Asimina Triloba



host - 76.239 (?)
23.2.2018 12:16

Mám 3 rostliny na zahradě. Šestiletou a dvě tříleté. Šestiletá vykvetla asi 4 květy prvně, ale neměla opylovače. Budu kupovat letos v Bambusáriu. Zajímavé, jak je odolná při jarních mrazícich v loni minus 5 to květům nevadilo, nebo musela vykvést po nich. ale zimy do minus 20 stoprocentně vydrží. Zalévám a hnojím při nedostatku deště. Koupím nějakou rannou, aby do září, půli října plody dozrály.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                  
host - 121.177 (?), 11.2.2018 22:37
Nepliest si Asiminu s marhulou. Kym marhula mi zmrza skoro obrok, asimina vydrzala aj -22 bez ochrany a pravidelne prinasa plody. Dokonca minulu jar, ked mrzlo aj pocas kvitnutia, vsetko zmrzlo na tabak, len Asimina a reva dokazali znova zakvitnut a priniest aj urodu, kym jablone, hrusky, slivky, ceresne, visne, marhule, kiwi, figy mali len listie. Jedine silny vietor vie asiminu poskodit resp. Oblamat plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.141 (?), 12.2.2018 18:59

Nepliest si Asiminu s marhulou. Kym marhula mi zmrza skoro obrok, asimina vydrzala aj -22 bez ochrany a pravidelne prinasa plody. Dokonca minulu jar, ked mrzlo aj pocas kvitnutia, vsetko zmrzlo na tabak, len Asimina a reva dokazali znova zakvitnut a priniest aj urodu, kym jablone, hrusky, slivky, ceresne, visne, marhule, kiwi, figy mali len listie. Jedine silny vietor vie asiminu poskodit resp. Oblamat plody.

Kde na Slovensku pestujete Asiminu?  V akej ste nadmorskej výške? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.185 (?), 19.2.2018 11:51

Takmer Zahorie, 260 m.n.m. Mraz Asimine nevadi, neskore odrody ale nemusia stihnut dozriet na jesen ked pride skoro ochladenie, preto radsej skore. Prima mi dozrela vzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.18 (?), 19.2.2018 21:59

Takmer Zahorie, 260 m.n.m. Mraz Asimine nevadi, neskore odrody ale nemusia stihnut dozriet na jesen ked pride skoro ochladenie, preto radsej skore. Prima mi dozrela vzdy.

Tá Prima u vás v 260 m.n.m kedy dozrieva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.185 (?), 19.2.2018 22:13
Prima mi zreje obvykle v strede septembra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.13 (?), 21.2.2018 9:39

Prima je práve veľmi neskorá odroda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stachys - (22) - 56.166 (?), 21.2.2018 13:50

Nie som veľmi skúsená pestovateľka asimín, ale pridávam skúsenosť s mrazuodolonosťou. Mala som primu. Minulý rok prežila u nás vo výške 380mnm minimum - 27 st C a cca 2 týždne okolo - 20, bez ochrany a tiež jarné mrazy jej nerobili žiadny problém. Bola v časti záhrady, ktorá nebola chránená. A hovorím bola, pretože po tom všetkom ju v lete sundal môj brat pri opiľovaní čerešnecrying

Neviem ako by to bolo v našicvh podmienkach s dozrievaním. K tomu sme sa nestihli dostať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.2.2018 14:13

Čo sa týka dozrievania - treba to vyskúšať - každý vo svojom konkrétnom mikroklimatickom biotope. U mňa Asimina dozrieva koncom augusta. Odrodu ale nepoznám. Plody potom postupne zrejú asi počas 3 týždňov - posledné okolo 20.septembra (viaceré fotky mojich Asimín sú za posledné 2 roky na tomto vlákne). Nemyslím si že by Asimina nedozrela aj vo vyššej nadm.výške. Čo sa týka mrazuodolnosti - tú testovať netreba, je spoľahlivá a excelentná (zimy nad -20 a jarné mrazy okolo -5 už v čase kvitnutia sa na úrode u mňa nijako negatívne neprejavili). Asimina rastie síce dosť pomaly, ale nevyžaduje prakticky žiadnu starostlivosť (okrem závlahy v prípade veľkého sucha). Nevýhodou je, že plody sa nedajú skladovať (maximálne pár dní v chladničke) a treba ich po dozretí hneď konzumovať.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.239 (?), 23.2.2018 12:16

Mám 3 rostliny na zahradě. Šestiletou a dvě tříleté. Šestiletá vykvetla asi 4 květy prvně, ale neměla opylovače. Budu kupovat letos v Bambusáriu. Zajímavé, jak je odolná při jarních mrazícich v loni minus 5 to květům nevadilo, nebo musela vykvést po nich. ale zimy do minus 20 stoprocentně vydrží. Zalévám a hnojím při nedostatku deště. Koupím nějakou rannou, aby do září, půli října plody dozrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 121.100 (?), 23.2.2018 13:59

Pokial v okoli nie su ine Asiminy a Vasa ma plody, bude to samoopeliva Prima 1216. Vacsinou su totiz asiminy cudzoopelive. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika