Přikrývání stromků



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.142 (?)
1.3.2018 10:13

Parafinové svíce se rozmisťují do meziřadí, nikdy rovnou pod strom.Schema rozmístění na mé zahradě viz. MERUŇKY-Mráz-malé plůdky meruněk, moje příspěvky z 17.4 a 22.4.2014.V tomto roce použito 10 svící při -3*C.Ovoce zachráněno mimo meruňky (málo svící).Loni jsem použil svíce znovu při -4*C ÷ -5*C.Účinnost byla menší, na hranici kapacity 10 svící.Přesto úroda dobrá.Plodiny mimo dosah svící značně poškozeny.Opad (zmrznutí) asi 30% plůdků angreštu a silné pomrznutí květů jabloní palmety na zdi mimo dosah svící.Pro svoje účely jsem letos zakoupil o dvě svíce vice (12 ks).Cena je vyšší.Mimo výrobce jsem zakoupil jednu svíci za 360 Kč.Nelituju, lidé utrácejí za větší nesmysly.Nechci se dívat pouze celý rok na listí jako v r.2012.Tehdy ještě bez ochrany.Jistě si pamatujete 18.květen tohoto roku

Volba použití je složitější.Vzhledem k ceně pouze v extrémních případech a to si musí člověk ohlídat.Mám pod stromy černý úhor a ten vyzařuje teplo, čili do -1*C ÷ -2*c svíce nepoužívám to zvládnou stromy samy.Obecně jsou vúči mrazu citlivější malé plůdky než květy.Základní rozmístění svící je jednoduché a lze provést za světla.Po zapálení a plného hoření se rozmístění doladí dle směru proudění vzduchu.Mobilita je velkou výhodou.Nejničivější dopad mrazů bývá asi 3÷4 hodiny před rozedněním a při rozednívání.Většinou zapaluju asi ve 2 hod a uhasím v 7 hod.Stejnou svíci tedy použiju ve dvou případech a je jedno zda je odstup mezi použitím 14 dnů či 3 roky.- Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.1 (?), 1.3.2018 7:40
Fotky. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.142 (?), 1.3.2018 10:13

Parafinové svíce se rozmisťují do meziřadí, nikdy rovnou pod strom.Schema rozmístění na mé zahradě viz. MERUŇKY-Mráz-malé plůdky meruněk, moje příspěvky z 17.4 a 22.4.2014.V tomto roce použito 10 svící při -3*C.Ovoce zachráněno mimo meruňky (málo svící).Loni jsem použil svíce znovu při -4*C ÷ -5*C.Účinnost byla menší, na hranici kapacity 10 svící.Přesto úroda dobrá.Plodiny mimo dosah svící značně poškozeny.Opad (zmrznutí) asi 30% plůdků angreštu a silné pomrznutí květů jabloní palmety na zdi mimo dosah svící.Pro svoje účely jsem letos zakoupil o dvě svíce vice (12 ks).Cena je vyšší.Mimo výrobce jsem zakoupil jednu svíci za 360 Kč.Nelituju, lidé utrácejí za větší nesmysly.Nechci se dívat pouze celý rok na listí jako v r.2012.Tehdy ještě bez ochrany.Jistě si pamatujete 18.květen tohoto roku

Volba použití je složitější.Vzhledem k ceně pouze v extrémních případech a to si musí člověk ohlídat.Mám pod stromy černý úhor a ten vyzařuje teplo, čili do -1*C ÷ -2*c svíce nepoužívám to zvládnou stromy samy.Obecně jsou vúči mrazu citlivější malé plůdky než květy.Základní rozmístění svící je jednoduché a lze provést za světla.Po zapálení a plného hoření se rozmístění doladí dle směru proudění vzduchu.Mobilita je velkou výhodou.Nejničivější dopad mrazů bývá asi 3÷4 hodiny před rozedněním a při rozednívání.Většinou zapaluju asi ve 2 hod a uhasím v 7 hod.Stejnou svíci tedy použiju ve dvou případech a je jedno zda je odstup mezi použitím 14 dnů či 3 roky.- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.3.2018 11:12

Já jsem nikdy na zahradě stromům netopil a ani se k tomu nechystám.  Ne že by mi chybějící úrody nebylo líto, ale jednak přes týden na zahradě nejsem a beztak bych se do zásahu netrefil.
   Nicméně mvěřím, že existují plynové a elektrické teplomety, které dokáží vyvinout podstatně více tepla za nižší náklady než parafiniové svíce. Navíc lze jejich spuštění během noci naprogramovat - např. opakovaně v určitých intervalech nebo termostatem. Nevede tudy cesta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 1.3.2018 13:43

sviece su romantickejsie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.130 (?), 13.3.2018 15:34

Ja odporúčam ako ochranu zakvitnutých stromov pred jarnými mrazmi FROSTY plachty v kombinácii s výhrevnými sviečkami. Minulý rok som ich odskúšal prvý krát a funguje to.

Ochránený strom
Ochránený strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 132.186 (?), 13.3.2018 18:47

Vážně? A co na to řekly rašící pupeny - zbyly po akci na stromě nějaké? A zkoušel jste to v mraze, který by některé květy přečkaly i bez ochrany, nebo ve skutečném mraze, který ublíží všem květům, jako třeba v -6°C, jak bývá typicky na jaře u nás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.3.2018 18:53

Ve větru se pupeny a květy dolámou. Za bezvětří by to mohlo být lepší. Mám odzkoušený ten prvý případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika