měření pH tabletky pro měření kyselostí vody zahradních bazénů. Pro měření připravují výluh z půdy 1:1, kdy po usazení měřím vodu. Stupeň kyselostí se stanovuje porovnáním stupnice. Pro učely hnojení je to... celý příspěvek >
Hnojivo s velkým podílem fosforu a draslíku, 5.10.2015
Používám polské hnojivo INTERMAG Fosfho 57 % fosforu, INTERMAG Kali 36 % drasla. Těch hnojiv ce celá řada.   Vladislav
Okrasný česnek, 22.9.2015
Pěstování česneku v květináči lze doporučit jen přechodně. Rostlina je náročná na vodu a v letě brzy zaschne a nevytvoří velké cibule. Pokud není zbytí, pak bych doporučil nádobu nad 10 litrů. Stojí to za vyzkoušení.  Vladislav
Co je to za strom?, 13.7.2015
Pane Stanislave máte pravdu. Právě takovou jabloň mám v zahradě. Vladislav
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika