Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?) 
7.2.2010 16:11

Tak ty, co nechtějí kvést a mají cibule květuschopné velikosti začněte zalévat, až když mají 10 cm květní stvol, do té doby je nechte spíše v chladu a suchu. Už jsem psal, že to jsou multihybridy, každý se může chovat jinak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 7.2.2010 19:03

Dobrý večer, mám dotaz k pěstování "hvězdníků". Koupila jsem si cibuli vloni na jaře a když kvetla měla pět stvolů a na každém po čtyřech květech. Ten pátý zaschl, asi už neměl sílu vyrůst. Přes rok jsem se o ně starala, přihnojovala a nyní mi vyrůstá v květináči jen jeden stvol, prostě bída. Nevím kde jsem udělala chybu. Zřejmě to bude tím, že je cibule nasazená ve velkém květináči, a to než dorostou kořeny, aby cibule byla schopná bohatě vykvést si asi musím ještě počkat, že? Nebo po odkvětu použít měnší květináč? Kamarádka měla fotku jejího hvězdníku se šesti stvoly a 24-ti květy, ale to už byla hodně stará cilule. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 13.2.2010 12:56

Cibule by mněl být zasazená ze dvou třetin a květník aby okolo cibule bylo zhruba 2,5 cm místa nemá cenu větší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 21.2.2010 17:44

Zdravím a už jsem se dočkala prvního letošního květu hvězdníku ze čtyř co mám doma, tak posílám svůj obrázek. Škoda, že těch květů na něm není více, ale jak se do toho obuju, určitě se výsledek příště dostaví. Magda

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.2.2010 17:29
Přidávám aktuální foto.
tři btratři
tři btratři
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 27.2.2010 18:07

Zdravím, to je  nádhera. Takový jsem měla před dvaceti lety a ani nevím jakým způsobem jsem o něj přišla. Ten dnešní je vybarveností a velikosí oproti tomuto "chuďátko". Vloni si sestra kupovala v květinářství plnokvětý tmavě červený amarylis za 150m- Kč s květníkem. Letos jsem tam zašla a měli ho opět, ale cena mě šokovala, stál 250,- Kč, tak jsem jej raději oželela. Zdá se mi to poněkud přehnané. Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majdalena - (7) - 4.182 (?), 12.4.2010 20:46

Dobrý večer, tak konečně mi vykvetl amarylis podobný těm vašim ale asi se z něj dlouho radovat nebudu. Když jsem si ho přinesla z obchodu, byla cibule trochu nahnilá. Očistila jsem ji a zasadila. Vykvetl pouze jeden zkroucený stvol s jední květem (ostaní upadly) a ten další stvol se nemá k růstu, aby mi předvedl svoji krásu dalších květů. Zjistila jsem, že cibule má opět nahnilý flek a mám obavy, že mi zajde. Prosím o radu co mám podniknout. Je opravdu nádherný a nerada bych o něj přišla. Magda

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 26.2.2010 20:09

Dobrý večer, sázím jej přesně podle návodu, jen si myslím, že by neměl mít hluboký květník, aby nerostl jen do kořenů a donutilo ho to kvést, tak jako klívii. Ta mi kvete dvakrát do roka. Nestihla jsem si zapsat Vaši emailovou adresu, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti i s jinými květinami, tak mi jí prosím napište znovu. Příští víkend mi přibudou další dvě kvetoucí amarylky, tak opět pošlu foto. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
malá myš - (1) - 11.5 (?), 2.3.2010 14:30

Dobrý den,

Nedávno jsem dostala Amarylku, tady spíše hvězdník, vypadá to že je nemocná, ona už kvetla, bylo to ted koncem unora.a vypozorovala jsem že z ní furt létají mušky, a lezou po cibulce jakesi uplne malilinkate bročky bílí, sotva vyditelní, a má jakési uplne malinkaté načervenalé tečičky, zřejmě se asi jedná o tu třásněnku, chtěla bych se zeptat jestli tyto mušky mohou, když létají po pokoji, něco roznést, nebo nějaké nemoci roznest na lidi i bakterie a pod.četla jsem že je to parazitní onemocnění, může ted něco z nej, nebo parazit přejít na člověka? děkuji za odpověd.

Mondieu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 13.3.2010 16:39

Už mi kvetou i ty zbývající dva amarylisy. Skoro mi odkvetly než jsem se dostala k focení. Bramboříky mi začaly opět kvéstí. Mám je už sedmým rokem. Žádný odpočinek nemají a kvetou bohatě dvakrát do roka.Když jsem je poprvé pěstovala podle návodu, aby měly klidové období, vždy jsem o ně přišla.

I když nám zima za okny stále vyhrožuje ale my se nedáme. S květinami to vydržíme a očekávaného jara se už brzy dočkáme. M

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika