Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Parafinové svíce se rozmisťují do meziřadí, nikdy rovnou pod strom.Schema rozmístění na mé zahradě viz. MERUŇKY-Mráz-malé plůdky meruněk, moje příspěvky z 17.4 a 22.4.2014.V tomto roce použito 10 svící při -3*C.Ovoce zachráněno mimo meruňky (málo svící).Loni jsem použil svíce znovu při -4*C ÷ -5*C.Účinnost byla menší, na hranici kapacity 10 svící.Přesto úroda dobrá.Plodiny mimo dosah svící značně poškozeny.Opad (zmrznutí) asi 30% plůdků angreštu a silné pomrznutí květů jabloní palmety na zdi mimo dosah svící.Pro svoje účely jsem letos zakoupil o dvě svíce vice (12 ks).Cena je vyšší.Mimo výrobce jsem zakoupil jednu svíci za 360 Kč.Nelituju, lidé utrácejí za větší nesmysly.Nechci se dívat pouze celý rok na listí jako v r.2012.Tehdy ještě bez ochrany.Jistě si pamatujete 18.květen tohoto roku

Volba použití je složitější.Vzhledem k ceně pouze v extrémních případech a to si musí člověk ohlídat.Mám pod stromy černý úhor a ten vyzařuje teplo, čili do -1*C ÷ -2*c svíce nepoužívám to zvládnou stromy samy.Obecně jsou vúči mrazu citlivější malé plůdky než květy.Základní rozmístění svící je jednoduché a lze provést za světla.Po zapálení a plného hoření se rozmístění doladí dle směru proudění vzduchu.Mobilita je velkou výhodou.Nejničivější dopad mrazů bývá asi 3÷4 hodiny před rozedněním a při rozednívání.Většinou zapaluju asi ve 2 hod a uhasím v 7 hod.Stejnou svíci tedy použiju ve dvou případech a je jedno zda je odstup mezi použitím 14 dnů či 3 roky.- Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika