Amarylis



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 139.101 (?) 
26.5.2008 14:45

Ouha! Kam se to zařadilo? Reaguji na pěstování amarylisů ve volné půdě na záhonech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
anjin - (6) - 197.248 (?), 1.8.2008 18:23

no, tak jak vidím, tak stejné zkušenosti se zakoupenými cibulemi mám i já. červená spála je na hvězdníky (hippeastrum) mor. ještě se mi nepodařilo zachránit cibuli, která byla zasažena. naopak, přišel jsem díky zavlečené červené spále o velkou část svých krasavců. jen přidám své zkušenosti s pěstováním.

osobně znám tři různé způsoby zimování:

1) zimování bez zeminy a květináčů (můj). cibule koncem srpna přestanu zalívat. počkám, až uvadne většina listů, pak je vyklopím z květináče a zabalím do novin. "zimují" v panelákovém špajzu v papírové tašce. kolem Vánoc je začínám pravidelně kontrolovat, zda neraší. Rašící cibule zasadím do nové zeminy (důležité je to, že horní 1/3 - 1/2 cibule musí zůstat nad substrátem!) do květináče o průměru max 2 cm větším, než je průměr cibule. (větší květináč paradoxně neznamená větší růst cibule.) cibule postavím na východní okno (jiné nemám) a pomalu začínám zalívat. jakmile začne stvol růst, zalívám vydatněji. po odkvětu (ze stvolu napřed ostříhám jen odkvetlé květy, celý stvol až když sám zvadne), když začnou růst listy začínám přihnojovat. jsou to docela hladové kytky. ale už jsem jich pár taky přehnojil a přišel o ně, takže méně je někdy více. Letos mi dva kvetly hned v lednu, třetí v únoru. (viz. foto)

2) zimování s květináčem (můj strejda). postup de facto stejný, jen je dává do špajzu i s květináčem (což zabírá víc místa) a když cibule raší, tak pouze mění horní část zeminy. kvetou každoročně a některé i dvěmi stvoly.

3) nezimování vůbec (babička). Babička na ně prostě prdí a má je na okně pořád. Listy nezatahují vůbec, jen prostě občas některý odumře a naroste další. Kvetou každoročně a de facto vždy dvěmi stvoly. Musím konstatovat, že babička z nich už má trifidy, protože listy jejích hvězdníků dosahují klidně i více než metr.

... a pak se v tom vyznejte :))) Marek

hvězdník leden 2008
hvězdník leden 2008
hvězdník2 leden 2008
hvězdník2 leden 2008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svarc - (49) - 56.32 (?), 1.8.2008 19:47

Dobrý den.Musím taky přidat obrázky jak mě letos vykvetl hvězdník.Černý M.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 2.8.2008 0:04
dobry vecer, tak i ja jsem zkusil po odkvetu vysadit cibuli hvezdniku..z duvodu spatnych zkusenosti pestovani ve kvetinaci-volne na zahon a musim uznat, ze to vypada nadejne... cibule se zvetsila... ne jako v kvetinaci kdy se rok co rok zmensila a nadelila se na male cibule...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 3.8.2008 18:57

Teda pánové máte ty Hvězdníky krásný.Já je na ten záhon jaksi pozapoměla dát, ale jedna má poupě tak jsem zvědavá.Mám je venku na plném slunci a tak tu s květem jsem dala na stinější místo a až vykvete tak se taky pochlubím.Zase!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 13.8.2008 14:13

Tak už mi vykvetl a objevila jsem na další cibuli poupě. Letos se nějak snaží, nebo se zbláznily???

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svarc - (49) - 49.235 (?), 16.1.2011 20:53

Tak zase ta samá rostlinka letos


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.1 (?), 28.11.2008 16:12

Taky mám několik cibulí zornice a byť máme u domku zahradu, do volné půdy bych se je bála zasadit. Úplně mi stačí, že neustále kupuji nové cibule narcisů, neboť mi je taky likvidují nějaké larvy-dočetla jsem se, že jsou to larvy cibulovky narcisové a obrana prý velmi složitá, vlastně pomalu žádná.  Pak jsem si nakoupila krásné hlíznaté begonie a byť jsem je měla zasázené v květnících, byly na podzim celé prožrané a larvy si v nich pěkně hověly. Tak jsem zase na internetu hledala radu a našla jsem, že by to mohly být larvy lalokonosce. Po těchto zkušenostech se bojím cibule zornic dávat do volné půdy, nejsou to cibule zrovna levné. Přeji hodně zdaru při pěstování. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.208 (?), 16.3.2010 21:13

Odpověď je sice hodně opožděná a tak alespoň stručně. Amarylis Belladonna je zahradní rostlina a snáší naší zimu s přihrnutím zeminy. Raší v březnu a červnu zasýchá. V srpnu pouze kvete a pokračuja ve vegetaci do zimy, kde se musí přerušit vegetace a zazimovat. V Italií na jihu vegetuje celou zimu.

Hipperastrum je rostlinou u nás pokojovou, jelikož kvete kolem vánoc.  Květy jsou podobné podle stupně šlechtění. Pozor na květilku narcizovou, kerá ničí balkonobé kultury.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.86 (?), 22.8.2008 18:00

vše o této nádherné rostlině najdete na  stránkách

www. amarylis. estranky. cz 

i s obrázky vším co každý pěstitel amatér určitě potřebuje.

Pro všechny - Dixi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika