Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety



   Předchozí příspěvky  |  <  11   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?) 
29.8.2009 13:16

Jste první, kdo to potvrdil. Psal jsem to sem, nevěřili mi. Jinak souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 12.217 (?), 13.10.2009 14:15

Tak ja tu separacni toaletu mam uz 4 roky na chalupe, je to drazsi model, jede v jednom kuse, nesmrdi, nezasekava se, mouchy se u ni nedrzi, vypada pekne. Jednou za cca 3 mesice vyndam nadobu s umelohmotnym pytlem naplnenym vykaly, zasypu 2 lopatkami zeminy nebo kompostu, necham 3 mesice nekde stat. Pak vyklopim na kompost a necham pul roku, hnojim tim to, co se neji. Jsem s ni naprosto spokojena, nepotrebuje to vodu a spotreba el proudu na ten minimotorek je urcite nizka, presne ale nevim.

Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 13.10.2009 14:17

Toto téma mi zde moc chybělo, v něčem jsme už předběhli celý svět. To je dobrá zpráva, jen aby to u toho nezůstalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.69 (?), 13.5.2015 13:23

Výborně, já včera v baráku instaloval separační záchod separett villa 9011. Zatím jsem ho použil jen jednou, ale je myšlený na stálý provoz 3 členné rodiny. Výkaly budu samozřejmě kompostovat a hnojit s nimi. Asi je důležité poznamenat, že jíme jen rostlinou stravu, léky, hormonální antikoncepci ani antibiotika nepoužíváme a tak se svých hoven nebojíme. Po pročtení diskuse bych dal za pravdu spisovateli Josephu Jenkinsovi, který napsal knížku The Humanure handbook: jako civilizace jsme ztiženi fekalofóbií, tedy strachem z vlastních hoven.

Po zkušenosti dám vědět, jak jsme se separačním záchodem dopadli.

Martin Truhlář

separett villa 9011
separett villa 9011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.230 (?), 13.5.2015 14:53

.. vzpomínám, že do 60 let min. st. naši takto hnojili zahradu. A to byla úroda, jenže tenkrát nebylo tolik éček, nikdo z nás nebral léky, pralo se mýdlem s jelenem, a největším trhákem bylo sam, pere sám.. a pak jsme se přestěhovali do města.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika