Záměny odrůd, víme co kupujeme?



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
17.9.2017 11:05

Blíží se doba prodeje ovocných výpěstku, proto na chvílí vyvěšuju "bílou vlajku."wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 6.9.2017 21:21, zobrazeno: 5309x

Otvírám staronové, dosud rozeseté podiskuzích, na téma nezamýšlené záměny odrůd, kdy nám ovocné školky i obchody prodávají, dle mé zkušenosti, velmi časté. I když v kolence broskve, uvádím i další ovocné druhy. Zde pouze odrůdy, kde jsem se dočkal úrody, ty, které zdechly, neuvádím, i když záměna byla pravděpodobná. Uvádím v pořadí kupovaná odrůda, skutečný nebo pravděpodobný název odrůdy (pokud jsem schopen identifikace).

Bez záměn zatím pouze dosud staré odrůdy Bojkovice, 1 záměna Uherský Ostroh, Velké Bílovice, kde je jinak velmi levný, ochotný školkař, záměn bohužel hodně. GRANY SMITH z Lidlu také zaměněn, přitom jsem GRANNY kupoval kvůli pozdnímu zrání, protože ranější DELOR sežerou hmyzáci ještě před sklizní. Někdy je záměna kouzlo nechtěného a tolik mě netrápí, např. TENA za Favoritu, jindy vadí hodně - mix 4 jabloní, nakonec všechny DELOR.

nektarinka TENA - Favorita Moretini3 nebo Harbinger

Nektarinka SNOWQUEEN - žlutomasá nektarinka 

Pozdní žlutomasá Broskev novošlechtění, zraje v září - Broskev zrající v črérvenci s REDHAVEN, nejde od pecky

jabloň ROZELA - DELOR

jabloň GRANNY SMITH - GALA

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.9.2017 21:55

Je to darebáctví, viďte. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.109 (?), 6.9.2017 22:12

Zvlášť keď sa za novinkami s vysokou cenou skrýva staršia odroda, ktorú už každý má a mohli by ste si ju zaštepiť od suseda. V 90. rokoch sa predával starší Prim, miesto vtedy novinky Arkadie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 6.9.2017 22:41

No, je to hrozné, ale je to lidské.
Například já to pozoruji sám na sobě. Sám jsem si odebral rouby Velkoplodé, Katinky a Eleny. Sám označil, uložil, narouboval a představte si, co mně vyrostlo. Elena mi zraje hned po Hermanovi, Katinka je koncem prázdnin ještě tvrdá a Velkoplodá roste jako z vody a šarku né a né chytit. Co mi zbývá? Snad abych přendal cedulky.
A to si ještě představte, že jsem onehdá četl, že poměrně nezanedbatelné procento maminek přinese domů tatínkovi miminko úplně jiného tatínka. Co pak přendat? indecision JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 7.9.2017 7:59

Napočítal jsem zatím 11 záměn. Co mě dost mrzí je záměna roubů (2×) z renomovaného pracoviště, které dává od toho ruce pryč..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.9.2017 9:08

Když ona je záruční doba jen 2 roky a to je většinou málo času, aby stromek zaplodil, kromě toho zboží po 2 letech vypadá úplně jinak, než při koupi.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.9.2017 9:59

...přinese domů tatínkovi miminko úplně jiného tatínka ...kolikrát miminko může být vaše a stejně nesplní vaše očekávánífrown.

S odrůdami mám také dosti špatné zkušenosti a od mnoha různých prodejců a šlechtitelů. Zdaleka mi nejde o vynaložené náklady, ale pokud po 3 letech zaplodí a vyroste něco, co neodpovídá vašim potřebám a požadavkům - chuti, době zrání či skladovatelnosti, je to k naštvání. (u mě hrušeň, jabloně, angrešt, ostružník, borůvky, moruše...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.153 (?), 14.9.2017 19:57

Psal bych, od koho to bylo, abychom tam nekupovali. Jen si nejsem v tuto chvíli jist, zda to není zneužitelné konkurencí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.9.2017 11:05

Blíží se doba prodeje ovocných výpěstku, proto na chvílí vyvěšuju "bílou vlajku."wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika