Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 4.182 (?) 
28.2.2009 14:07

Vloni jsem si zakoupila cibule hvězdníku, které měly už vyčnívající špičky stvolů. Když jsem je nasadila a trochu zaléla, ukázaly se mi na jedné barvě (tmavěčervený) tři stvoly a když kvetly, na každé palici byly čtyři květy, takže celkem dvanáct květů. Po odkvětu jsem je dala ven a při občasné zálivce i přihnojila. Na podzim jsem je dala do sklepa na okno a po vánocích jsem zjistila, že už raší naí květ. Přenesla jsem je do tepla a jen málo zaléla, aby mi nezačaly růst listy. Odměnily se mi krásnými květy, sice jich nebylo tolik jak při zakoupení, ale udělaly mi radost. Jednou se mi dokoce podařilo, že mi hvězdník kvetl i dvakrát v roce, tak doufám, že se mi to opět podaří. Dano pokud máte zahrádku, nasaďte v létě cibuli do volné půdy a na podzim zpět do květináče, ona hodně zesílí a určitě pokvete. Pokud hvězdníky stále zaléváte a nehnojíte, pak raší jen listy. Chce to výživu a aspoň dva měsíce na pozim nezalévat, pak vám budou určitě pokvést. Přeji hodně úspěchu. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 71.159 (?), 1.3.2009 8:52

Ďakujem za radu pani Magda, určite to tento rok vyskúšam, vysadiť na záhradu. Je pravda, že som ich stále polievala, takže asi preto tie kvety neboli.Dúfam, že sa ich dočkám. Prajem pekný deň. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.250 (?), 22.2.2016 15:21

Dobrý den, mám amarylis z Holandska, kvetl 2x v roce, předloni jsem poprvé nechala zazimovat cibuli jen v písku a stejně začala plesnivět, tak jem ji musela seříznout, použila fungicidní přípravek a oddělila nové cibulky. Krásně mi pustili kořínky a mám je krásně zelené, ovšem nekvetly.

Zelené listy jsou vyčouhlé a nejsou pevné, velká cibulka pukla a raší bokem nové cibulky.Mám je na okně na východní straně, zalívám, jak je suchá zemina, nevím co s nimi. Děkuji za radu.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.80 (?), 17.3.2009 2:01

Dobrý den, přečetla jsem si celou Vaši diskusi o hvězdnících, protože je pěstuji už delší dobu se střídavými úspěchy. Takže jsem se asi dozvěděla i v čem dělám chybu, že mi kvetou jen málokteré. Málo hnojím... jak píše jedna z vás, pokud jenom zalévám a málo hnojím, mám jen krásné listy a hvězdník Pěstovala jsem je taky ve volné půdě, listy byly kratší než v květináči, ale masité, plné, silné, široké... cibule opravdu dost narostly, některé ale poškodili slimáci. Některé cibule vykvetly na podzim na záhoně... na jaře se jim pak nechtělo.

Když mi poprvé vykvetl hvězdník, bílý i červený, vzájemně jsem je opylila, počkala na dozrání semen a vysela. Sementa prý ztrácejí brzo klíčivost, takže nečekat. Vzešly nádherně. Vysela jsem je do krabiček z ceres softu, půda normální, doba - po dozrání semen. Myslím, že nebylo jaro, možná někdy v létě nebo na podzim. Vzešlo jich asi padesát. Postupně jsem je sázela do větších nádobek, ale po vícero do jedné nádobky, těsně, stejně nemají mít moc místa.. Nevím, kam bych vrazila 50 květináčů:)))) Mají kvést po pěti letech, přiznám se, že jsem je moc nehnojila, květly po sedmi... objevily se i žíhané... Hodně jsem jich rozdala, protože ještě ke všemu tvoří stále dceřinné cibulky... takže se i stane, že na jaře vyklepnu květináč se zeminou a tam je nějaká zapomenutá cibulka.

Tak se mi stalo, že se taková zapomenutá cibulka dostala do zeminy, kterou si připravuji na pěstování muškátů /míchám si vlastní kompostovku s rašelinou a občas tam vyklepnu i chudou, vyžilou zem z nějakého květináčku, abych zbytečně nevyhazovala rašelinový substrát/, přimíchám cererit a sázím kytky. Tak jsem jednou v létě objevila dva listy hvězdníku v muškátovém truhlíku. Na podzim jsem muškáty ostříhala, truhlík dala zazimovat do sklepa. Do chladna, s minimální zálivkou. Protože muškáty nepřesazuju každým rokem, jenom vyměním vrchní část zeminy a přidám hnojivo, cibulka hvězdníku zůstala na místě... V roce 2008 v létě měl hvězdník už tak silné  a obrovské list, y že vyčnívaly vysoko nad muškáty a hvězdník kvetl na dvou stvolech po pěti květech!!! Bude to tím, že muškáty opravdu hnojím hodně... takže mi z toho vyplývá, že na jaře při sázení smíchat zeminu s kuličkami cereritu, občas v létě přihnojit kristalonem, kytky dát na jižní stranu, zalévat ...a úspěch s kvetením hvězdníku se musí projevit... Letos to takhle vyzkouším a dám vědět, jak jsem pochodila..jo, těch hvězdníků mám už asi kolem 70 kusů... tak mi držte palce, ať mi zas nekvetou jenom čtyři...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 17.3.2009 17:52
a nemate prosim nejakou fotku?moc by me zajimalo co Vam z toho vyslo... diky M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 10:53

Dobrý den, jak jsou na tom vaše Hvězdníky?Už je máte všechny probuzený?Kvetou?Mě už dva odkvetly, jeden je právě v květu, další dva se chystají kvést a tři se teprve líně probouzí.Pochlubte se!!! Hezký den.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.2.2010 12:52
My jich máme 12 a z toho jeden již odkvétá, druhý každou chvíli pokvete a další tři raší na květ.
to je první...
to je první...
...za oknem je dobře
...za oknem je dobře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 13:46

Ten červený mám taky, ale zatím nevykvetl.Snad to bude některý z těch co mají poupata.Nepopisuji a tak je pro mě barva hvězdníku pokaždé překvapení.Moc pěkný.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 6.2.2010 16:36

Zajímalo by mě, jestli někdo pěstuje Amarylis a mohl by ukázat fotku? pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ra.cermak - (27) - 159.146 (?), 6.2.2010 19:38

některé odkvetly a některé pokvetou a některé kvetou

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika