Záměny odrůd, víme co kupujeme?



host - 78.153 (?)
14.9.2017 19:57

Psal bych, od koho to bylo, abychom tam nekupovali. Jen si nejsem v tuto chvíli jist, zda to není zneužitelné konkurencí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 6.9.2017 21:21, zobrazeno: 5312x

Otvírám staronové, dosud rozeseté podiskuzích, na téma nezamýšlené záměny odrůd, kdy nám ovocné školky i obchody prodávají, dle mé zkušenosti, velmi časté. I když v kolence broskve, uvádím i další ovocné druhy. Zde pouze odrůdy, kde jsem se dočkal úrody, ty, které zdechly, neuvádím, i když záměna byla pravděpodobná. Uvádím v pořadí kupovaná odrůda, skutečný nebo pravděpodobný název odrůdy (pokud jsem schopen identifikace).

Bez záměn zatím pouze dosud staré odrůdy Bojkovice, 1 záměna Uherský Ostroh, Velké Bílovice, kde je jinak velmi levný, ochotný školkař, záměn bohužel hodně. GRANY SMITH z Lidlu také zaměněn, přitom jsem GRANNY kupoval kvůli pozdnímu zrání, protože ranější DELOR sežerou hmyzáci ještě před sklizní. Někdy je záměna kouzlo nechtěného a tolik mě netrápí, např. TENA za Favoritu, jindy vadí hodně - mix 4 jabloní, nakonec všechny DELOR.

nektarinka TENA - Favorita Moretini3 nebo Harbinger

Nektarinka SNOWQUEEN - žlutomasá nektarinka 

Pozdní žlutomasá Broskev novošlechtění, zraje v září - Broskev zrající v črérvenci s REDHAVEN, nejde od pecky

jabloň ROZELA - DELOR

jabloň GRANNY SMITH - GALA

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 6.9.2017 21:55

Je to darebáctví, viďte. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.109 (?), 6.9.2017 22:12

Zvlášť keď sa za novinkami s vysokou cenou skrýva staršia odroda, ktorú už každý má a mohli by ste si ju zaštepiť od suseda. V 90. rokoch sa predával starší Prim, miesto vtedy novinky Arkadie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 6.9.2017 22:41

No, je to hrozné, ale je to lidské.
Například já to pozoruji sám na sobě. Sám jsem si odebral rouby Velkoplodé, Katinky a Eleny. Sám označil, uložil, narouboval a představte si, co mně vyrostlo. Elena mi zraje hned po Hermanovi, Katinka je koncem prázdnin ještě tvrdá a Velkoplodá roste jako z vody a šarku né a né chytit. Co mi zbývá? Snad abych přendal cedulky.
A to si ještě představte, že jsem onehdá četl, že poměrně nezanedbatelné procento maminek přinese domů tatínkovi miminko úplně jiného tatínka. Co pak přendat? indecision JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 7.9.2017 7:59

Napočítal jsem zatím 11 záměn. Co mě dost mrzí je záměna roubů (2×) z renomovaného pracoviště, které dává od toho ruce pryč..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.9.2017 9:08

Když ona je záruční doba jen 2 roky a to je většinou málo času, aby stromek zaplodil, kromě toho zboží po 2 letech vypadá úplně jinak, než při koupi.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.9.2017 9:59

...přinese domů tatínkovi miminko úplně jiného tatínka ...kolikrát miminko může být vaše a stejně nesplní vaše očekávánífrown.

S odrůdami mám také dosti špatné zkušenosti a od mnoha různých prodejců a šlechtitelů. Zdaleka mi nejde o vynaložené náklady, ale pokud po 3 letech zaplodí a vyroste něco, co neodpovídá vašim potřebám a požadavkům - chuti, době zrání či skladovatelnosti, je to k naštvání. (u mě hrušeň, jabloně, angrešt, ostružník, borůvky, moruše...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.153 (?), 14.9.2017 19:57

Psal bych, od koho to bylo, abychom tam nekupovali. Jen si nejsem v tuto chvíli jist, zda to není zneužitelné konkurencí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.9.2017 11:05

Blíží se doba prodeje ovocných výpěstku, proto na chvílí vyvěšuju "bílou vlajku."wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika