Kadeřavost už nyní



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
2.5.2015 21:56

Kadeřavost dosud žádná.Ani jeden postižený list.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.4.2015 20:23

Opadaj, neopadaj, moc se mi ta kadeřavost nelíbí. Není sice tak kalamitní, jako v minulém roce, ale byly roky, kdy po jednom postřiku nebylo v tuto dobu ještě nic vidět. Letos třikrát a někde je vidět dost. Po odolnějších odrůdách jsem taky nikdy nepátral, ale asi brzo začnu. Bylo mi pro příště doporučeno začít Sulkou, vyměnit Champion za Kuprikol a taktéž použít místo Syllitu Delan. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 30.4.2015 20:48

Předloni i loni Sulka-Kuprikol-Sylit, letos   2x Kuprikol 1x Sylit, 5 broskvoní mám bez náznaku kadeřavosti. Bezprostřední porovnání se sousedy (přes plot) a se švagem vzduchem 300m kteří kadeřavost mají. Info o přibližně vhodném termínu k postřiku čerpám zde a na Amet, spíš jde asi o vhodnou teplotu při postřikua aby látku nesmyl hnedka déšť.   Zasmne u 2 broskvoní trápí letos klejotok.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.4.2015 21:15

Vloni Sulka, Kuprikol,Delan.Nemněl jsem na 25 broskvoních ani jeden kadeřavý lístek.Letos Kuprikol, Champion,Syllit, kadeřavost nějaká bude, ale je to v normě.Delanu končí registrace, nahradím jej Dittanem.Syllit a Champion už používat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.4.2015 21:39

Protože ale Kuky napsal, že mancozeb (Dithane) je na kadeřavost nespolehlivý, tak zbývá od odborníků vyzvědět, jaký je rozdíl mezi dithianonem (Delan) a mancozebem (Dithane).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.5.2015 11:03

Letošní dva postřiky Kuprikolem jsou znát.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 2.5.2015 21:56

Kadeřavost dosud žádná.Ani jeden postižený list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 3.5.2015 16:07

Protože loni byla kadeřavost obrovská, letos jsem stříkala 3x doporučovanými přípravky.A nepomohlo, kadeřavost opět jásá a tak se ptám.otrhávat listy, ale když jsou napadené vrcholky větviček, obrazí ještě zdravým porostem?Vloni jsem otrhávala a byly velmi malé přírustky nového dřeva.Kdo poradí?Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 3.5.2015 16:35

Pohnojit, zalívat. Stromky kadeřavosti mohou částečně " urůst".    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.94 (?), 3.5.2015 17:52

Aj tak sa maju broskyne po odkvitnuti zastrihnut a znasaju velmi dobre aj radikalny rez. Preto im odstranenie kuceravych listov neublizi. Skor naopak, mozno vyzenu nejake nove vyhonky a zahustnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 3.5.2015 21:30

Nevím, v čem někteří stále vidí s kadeřavostí problém. Je pravdou, že i letošní nástup jara byl rozvleklý, ale srážky a zejména jejich četnost byly velmi malé. Alespoň u nás, na Královédvorsku.

Většinu chyb vidím ne v tom, jaký byl použit fungicid, ale v době a za jakého počasí byl aplikován (teplota a srážky před ošetřením a po něm). Myslet si, že Delan je lepší než Syllit, nebo že Dithane je lepší než Delan je naivní.Prostě počasí a stav vegetace se musí sledovat.

Já jsem např. letos postupoval takto:
1. postřik Kocide + Silwet v době, kdy se hnuly šupiny na vrcholových pupenech (angrešt Prima začal rašit, jehnědy Halského začaly prášit asi za dva dny). Dne 9.3., teplota 11,5°C, slunečno.
2.postřik Syllit+ Thiram Granuflo + Silwet dne 17.3., teplota 14°C, vítr, po předchozích slabých srážkách.
3. postřik Horizon + Syllit + Silwet dne 9.4., kdy 3 dny předtím dočasně skončily jarní mrazíky, bylo slunečno, 13°C a prognoza na oteplení a přeháňky v příštích třech dnech. Pupeny na některých stromech byly těsně před květem, u známého některé začínaly kvést.

Loni jsem postupoval trochu jinak, příští rok to také může být  jiné.Kadeřavost, kde jsem ošetřoval se nevyskytla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika