Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 48.28 (?) 
9.3.2008 19:07

Dobrý večer, chci se zeptat jak to, že když pravidelně přihnojuji hvězdníky tak proč cibule je menší a menší? Poprvé po zakoupení je mamut a pak pořád menší...díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 9.3.2008 19:44

Možná je to tím že většina květin je dnes dovoz z Holandska Doslova vyhnané do květu i v době kdy by normálně nekvetly. Některé květiny to zvládnou jiné uhynou.Mě jedna Amarilka odkvetla druhá odkvétá a třetí má poupě.Po odkvětu odstraním jen květy stvol nechávám až sám trochu zaschne pak jej odstřihnu rostlinu dám do místnosti kde je tak 10 stupňů a mírně zalévám.Po zmrzlých dám ven a teprve začnu pravidelně hnojit až do září pak dám rostliny mimo dosah slunečních paprsků do stínu a postupně omezuji zálivku. když se dostanu do fáze nezlévání a rostlinám začnou žloutnout listy dám je do úplné tmy Stačí tmavý chladný kout a vyčkat až všechny listy  zaschnou a pak zakrýt novinami pokud není sklep a pak už jen kontroluji a jak se po čase objeví zelená špička vše se opakuje.Každým rokem mám i nové cibulky.Ty odďeluji když  rostlinky začnou rašit a potřebují přesadit

Amarilka
Amarilka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 9.3.2008 19:50

Takto jsem hvězdník pěstoval řadu let, ale cibule se neustále zmenšovaly, až nakonec zanikly:-(((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 9.3.2008 19:52

No vidíte a já je mám stále větší tak vážně nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 9.3.2008 20:49

Tak to nejspíš byly vypěstovány v Německu...jinak nevím. Nebo je také možné, že ty mé jsou z hydroponie pěstované v minerální plsti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 6.107 (?), 10.3.2008 15:55

Tak a mám v tom chaozz a to doslova na Garten.cz jsem vyčetla Amarylis růžově kvetoucí druh A.Belladona pochází z J.Afriky a má jiné období klidu od května a kvete v září ty ostatní jsou prý hvězdníky Hippeastrum z J Ameriky a popis pěstování je stejný jak zde mnozí z nás popisujíNo ale jestli tomu říkáme Amarylka nebo Hvězdník je asi vcelku jedno hlavně že krásně kvetou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.208 (?), 10.3.2008 17:16

Dobry den, ja mam dobrou zkušenost s vysazením po odkvětu do volné půdy. Jenom ho opatrně vyklepnu z květináče aby se nepoškodil kořenový bal. Vhodné je polostinné místo, hodně zálivky a hnojení. Koncem léta přestanu zalévat a před příchodem prvních mrazíků opatrně vyjmu rostlinu i kořeny a vložím do nádoby, kde ji nechám zaschnout. Na jaře pak mohu rostliny urychlit buď doma nebo v květnu přímo vysadit do volné půdy a pak vykvete na záhoně. 

Inspiroval jsem se právě v J Americe, kde příbuzné druhy rostou v relativně chladném, ale bezmrazém klimatu, s letními teplotami pouze kolem 20° ve stínu, teploty v zimě klesají až k nule. Léto, cca 6 měsíců, je prakticky bez srážek, zimní srážky cca 250 mm.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.28 (?), 10.3.2008 17:24

To, co tu pisete je moc zajimave...asi to vyzkousim...dík za typ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 10.3.2008 17:25

Určitě vyzkouším. Musí vypadat úžasně když vykvete na záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 23.3.2008 18:03

Musím se s vámi pdělit o zkušenost s Hvězdníkem z Holandska.Dnes jsem jeden takový dostala.Když návštěva odjela chtěla jsem jej dát na okno a zkontrolovat jak moc je zemina vlhká, jenže když jsem s ním pohnula vylétaly z něho mušky tak jsem ho vzala na tersu, že si ho pořádně prohlédnu.Bylo to hrozné, byl v kokosové drti, cibule zasypaná celá ven čněl jen stvol s poupětem, listy uříznuté.tak jsem prstem odstranila trchu té drti a na prstu mi zůstalo cosi mazlavého.Jak jinak byla nahnilá.Tak jsem ji vyndala obrala vše co se dalo očistila kořeny dost jsem ji oloupala oprala pod vodou a dala do nového květináče a nové zeminy.Dala jsem jí šanci ale nevěřím že to zvládne spíš uhyne.TAk že plyne z toho ponaučení když květinu z Holandska tak pořádně prohlídnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika