Asimina Triloba



Stachys - (22) - 56.166 (?)
21.2.2018 13:50

Nie som veľmi skúsená pestovateľka asimín, ale pridávam skúsenosť s mrazuodolonosťou. Mala som primu. Minulý rok prežila u nás vo výške 380mnm minimum - 27 st C a cca 2 týždne okolo - 20, bez ochrany a tiež jarné mrazy jej nerobili žiadny problém. Bola v časti záhrady, ktorá nebola chránená. A hovorím bola, pretože po tom všetkom ju v lete sundal môj brat pri opiľovaní čerešnecrying

Neviem ako by to bolo v našicvh podmienkach s dozrievaním. K tomu sme sa nestihli dostať.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                  
host - 121.177 (?), 11.2.2018 22:37
Nepliest si Asiminu s marhulou. Kym marhula mi zmrza skoro obrok, asimina vydrzala aj -22 bez ochrany a pravidelne prinasa plody. Dokonca minulu jar, ked mrzlo aj pocas kvitnutia, vsetko zmrzlo na tabak, len Asimina a reva dokazali znova zakvitnut a priniest aj urodu, kym jablone, hrusky, slivky, ceresne, visne, marhule, kiwi, figy mali len listie. Jedine silny vietor vie asiminu poskodit resp. Oblamat plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.141 (?), 12.2.2018 18:59

Nepliest si Asiminu s marhulou. Kym marhula mi zmrza skoro obrok, asimina vydrzala aj -22 bez ochrany a pravidelne prinasa plody. Dokonca minulu jar, ked mrzlo aj pocas kvitnutia, vsetko zmrzlo na tabak, len Asimina a reva dokazali znova zakvitnut a priniest aj urodu, kym jablone, hrusky, slivky, ceresne, visne, marhule, kiwi, figy mali len listie. Jedine silny vietor vie asiminu poskodit resp. Oblamat plody.

Kde na Slovensku pestujete Asiminu?  V akej ste nadmorskej výške? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.185 (?), 19.2.2018 11:51

Takmer Zahorie, 260 m.n.m. Mraz Asimine nevadi, neskore odrody ale nemusia stihnut dozriet na jesen ked pride skoro ochladenie, preto radsej skore. Prima mi dozrela vzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.18 (?), 19.2.2018 21:59

Takmer Zahorie, 260 m.n.m. Mraz Asimine nevadi, neskore odrody ale nemusia stihnut dozriet na jesen ked pride skoro ochladenie, preto radsej skore. Prima mi dozrela vzdy.

Tá Prima u vás v 260 m.n.m kedy dozrieva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.185 (?), 19.2.2018 22:13
Prima mi zreje obvykle v strede septembra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.13 (?), 21.2.2018 9:39

Prima je práve veľmi neskorá odroda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stachys - (22) - 56.166 (?), 21.2.2018 13:50

Nie som veľmi skúsená pestovateľka asimín, ale pridávam skúsenosť s mrazuodolonosťou. Mala som primu. Minulý rok prežila u nás vo výške 380mnm minimum - 27 st C a cca 2 týždne okolo - 20, bez ochrany a tiež jarné mrazy jej nerobili žiadny problém. Bola v časti záhrady, ktorá nebola chránená. A hovorím bola, pretože po tom všetkom ju v lete sundal môj brat pri opiľovaní čerešnecrying

Neviem ako by to bolo v našicvh podmienkach s dozrievaním. K tomu sme sa nestihli dostať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.2.2018 14:13

Čo sa týka dozrievania - treba to vyskúšať - každý vo svojom konkrétnom mikroklimatickom biotope. U mňa Asimina dozrieva koncom augusta. Odrodu ale nepoznám. Plody potom postupne zrejú asi počas 3 týždňov - posledné okolo 20.septembra (viaceré fotky mojich Asimín sú za posledné 2 roky na tomto vlákne). Nemyslím si že by Asimina nedozrela aj vo vyššej nadm.výške. Čo sa týka mrazuodolnosti - tú testovať netreba, je spoľahlivá a excelentná (zimy nad -20 a jarné mrazy okolo -5 už v čase kvitnutia sa na úrode u mňa nijako negatívne neprejavili). Asimina rastie síce dosť pomaly, ale nevyžaduje prakticky žiadnu starostlivosť (okrem závlahy v prípade veľkého sucha). Nevýhodou je, že plody sa nedajú skladovať (maximálne pár dní v chladničke) a treba ich po dozretí hneď konzumovať.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.239 (?), 23.2.2018 12:16

Mám 3 rostliny na zahradě. Šestiletou a dvě tříleté. Šestiletá vykvetla asi 4 květy prvně, ale neměla opylovače. Budu kupovat letos v Bambusáriu. Zajímavé, jak je odolná při jarních mrazícich v loni minus 5 to květům nevadilo, nebo musela vykvést po nich. ale zimy do minus 20 stoprocentně vydrží. Zalévám a hnojím při nedostatku deště. Koupím nějakou rannou, aby do září, půli října plody dozrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 121.100 (?), 23.2.2018 13:59

Pokial v okoli nie su ine Asiminy a Vasa ma plody, bude to samoopeliva Prima 1216. Vacsinou su totiz asiminy cudzoopelive. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika