Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 93.100 (?) 
24.3.2008 16:59

Tak to jsme dva..taky sem si koupil hvězdník..byl v krabičce... a doma sem zjistil, že je nahnilý, oloupal sem ho a je v blízkosti topení... aby ty nahnilé části dál nehnily... tak ho za týden zasadím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 24.3.2008 17:56

Je to hrozné když si vezmu že taková jedna cibule hvězdníku stojí průměrně 160Kč a ten kdo si ji koupí a donese domů a má ji v tomto stavu tak je opravdu nemile překvapen.Já je pěstuji tak troch vím co a jak ale ten kdo si ji koupí poprvé a nemá zkušenosti tak je zklamán a ne každý ji může hned reklamovat

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.35 (?), 21.4.2008 8:15

Tak s Holandskem mám taky špatné zkušenosti. Kamarádka mi přivezla 3 obří cibule (15 cm). Zklamání obrovské. všechny mají červenou spálu.Takže místo 3 mám teď už 6, protože mi dala i ty svoje. Takže je začínám léčit.Jestli budu úspěšná nevím, nemám s tím žádné zkušenosti.Mám je v  "jakés takés" karanteně, protože nevím, jak je tato nemoc nemocná.Podle mě je to ale dost neférové jednání, prodávat nemocné cibule... ale byznys je asi byznys. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.35 (?), 21.4.2008 8:21

Jen malá oprava: jak je tahle nemoc přenosná...  z cibule na cibuli? A jestli tato nemoc není nebezpečím i pro ostatní pokojové květiny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.4.2008 8:33

Něco jsem pro vás našla, i když nevím, jestli vás tím potěším, ale snad vám to pomůže.  Zdravím - Daniela.

ČERVENÁ SPÁLA
Způsobená houbou rodu Staganospora. Zachvacuje listy, cibulky i celé kvetoucí rostliny. Jeví se jako úzké červené skvrny, které se rozšiřují na spóry. U nemocné rostliny dochází k deformaci listů a květů. Květy mění barvu, cibulky a kořeny zahnívají.
Ochrana: rovnoměrná zálivka, větrání prostoru, péče o zeminu. Při napadení odstranit části rostlin. Velmi napadené rostliny se musí zničit i s květináčem. Musíme dobře vyčistit prostor okolo rostliny. Při menším napadení se mohou použít postřiky fungicidy a koloidní sírou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.35 (?), 21.4.2008 11:14

Danielo děkuji. Mám pocit, že nedělám nic jiného, než že hledám informace jak ty amaryliskly zachránit. A navíc chránit ty moje, mám jich přes dvacet + nová "miminka".Ale už jak vše "rengenuju"(toť synova hláška), tak mám pocit, že jsem to objevila i na cibulích, které jsem letos koupila tady. Samozřejmě je to to samé, dovoz z Holandska. Proto mě to štve, kde je nějaká kontrola... kde je ta slavná EU, která prudí na všem... promiňte, to sem nepatří, ale fakt jsem naštvaná. Přeju Vám Danielko hezký den. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.4.2008 19:50

Díky, Jani!  Je mi líto, že ti nemohu víc pomoci. Tak ti aspoň popřeji, aby se ti podařilo zachránit všechny tvé amarylisky.  Ahoj - zdraví tě Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 20.5.2008 10:28

No nazdar, to jste mne děvčata vůbec nepotěšila. Koupila jsem si v Holandsku 3 cibulky a teď vidím, že jsou s nimi docela velké problémy. No nic, dám se do pěstování a pokud budu mít potíže, s velkou důvěrou se na Vás obrátím. Jsem moc ráda, že tyhle stránky existují. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.101 (?), 26.5.2008 14:54

Myslím, že tady jsou ještě další stránky, taky skvělé. 

http://www.amarylis.estranky.cz/

Ad spála - před zasazením a při každém přesazování na jaře cibule mořím v Acrobatu, klidně i 3-4 hodiny a spála se udržuje v únosné míře. Je fakt, že dnes zdravou cibuli skoro nekoupíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.101 (?), 26.5.2008 14:42

Tak tohle jsem zkoušela a je to tak 50 na 50. Jeden rok mi cibule narostly do přímo obřích rozměrů - což bylo super, ale druhý rok mi je sežraly, vlastně vyžraly nějaké larvy či co a bylo po kráse... Vysazovala jsem až po odkvětu v bytě.

Ad kvetení na záhoně - myslím, že v té době konec května) je už dost teplo a květy rychle odkvetou a také se ztratí v záplavě jiných květů. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika