Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 3.170 (?) 
12.1.2009 14:07

Pročti si celé vlákno, tam najdeš všechno, uříznout, hnojit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 88.234 (?), 14.1.2009 13:43

To jsem četla, ale nenašla jsem tam nikde nic, komu by kvetla amarylka teď a opravdu s tím nemám zkušenosti a chtěla bych se někoho zkušeného zeptat, jak teď- na jak dlouho ji kam dát... atd, prostě podorobně... vypadá, že bude ještě kvést a všichni zde píšou, že jim právě v toto období odpočívá.. Moc díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 14.1.2009 14:09

Dobrý den. Po odkvětu uříznout jen samotný zbytek květu, jeho stvol ponechat, protože je zelený a pomáhá při transpiraci. Dále můžete přihnojit a normálně dál v pohodě pěstovat. Koncem léta přestat se zálivkou, nechat zcela zatáhnout listy a na začátku zimy přesadit do nové země tak, aby půlka cibule koukala ze zeminy ven. Pomalu začít se zálivkou a zase vykvete. A potom furt tak dokola.  Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 14.1.2009 14:24

Tak mi taky nečekaně vykvetly dvě amarylky.koncem října jsem je uklízela ze zahrady do sklepa a při náhodné kontrole jsem zjistila že už raší květy.Jiné roky kvetly až v březnu.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 14.1.2009 14:41

To je v naprostém pořádku. Díky Vašemu pěstování nabraly spoustu živin a protože jejich hlavním posláním je přinést generativní potomstvo, čili semena, tak prostě vykvetly. Pokud je na zhradě pěstujete ve volné půdě, dokáží jejich cibule za rok narůst skutečně mohutně. Jsou to nádherné rostliny. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 14.1.2009 14:42

foto

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.210 (?), 14.1.2009 22:50

Panu Stanislawovi moc děkuji za rady. Udělám to dle Vašeho návodu a snad budu mít štěstí... Takže nestříhat pak tedy až dole u té cibulky? Někde jsem to četla... A mohu tedy nechat normálně při pokojové teplotě nebo raději umístit do sklepa? A ještě bych se ráda zeptala, které hnojivo je nejlepší. Moc a moc děkuji... M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaja28 - (4) - 106.151 (?), 6.2.2009 18:47

Všechny pěkně zdravím a volám SOS. Koupila jsem si Amaryllis a tak jsem hledala všechny možné a dostupné informace o jeho pěstování, abych mu poskytla vše potřebné k jeho zdárnému růstu. Po přečtení celého vlákna diskuze mi to nedalo a šla jsem pořádně a detailně prohlédnout svůj Amar.No byl to šok. Cibule byla úplně v zemině a tak po odkrytí 1/3 cibule jsem zjistila, že je nahnilá. Cibuli jsem tedy vytáhla, očistila od toho shnilého sajrajtu a teď chuderka vypadá viz obrázek. Můj úpěnlivý dotaz a prosba zní: co s ní mám teď dělat? Je možné ji ještě zachránit a když ano, tak jak mám postupovat? Moc a moc děkuji předem všem, co mi poskytnou radu na záchranu této kytičky. Zdraví Jaja.

operace Amaryllisu
operace Amaryllisu
shnilé části
shnilé části
Zbytek cibule
Zbytek cibule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.29 (?), 6.2.2009 21:44
Pekny vecer, zkuste bud jednotl platky cibule oddelit a zalozit do mnozarenskeho substratu vcetne stimulatoru, nebo dejte celou cibuli K blizkosti topeni- aby cibule poradne zaschla, pak po radnem zaschnuti ji zasadte do poloviny jeji velikosti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaja28 - (4) - 106.151 (?), 7.2.2009 18:48

Dobrý večer. Množárenský substrát ani stimulátor nemám, tak zkusím tu druhou vámi navrhovanou možnost. Měla jsem dřev. uhlí, tak jsem zbytek cibule tímto zasypala a dala k topení. Děkuji moc za vaši radu. Ještě takový dotaz - ty listy, nebo co to tam již vyrostlo, to úplně uschne, nebo podle čeho poznám, že cibule už je pořádně zaschlá? Děkuji vám předem moc, ještě za tuto odpověď. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika