Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 38.244 (?) 
4.11.2008 19:10

Dobrý večer. Dostala jsem začátkem října také Amarylis. Obrovskou cibuli v igelitovém sáčku. Kamarádka mě říkala, že ji mám zasadit, že mne na Vánoce vykvete. Suché kořeny jsem odtranila a cibuli do poloviny zasadila do zeminy. Je začátek listopadu a kytička nejenže již dávno vykvetla, ale už i uvadá květ. Mám ji umístěnou u okna, takže má světla dostatek a zálivku nepřeháním. Nikde se nemůžu dočíst, jak květina dlouho kvete. Po přečtení vašich příspěvků se domnívám,  že stvol po odkvětu odříznu a budu zalévat pouze listy. (?) A nebo již nebudu zalévat vůbec? Prosím o radu, kdy bude mít květina vegetační klid a zda je normální, aby kvetla tak krátkou dobu. Děkuji za radu. Miluše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 167.10 (?), 4.11.2008 20:42

To co bylo popsáno výše, zalévat a hnojit listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.11.2008 11:30

Ahojky Miluško, nedá se přesně říci jak dlouho kvete, záleží na podmínkách.Když vykvete v zimním období a máte jej na parapetu nad žhnoucím radiátorem kvete trošku kratší dobu jak když je třeba v nevytápěné místnosti.Ty moje mají už klídek, dvě už zatáhly další se k tomu pomalu chystají.Vy se zatím o něj starejte pravidelnou zálivkou a občasným hnojením, cibule potřebuje nabrat sílu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 2.12.2008 20:50
kdy budete sazet hvezdniky do kvetinacu?diky
z Keukenhofu...
z Keukenhofu...
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 8:32

Dobrý den, Mirku Vy vyndáváte cibule z květináčů? Já je tam nechávám celoročně, jen když zjistím, že začínají rašit tak je vyndám odělím mladé cibulky pokud jsou tak akorát, vyměním zeminu a pokud květník stačí dám je zpět do toho původního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 5.12.2008 9:01
no ja je po odkvetu vysadim do volne pudy a to opravdu pekne narustaji, v kvetinacich mi opravdu nesly...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 9:28

Mirku tak mě trochu poučte, co a jak.Kdy je dáváte na záhon, kdy je vyndáte atd.Mě letos vykvetly podruhé i v květináči.Po zmrzlých je dám ven a to na plné slunce od rána do 17hod.Denodeně dostávají hnojivo tak jak všechny květiny do půlky srpna a pak už jen vodu a postupně zálivku omezuji atd... To už znáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 5.12.2008 12:27
zalivka i hnojeni je uplne stejne, proste v pulce kvetna se vysadi na zahon a osetruji se beznym zpusobem jako kvetinacove kultury, v zari ci rijnu-podle mraziku se vyryji a uskladni nekam do vzdusne a mirne teple mistnosti-jako meciky, po oschnuti se daji nekam kde je cca 10st...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 5.12.2008 15:45

Moc děkuji, měla jsem za to, že když se vyryjí, dají se do květníku a ...Na jaře to s jednou cibulí udělám tak jak vy a uvidím jak se jí bude dařit. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.20 (?), 11.1.2009 18:30

Dobrý den,

dostala jsem 28.12. amarylis, který nyní začal krásně kvést (11.1.). Chtěla bych se zaptat, jak mám postupovat ve fázi, kdy květ odkvete a dále. S touto rostlinou nemám žádné zkušenosti. Ještě dodám, že bydlím v panelákovém bytě. Moc Vám děkuji předem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika