Přikrývání stromků



host - 6.7 (?)
1.3.2018 13:43

sviece su romantickejsie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.1 (?), 1.3.2018 7:40
Fotky. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.142 (?), 1.3.2018 10:13

Parafinové svíce se rozmisťují do meziřadí, nikdy rovnou pod strom.Schema rozmístění na mé zahradě viz. MERUŇKY-Mráz-malé plůdky meruněk, moje příspěvky z 17.4 a 22.4.2014.V tomto roce použito 10 svící při -3*C.Ovoce zachráněno mimo meruňky (málo svící).Loni jsem použil svíce znovu při -4*C ÷ -5*C.Účinnost byla menší, na hranici kapacity 10 svící.Přesto úroda dobrá.Plodiny mimo dosah svící značně poškozeny.Opad (zmrznutí) asi 30% plůdků angreštu a silné pomrznutí květů jabloní palmety na zdi mimo dosah svící.Pro svoje účely jsem letos zakoupil o dvě svíce vice (12 ks).Cena je vyšší.Mimo výrobce jsem zakoupil jednu svíci za 360 Kč.Nelituju, lidé utrácejí za větší nesmysly.Nechci se dívat pouze celý rok na listí jako v r.2012.Tehdy ještě bez ochrany.Jistě si pamatujete 18.květen tohoto roku

Volba použití je složitější.Vzhledem k ceně pouze v extrémních případech a to si musí člověk ohlídat.Mám pod stromy černý úhor a ten vyzařuje teplo, čili do -1*C ÷ -2*c svíce nepoužívám to zvládnou stromy samy.Obecně jsou vúči mrazu citlivější malé plůdky než květy.Základní rozmístění svící je jednoduché a lze provést za světla.Po zapálení a plného hoření se rozmístění doladí dle směru proudění vzduchu.Mobilita je velkou výhodou.Nejničivější dopad mrazů bývá asi 3÷4 hodiny před rozedněním a při rozednívání.Většinou zapaluju asi ve 2 hod a uhasím v 7 hod.Stejnou svíci tedy použiju ve dvou případech a je jedno zda je odstup mezi použitím 14 dnů či 3 roky.- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.3.2018 11:12

Já jsem nikdy na zahradě stromům netopil a ani se k tomu nechystám.  Ne že by mi chybějící úrody nebylo líto, ale jednak přes týden na zahradě nejsem a beztak bych se do zásahu netrefil.
   Nicméně mvěřím, že existují plynové a elektrické teplomety, které dokáží vyvinout podstatně více tepla za nižší náklady než parafiniové svíce. Navíc lze jejich spuštění během noci naprogramovat - např. opakovaně v určitých intervalech nebo termostatem. Nevede tudy cesta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 1.3.2018 13:43

sviece su romantickejsie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.130 (?), 13.3.2018 15:34

Ja odporúčam ako ochranu zakvitnutých stromov pred jarnými mrazmi FROSTY plachty v kombinácii s výhrevnými sviečkami. Minulý rok som ich odskúšal prvý krát a funguje to.

Ochránený strom
Ochránený strom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 132.186 (?), 13.3.2018 18:47

Vážně? A co na to řekly rašící pupeny - zbyly po akci na stromě nějaké? A zkoušel jste to v mraze, který by některé květy přečkaly i bez ochrany, nebo ve skutečném mraze, který ublíží všem květům, jako třeba v -6°C, jak bývá typicky na jaře u nás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.3.2018 18:53

Ve větru se pupeny a květy dolámou. Za bezvětří by to mohlo být lepší. Mám odzkoušený ten prvý případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika