Odzimování fíkovníku



host - 45.232 (?)
30.5.2017 20:05

To je teda macek stromek! Horší s ním bude manipulace asi..Já jsem tak dopadl loni, letos už jsem to hlídal a vynesl z kůlny až po té mrazivé vlně a fíky budou).Venkovní fík byl zahrabaný v listí a taky dopadl dost dobře.Nedělat machra, že to vydrží mráz a včas zakrýt a včas odkrýt, to je má rada tomu kdo chce ochutnat svoje fíky doma.Že to někomu nezmrzne je dáno specifickým mikroklimatem každého jednotlivého místa a je to nepřenosné!!.Kdo má místo v centru(není podmínkou) města, vesnice-neváhat a vysadit k nejteplejší zdi na pozemku a je reálná možnost úspěchu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 7.5.2017 11:49

Mně nejde tolik o fíky, ale o nádhernou dekoraci se subtropickým nádechemsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 7.5.2017 13:27

Takhle jsem opižlal poctivě zazimovaný fíkovník, na fotce to není patrné, ale raší. Možná jsem spěchal a vyrašil by trochu víš, ale to breba úrodu nepřinese a podzimní mi uzrála snad 2x a pouze první kusy, zbytek po podzimním navlhnutí zplesnivěl. 

omrzlý BT
omrzlý BT
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 28.5.2017 22:27

Po letošní zimě přehodnocuji odzimování - nevynesu před zmrzlými. Tohle napáchalo -2,5st na fíkovníku vyneseném koncem března...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 28.5.2017 22:37

Celkem pravidelně sleduju slovenské hlavní zprávy a zrovna včera jsem zachytila, jak si stěžovali, že jim těžce pomrzly a to prý domrti, fíkovníky po celém Slovensku. Samozřejmě mluvím o fíkovníkách zasazených venku. Pán si stěžoval nad velkým zmrzlým stromem, že takhle rostl 15let a je po něm. Snad tedy vyraší od země? Ale i tak to tedy naštvesad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.244 (?), 28.5.2017 22:53

Taky mě zmrzl, ale již raší odspodu i když to dlouho vypadalo, že nic. Po třech bezproblémových letech venku 4 zimu zmrzl. Mě to nechává v klidu, stejně mě stačí, že budu mít fíkový keř, nemusím mít strom. Ono se toho zase tolik nesní, jak jablek, hroznů atd.

Tomel jsem naštěstí nechal v přes zimu květináči ve sklepě, ven do volné půdy půjde až teď.

Karel JM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 1.6.2017 16:08

Na které televizi?Rád bych se taky mrkl co říkali.26

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 30.5.2017 20:05

To je teda macek stromek! Horší s ním bude manipulace asi..Já jsem tak dopadl loni, letos už jsem to hlídal a vynesl z kůlny až po té mrazivé vlně a fíky budou).Venkovní fík byl zahrabaný v listí a taky dopadl dost dobře.Nedělat machra, že to vydrží mráz a včas zakrýt a včas odkrýt, to je má rada tomu kdo chce ochutnat svoje fíky doma.Že to někomu nezmrzne je dáno specifickým mikroklimatem každého jednotlivého místa a je to nepřenosné!!.Kdo má místo v centru(není podmínkou) města, vesnice-neváhat a vysadit k nejteplejší zdi na pozemku a je reálná možnost úspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jsk - (16) - 132.57 (?), 2.6.2017 10:59

Keřík zakoupený a sázený loni na jaře do země, přes zimu byl stažený a zabalený do textilky a ještě jsem na něj odhazoval spoustu sněhu z chodníků (takže to byla spíš taková hora sněhu smiley). Vybalil jsem jej v březnu, spousta větví měla pomrzlé konce (dlouhé konce), všechno jsem to ořezal. Během dubna vyhodil první jeden lístek, ten ale pomrzl. Znovu celý keřík obrazil okolo 10. května na spoustě míst, včetně sedmi plodů. Dnes vypadá viz fotka. Poznámka: ty kameny kolem keříku jsou kvůli tomu, že tam rádo rylo naše nové štěně, takto jsme mu v tom zabránili. (Olomoucko) 

Fíkovník po květnovém obrašení
Fíkovník po květnovém obrašení
Fík
Fík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.151 (?), 5.6.2017 19:20

Zdravím. smiley Fíkovník pěstuji léta, letošní zima mu tedy dala hodně zabrat, ale zvládl ji.. našla jsem vyhozený fíkovník, zřejmě ho někdo zapomněl uklidit a prožil si celou zimu venku v květináči.. a protože pořád neobrážel tak ho vyhodili. Zjistila jsem že pod kůrou je zelený.. Vysadila jsem ho na zahradě, už je to dva dny a čekám.. a čekám.. Vím že nevyraší do týdne, ale jak dlouhou mu mám dát dobu po kterou by mohl vyrašit, a za jakou dobu to vzdát? Nebo mělo to cenu ho zachraňovat? Je to spíš zkouška zda se povede a zazelená se. wink Co myslíte, obrazí? Kořeny má zmrzlé jen ty nahoře, ty co byly vespod jsou živé. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 134.200 (?), 5.6.2017 19:50

Mně se objevily první špičky rašící z kořenů teprve před 3 dny. Vyčkejte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika