Příspěvky uživatele - jsk

Co Vaše réva 2017, 29.8.2017
Děkuji za rady. Doma jsem měl půl pytliku Discusu z jarního stříkání angreštu, tak jsem to hned večer vzal tím. (to bylo ještě předtím, než sem napsal příspěvek host - xxx.xxx.104.15) Jinak ano, PIWI odrůdy jsem si vybral proto, abych... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 27.8.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, jakožto pěstitel začátečník se potřebuji zeptat... Loni na podzim jsem zasadil kontrejnerovanou révu, krásně roste, silné pruty, vylamuji fazochy a podobně. Nicméně nyní se mi na listech objevily šedé fleky a to na všech odrůdách... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 14.7.2017 Obsahuje fotku
Loni na podzim zasazené kousky krásně bují a šplhají do výšky. A první ze sazenic už dosáhla dvou metrů. To mě trochu překvapilo, v půlce července jsem to ještě nečekal, ale je to tak. Za takové dva týdny této výšky dosáhnou i další šplhouni. Co... celý příspěvek >
Kolik plodů na paprice, na lilku, 6.7.2017
Rostliny paprik mám obsypané květy. Mám je nechat všechny na plody (tak jako rajčata), nebo mám nechat jen určité množství a všechny ostatní vylámat? Stejná otázka i pro lilek. Díky, Honza
Police do foliovníku?, 3.7.2017
Dostal jsem v březnu od manželky k narozeninám foliovník (přesně ten), což bylo pro mě překvapením, super. Teď už je postavený a všechno v něm krásně bují, akorát si říkám, že nad saláty a papriky by klidně ještě mohla být police a využití foliovníku... celý příspěvek >
Odzimování fíkovníku, 2.6.2017 Obsahuje fotku
Keřík zakoupený a sázený loni na jaře do země, přes zimu byl stažený a zabalený do textilky a ještě jsem na něj odhazoval spoustu sněhu z chodníků (takže to byla spíš taková hora sněhu ). Vybalil jsem jej v březnu, spousta větví měla pomrzlé konce... celý příspěvek >
Angrešt — nemoc, 17.5.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, keřík angreštu mi již od zakoupení před čtyřmi roky napadá nemoc — bílý povlak, nejprve napadne plody, později i listy a nové větvičky. Viz foto. Jedná se o padlí? V předchozích letech jsem keřík stříkal proti padlí, ale stejně to tam... celý příspěvek >
Jakou domácí vodárnu do RD, 9.5.2017
Polopatě: Na tohle nestačí nasávací čerpadlo. Proti nasávání totiž působí gravitace a jakýkoliv vodní sloupec vyšší než 9 metrů se přetrhne. Takže určitě ne nasávací čerpadlo, a ani domácí vodárnu postavenou na nasávacím čerpadle. Tedy... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 8.5.2017
No já to sleduji z dálky 9000 km, s obavami, co najdu, až se vrátím ze služební cesty v sobotu domů. Odjížděl jsem ve čtvrtek minulý týden, mám Phoenix a Muscat Blue, obě odrůdy už byly narašené krásně, některé výhony už i po třech otevřených... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 5.5.2017 Obsahuje fotku
Koukám na předpovědi a začínám mít pocit, že co přežilo duben, to pomrzne příští týden...  (Olomouc)
Co Vaše réva 2016, 30.10.2016 Obsahuje fotku
Podzimní výsadba. Sazenice zakoupeny ve vinařství Krausová, poslali to TopTransem v otevřené krabici, bez problémů doručeno. Odrůdy jsou to Phoenix (bílé, tu mi paní Krausová "vnutila"  s tím, ať mám něco jiného než Solaris, že ten má... celý příspěvek >
Sloupky do vinice, 4.10.2016
Zdravím, buduji malou vinici. Říkám si, že jako sloupky bych koupil takové ty moderní profily s háčky a dírkami, mělo by to vyjít na obdobné peníze jako sloupky plotové, tak když už, tak ať tam je to, co tam patří. Budu potřebovat jen čtyři nebo... celý příspěvek >
Zasychání poupat dýní, 6.8.2015 Obsahuje fotku
Tak jsem to i vyfotil, aby bylo zřejmé, že to dělá ještě poupě před rozkvetením. Tohle poupátko má tak 1/3 velikost květu před rozkvetením a už hyne. Jinak nevím, možná je to tím vedrem??? Minulý týden, když bylo trochu snesitelněji, tak dva... celý příspěvek >
Zasychání poupat dýní, 30.7.2015
Narážku na psí plemena jsem nepochopil, asi na to mé IQ nestačí. Jinak díky za reakci. Závlahy je dost a i sypkého materiálu by mělo být v kompostu dostatek -- máme morčata, každý týden (nejpozději každý druhý týden) jde do kompostu cca. 30 litrů... celý příspěvek >
Zasychání poupat dýní, 30.7.2015
To vím bezpečně. K otevření květu chybí ještě několik dnů, poupě rozhodně není velké, když začne hnědnout a uschne. A soused přes ulici má úl, každý otevřený květ je plný včel, klidně i tři-čtyři najednou v jediném květu. Taky čmeláci jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika