Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 47.145 (?) 
17.6.2009 10:39

To není jen v Kalifornii, je to zcela běžný jev téměř v každé větší řece v ČR. Estrany jsou totiž velmi těžce odbouratelné, nelikvidují je žádné mikroorganismy a je třeba počkat až samy podlehnou degradaci působením vnější chemických vlivů. Nevím ale, kolik ho bude v separační toaletě, myslím že se především vylučuje močí... Každopádně některé antibiotika mají podobnou strukturu a setrvají v pohodě v půdě až do konzumace¨potravin. A ještě další hromada léků. Když vidím co denně pozře můj děda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.6.2009 10:16

To je Láďo to kouzlo, není ho..o, jako h... o. Lidské je rizikovější, odmyslíme li ale zdravotní rizika, jistě mi jako odborník dáte zapravdu, že i čerstvý kobylinec zapravený pod keřík není cítit. Nicméně doporučuji Vám následujicí "klinický pokus" - použijte po dobu jednoho týdne místo toalety nočník, místo toalety a takto získané produkty trávení Vašeho gastrointestálního traktu zapravte ke keříkům třeba v e vaší předzahrádce, nebo v blízkosti oblíbeného místa Vaší zahrady,  bude to stejné, jako když se zaleje sušené lejno - léto je krásné, keříky budou prosperovat, ale h..o si najde cestu k Vašim čichovým buňkám.

Znovu podotýkám, že jsme zcela pominuli zdravotní rizika a zcela odlišnou skladbu výkalů od zvířat a lidí. Ono, ať si myslíte cokoli, není to jedno, jaký tvor trus vyprodukoval.

A zcela jsme pominuli riziko spláchnutí fekálních bakterií například do studny.....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 17.6.2009 9:58

Mám uctivý dotaz : jak se daří jahodám hnijených lidskými placentami?  Snad mi odpovíte, jako zkušenost byla uvedena v lonském roce.  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.6.2009 14:30

Mno, nejsem pan Vysloužil, ale jistě by rostly hezky.

Dám Vám příklad ze soudního lékařství - pokud je v přírodě na povrchu volně pohozená mrtvola (a není nalezená), do dalšího roku dojde k tzv. skeletizaci, to jest odloučení a rozložení měkkých tkání - kostra je pak často nalezena díky tomu, že například v porostu vysoké luční trávy je z dálky viditelné místo s dvakrát vyšší a sytětmavě zelenou trávou - vnějšího pozorovatele takové místo logicky přitáhne. Tento efekt je popsán jak v učebnicích soudního lékařství, tak i učebnicích kriminalistiky.

Nicméně jak hnojení placentami, tak mrtvými těly bych si odpustil.Doufám, že jste s odpovědí spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.50 (?), 17.6.2009 15:34

na konci rozkladu jakékoliv bílkoviny jsou amonné ionty... 

O hnojení placentami nic nevím (odmyslím-li morbidnost, přijde mně to dost přitažené za vlasy - zkuste si v dnešní hysterické době  plné všejakých pandemií vyprosit na jatkách lebku krávy - kopnou vás do patřičných míst okovanou botou), nicméně naši předkové doporučovali pod některé ovocné stromy zakopat třeba mrtvou kočku....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 19:46

Na praxi mi vyprávěli starší mistrové, že když se učili zahradnicemi oni, to jest cca 40-50 let zpět ještě za hlubokého komunismu, hnojili pěstební kultury ve skleníkách dříve právě starými placentami a vším, co bylo dostupné a žádné hygienické normy buď nebyli a nebo se nedodržovali.Kdyby se toto stalo dnes, byl by z toho skandál jako Brno.A nikomu se nic nestalo.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 17.6.2009 20:54

TO je právě Láďo to, co je nepřesné, jejich hodnocení je subjektivní, nevíme na co kdo z nich kdy stonal, nebo na co někdo ze spolupracovníků zemřel..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 21:25

Je pravda, že dříve si s hygienou asi hlavu moc nelámali, ale zase nepoužívali tolik v potravinách umělá barviva a pověstná,,éčka",i když některé nejsou škodlivé, také se dříve tolik nedesinfikovalo všude a lidé měli větší imunitu, bylo tím pádem daleko méně alergií..Takhle si to asi představuji, jak to bylo, protože sám jsem to nezažil... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 17.6.2009 21:34

mno, představujete si to ale velmi nepřesně - střední doba dožití je delší a nemocnost je nižší a mortalita ve všech věkových skupinách nižší, imunita není horší, naopak alergické projevy jsou přemrštěnou odpovědí organismu.

Démopnizované obavy z éček, aditiv a třeba rekombinantních potravin jsou městské legendy fobizující laiky.

Největším zabijákem dneška je kouření, nezřízená konzumace tuků a cukrů. Následná obezita a s ní spojené nemoci zabijí většinu umírajících čechů..

Proto jsou obavy z aditiv legrační.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 17.6.2009 21:42

Tak to jsem v pohodě, žiju na Moravě:-) Ale přes metrák pár kilo budu mít. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika